TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Авто Плус

Citroen Oli е ЕВ концепт направен од рециклирани материјали

Авто Плус - пред: 5 часа

Citroen Oli е најновиот електричен концепт на францускиот производител кој се одликува со необичен дизајн и рециклирани материјали Citroen го претстави Oli, својот најнов концепт кој пристигнува со необичен стил фокусиран на тоа да биде достапен и ...

13 поврзани вести »

SP51 е најновиот уникат на Ferrari

Авто Плус - пред: 23 часа

На серијата еднократни модели на Ferrari како Omologata, F12 TRS и SP48 Unica им се придодава уште едно специјално возило наречено SP51 Најновата еднократна креација на Маранело е Ferrari SP51, специјална роудстер верзија на 812 GTS со мотор ...

3 поврзани вести »

Citroen има ново лого инспирирано од минатото

Авто Плус - 29.09.2022

Citroen го претстави своето ново лого и бренд идентитет што е реинтерпретација на оригиналот од 1919 година, а најави и ново концепт возило Citroen го откри својот нов бренд идентитет и лого што е реинтерпретација на оригиналот од 1919 година.

13 поврзани вести »

Astra е првиот модел на Opel со новата ознака GSe

Авто Плус - 28.09.2022

GSe подбрендот на Opel ги доби првите носители на оваа ознака во тандемот хечбек и караван на Astra кои пристигнуваат со хибриден погон Кратко по објавувањето на својот нов подбренд наречен GSe (Grand Sport Electric) за своите спортски модели, Opel ...

9 поврзани вести »