TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бриф

(ВИДЕО) Филипче: За 2 години со конкретни мерки во здравството покажавме вистинска грижа за пациентите и лекарите

Бриф - пред: 7 часа

Прес конференција на Венко Филипче: Во изминатите 2 години, со конкретни мерки и политики во здравството покажавме што значи вистинска грижа за пациентите, за здравствените работници, за подобрување на условите во јавните здравствени установи и ...

82 поврзани вести »

Од МНР за ТВ 24: загинатиот планинар М.Г. е од Скопје

Бриф - пред: 12 часа

М.Г. од Скопје роден 1962 година е планинарот којшто загина на планината Олимп потврдуваат од МНР за ТВ 24. Од таму велат според нивните првични сознанија по сведочењето на очевидци, планинарот на 100 метри пред планинарскиот дом „Спилиос Агапитос“ ...

84 поврзани вести »

Ангеловска: Верувам дека формирав професионален и енергичен тим

Бриф - пред: 12 часа

Секогаш, секаде и се зависи од луѓето, од нивната волја, од нивниот потецијал, верба, напорна работа, интегритет, дух, енергија. Еден од предизвиците со кои се соочуваме во професионалната активност е да ги одбереме луѓето со кои ќе работиме, ...

18 поврзани вести »

Бред Пит признава дека работел како маскота на кокошка пред фаст фуд ресторан : Човек мора од нешто да живее

Бриф - 14.09.2019

Тој рече дека не му е срам што на почетокот на актерката кариера морал да работи пред фаст фуд ресторан облечен во маска на кокошка. ,,Човек мора од нешто да живее.” , рече Бред. На почетокот на шоуто Бред се појави ненајавено од публиката , на ...

3 поврзани вести »

СЈО, престанува мандатот и на другите обвинители

Бриф - 14.09.2019

Советот на јавни обвинители в понеделник ќе ја продолжи седницата на која ќе се расправа за регулирање на статусот на другите јавни обвинители во Специјалното јавно обвинителство кога ќе биде констатиран престанок на нивниот мандат и ќе биде ...

294 поврзани вести »

Парите кај граѓаните – исполнето!

Бриф - 14.09.2019

Парите кај граѓаните – исполнето! ✅ На повеќе од година дена до истекот на мандатот, еден од петте носечки столбови на програмата на СДСМ од 2016 година, “За живот во Македонија”, е целосно исполнет.

14 поврзани вести »

Собранието ја разреши Катица Јанева

Бриф - 14.09.2019

Собранието на Република Северна Македонија ја разреши специјалната јавна обвинителка Катица Јанева со 102 гласа „за“ без воздржани и против. За оваа одлука гласаа „за“ и 27 припадници од заедниците кои не се мнозинство.

294 поврзани вести »

Анѓушев: Инвестираме во човечки капитал

Бриф - 14.09.2019

Бизнис секторот ја поздравува мерката за зголемување на платите преку субвенција на придонесите. Претседателката на Сојузот на стопански комори, Данела Арсовска, во Топ Тема на Телма, изјави дека секоја подршка е добредојдена, но има страв кај ...