TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бизнис Вести

Австралија можеби нема да ги отвори целосно своите меѓународни граници оваа година и покрај вакцинирањето против ...

Бизнис Вести - 18.01.2021

Сиднеј, 18 јануари 2021 (МИА) – Австралија можеби нема да ги отвори целосно своите меѓународни граници оваа година, дури и ако мнозинство од населението биде вакцинирано против Ковид-19. Тоа го изјави австралиски здравствен претставник иако во ...

599 поврзани вести »