TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Авто Плус

Audi развива електричен A9 модел за 2024 година

Авто Плус - пред: 14 часа

Лансиран пред нешто повеќе од еден месец, Audi Artemis проектот е задолжен за развој на нов електричен автомобил најдоцна до 2024 година Од Audi го најавуваат новиот електричен автомобил кој ќе произлезе од Artemis проектот како „пионерски“, ...

Lamborghini со тизер го најави Sian Roadster

Авто Плус - пред: 15 часа

Италијанскиот производител на спортски суперавтомобили Lamborghini објави тизер пред утрешното претставување на долгоочекуваниот Sian Roadster Ако постоеја некакви дилеми изминатите денови, сега се дефинитивно расчистени.

2 поврзани вести »

Peugeot подготвува модел 1008

Авто Плус - пред: 17 часа

Францускиот производител Peugeot планира да лансира уште еден кросовер во својата понуда, но овојпат во A сегментот Во автомобилската сфера веќе подолго време кружат шпекулации дека Peugeot сака да лансира модел со ознаката 1008.

Mercedes S класа пристигнува со новиот MBUX инфозабавен систем

Авто Плус - пред: 19 часа

Германскиот производител Mercedes ќе го претстави новиот MBUX инфозабавен систем за луксузниот седан на 8 јули. Иако новиот Mercedes S класа нема да биде прикажан целосно, германскиот производител сепак најави презентација на 8 јули.

Регулаторна го поевтини Еуросупер 95, останатите горива остануваат исти

Авто Плус - 06.07.2020

Регулаторната комисија за енергетика ја донесе одлуката за промена на малопродажните цени на горивата во нашата држава Во согласност со методологијата на пресметување на цените, Регулаторната комисија за енергетика одлучи да направи промена на ...

9 поврзани вести »

Lamborghini најави нешто што е „пред своето време“ за 8 јули

Авто Плус - 06.07.2020

Lamborghini испрати покана со која повикува на промоцијата на нивната „најнова креација“ која е „пред своето време“, а презентацијата е закажана на 8 јули Самата покана е кратка со информации и спецификации, но од италијанската компанија уверуваат ...

2 поврзани вести »

Škoda ја претстави новата перформансна Octavia RS

Авто Плус - 06.07.2020

Škoda претходно годинава ја претстави Octavia RS iV plug-in хибридниот модел, првиот електрифициран RS модел на чешката компанија По Octavia RS iV plug-in хибридниот модел , сега, Škoda ги лансираше традиционалните бензин и дизел варијанти на 2020 ...

2 поврзани вести »

Ботас е првиот пост-корона победник во F1, Норис постави рекорд

Авто Плус - 06.07.2020

Возачот на Mercedes, Валтери Ботас, славеше победа на првата трка во пост-корона ерата во Formula 1, откако успеа да победи на Големата награда на Австрија Финскиот возач од редовите на Mercedes успеа да дојде до својот осми F1 триумф во кариерата ...

4 поврзани вести »