TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Битола Њуз

Денес во Битола седум новозаболени и едно оздравено лице од ковид-19

Битола Њуз - пред: 12 часа

Денес на регионот за ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола се регистрирани 7 нови случаи на COVID-19 и тоа лица на возраст од 28, 37 (х2), 43, 44, 61 и 73 години. Од нив две лица даваат податок дека биле во контакт со веќе регистриран позитивен случај ...

2 поврзани вести »

Двајца битолчани обвинети за дистрибуција на детска порнографија

Битола Њуз - пред: 12 часа

Првиот обвинет, во периодот од јули до септември 2016 година злоупотребил оштетена која тогаш била на возраст од 13 години, за изработување на аудиовизуелни слики со порнографска содржина.

31 поврзани вести »

Победа на Еурофарм Пелистер на отворањето на Струшкиот ракометен турнир (фотогалерија)

Битола Њуз - пред: 18 часа

Еурофарм Пелистер – Металург 24:22 (15:12) Од Струга, Сашо Ристевски На првиот ден на традиционаланиот струшки ракометен турнир, кој се одигра под ковид-19 протоколи, екипата на Еурофарм Пелистер од Битола, ја победи екипата на Металург со резултат ...

141 поврзани вести »

Фото вест: “кочани“ здрав оброк при летна вечерна прошетка на Шеталиште во Битола

Битола Њуз - пред: 18 часа

Потсетуваат на летни вечери, прошетки низ паркот во Битола. Секое лето продавачите на “кочани“ се неизбежна летна шема на Шеталиште. Се брзо се менува, но во Битола, местото на оние кои продаваат “кочани“ останува непроменето на влезот во паркот во ...

Заводот и Музеј во Битола

Битола Њуз - пред: 19 часа

Заводот и Музеј од Битола изграден како дел од Турските воени објекти во ...

Временска прогноза: во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Битола Њуз - пред: 19 часа

Денес, четврток, 13 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ=8. Температурата во Битола до 31°С.

72 поврзани вести »

Денес во Битола двајца новозаболени и седум излекувани од ковид-19

Битола Њуз - 12.08.2020

Во последните 24 часа се направени 1627 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 30 -Куманово 20 -Дебар 2 -Штип 15 -Прилеп 1 -Тетово 6 -Струга 8 -Битола 2 -Охрид 3 -Кавадарци 8 -Гостивар 19 -Гевгелија 1 -Струмица 2 ...

90 поврзани вести »