TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бриф

И по пет дена нема трага од исчезнатата Марија

Бриф - 23.01.2020

Од пред пет дена, семејството и полицијата трагаат по Марија Брзакова од струмичко Босилово. Таа излегла од дома по тренеркии досега не се вратила. Веста ја објави „Фокус“, по што на помош се вклучија и граѓаните кои постојано споделуваат на ...

26 поврзани вести »

Интервју со Спасовски: „МВРО“ е одлика на едно време кое никој ниту го посакува, ниту пак некому ќе дозволиме да ја ...

Бриф - 23.01.2020

„МВРО“ е одлика на едно време кое никој ниту го посакува, ниту пак некому ќе дозволиме да ја враќа државата таму. Патот на земјата е напред и затоа велам дека секој е должен да ги стави настрана тесните лични и партиски интереси и да се фокусира на ...

(ВИДЕО) Лазаревски: Дрисла е класичен пример за катастрофалните инвестиции на ВМРО-ДПМНЕ

Бриф - 23.01.2020

Со депонијата Дрисла повторно ќе управува Градот Скопје што значи дека ние граѓаните повторно сме сопственици на градската депонија. По деветгодишно сомнително функционирање и неисполнување на договорот за инвестиции и модернизирање на депонијата од ...

69 поврзани вести »

Петрит Сарачини: СЕММ со одлука – Вечер, Курир, Инфомакс и Нетпрес го прекршиле Кодексот на новинарите

Бриф - 23.01.2020

Фејсбук статус на Петрит Сарачини: “Советот за етика на медиумите во Македонија донесе одлуки: 4 веб страници, Вечер, Курир, Инфомакс и Нетпрес го прекршиле Кодексот на новинарите во известувањето за мојот твит на крајот на декември 2019, при што се ...

Ребел Вилсон ослабна 45 килограми

Бриф - 23.01.2020

Комичарката Ребел Вилсон на Твитер се пофали со новиот изглед, за којшто е заслужен нејзиниот тренер, но и здравиот начин на исхрана. Ребел и најави дека ова ќе биде „година на здравјето”, а според нејзината нова фигура, успеа во тоа.

8 поврзани вести »

Манастирот во тетовска Мала Речица, пример за меѓуверска толеранција

Бриф - 23.01.2020

Манастирот „Свети Георгиј Победоносец“ во тетовска Мала Речица е лоциран во горниот дел од селото, на подножјето на Шар Планина. Над него распукала прекрасната Шара, а под ова духовно светилиште и од неговата лева и десна страна се наоѓаат илјадници ...