TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Авто Плус

Моќниот Jaguar F-Type отсега достапен и во Македонија

Авто Плус - пред: 4 часа

Темелно освежената генерација на спортскиот Jaguar F-Type конечно пристигна и на нашиот пазар, а ние ви го пренесуваме преку нашиот објектив Jaguar F-Type е спектакуларен спортист во купе варијанта на британскиот производител, кој сега пристигна и ...

6 поврзани вести »

Bugatti Bolide е тркачка хипер „ѕверка“

Авто Плус - пред: 5 часа

Bugatti го претстави моделот Bolide, екстремен хиперавтомобил наменет за тркачките патеки со неверојатен соодност на тежина и моќност Најпрво мора да се напомене дека Bugatti Bolide е експериментална студија, барем засега.

7 поврзани вести »

Mercedes му дава технологија на Aston Martin во замена за акции

Авто Плус - пред: 6 часа

Aston Martin ја засилува својата соработка со Mercedes откако го официјализираше новиот стратешки технолошки договор и засилено партнерство Mercedes и Aston Martin соработуваат речиси една деценија, а новиот договор ќе му овозможи на Aston Martin ...

2 поврзани вести »

Претставен освежениот Jaguar E-Pace

Авто Плус - пред: 8 часа

Jaguar го претстави освежениот E-Pace кој пристигнува со суптилни промени на екстериерот, додека во внатрешноста се забележливи поголем број новини Британскиот производител подготви неколку промени во дизајнот на Jaguar E-Pace, почнувајќи од ...

6 поврзани вести »

Renault го претстави освежениот Megane Sedan

Авто Плус - пред: 9 часа

Францускиот производител Renault не го заборава својот адут Megane во седан варијанта кој сега пристигнува со низа унапредувања и освежувања Иако Renault го нарекува новиот Megane Sedan , сепак станува збор за освежување и рестилизирање на ...

13 поврзани вести »

Bugatti со последен тизер за новиот хиперавтомобил

Авто Плус - пред: 10 часа

Престојниот хиперавтомобил на Bugatti беше неодамна забележан на Пол Рикар патеката, но тоа не ги спречува да објавуваат тизери во пресрет на премиерата Bugatti утре ќе ја одржи премиерата за својот нов хиперавтомобил кој ќе биде наменет само за ...

7 поврзани вести »

Електричните возила ќе чинат исто како конвенционалните

Авто Плус - 27.10.2020

Според најновото истражување, производството на електричните автомобили би можело да чини исто како и оние со конвенционален погод до 2024 година Истражувањето кое го спроведе инвестициската банка UBS наведува дека дополнителниот трошок за ...

5 поврзани вести »

Opel ја лансира Ultimate варијантата на Corsa

Авто Плус - 27.10.2020

Германски Opel лансира нова Ultimate варијанта на својот субкомпактен хечбек Corsa во Европа која ќе се најде на врвот на понудата Како што наведува и самото име, Opel Corsa Ultimate е модел со врвно ниво на опременост кое носи голем број на ...

Тест Haval H6: Оправдани високи цели

Авто Плус - 27.10.2020

Етаблираниот кинески авто производител Great Wall, го лансираше суб-брендот Haval, фокусиран на SUV возила. Тој ја има задача да ја подигне марката во повисок пазарен опсег, а за лидер на целата оваа авантура е избран токму моделот Н6 Кога во ...

2 поврзани вести »

Fiat со темелно освежување за Tipo

Авто Плус - 27.10.2020

Fiat ја освежи целосната постава на моделот Tipo и притоа ја претстави целосно новата Cross варијанта која е всушност кросовер верзија на моделот Fiat Tipo мина низ обемна рестилизација и освежување кое донесе низа новини кај моделот од C сегментот.

13 поврзани вести »

PSA и FCA добиваат дозвола од европските власти

Авто Плус - 27.10.2020

Долго најавуваното спојување на PSA и FCA полека се доближува кон целта и реализацијата откако официјалните лица во Европската унија се подготвени да дадат дозвола Спојувањето меѓу двете групации е само работа на време, бидејќи како што пренесува ...

2 поврзани вести »