TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

CARClub

Manhart GP3 F350 Mini JCW GP има комплицирано име и 350 коњски сили

CARClub - пред: 50 мин

Германската тјунерска компанија Manhart претстави засилена изведба од насилниот модел на Mini – John Cooper Works GP . Автомобилот е обоен во „British Racing Green“ боја и е украсен со црвени детали.

ПРЕМИЕРА: Bugatti Bolide е мега-автомобил со 1850 коњски сили!

CARClub - пред: 6 часа

Bolide е резервиран само за тркачките патеки, има 1850 коњски сили, забрзува до 100 километри на час за 2.17 секунди и 500 километри на час за само 20.16 секунди! Сега за сега Bolide e само „експериментална студија“ развиена од Bugatti со цел да ...

7 поврзани вести »

Jaguar го освежи својот најмал SUV – компактниот E-Pace

CARClub - пред: 7 часа

Освежениот E-Pace ќе пристигне во салоните на почеток на следната година, а ќе донесе како визуелни, така и технолошки измени. Естетските корекции не се преагресивни – добиваме редизајниран лик со нов и подинамичен браник, нова маска на ладилникот, ...

6 поврзани вести »

Seres – електричниот бренд на кинескиот DFSK – ги испорача првите 200 возила во Германија

CARClub - 27.10.2020

Кинескиот гигант DFSK своите електрични возила ќе ги лансира под брендот Seres – и 200 примероци од моделот Seres 3 веќе се на пат кон Германија. Со лансирање на брендот Seres, кинескиот гигант сака да ги приближи своите возила до европските ...

Volkswagen веќе испорача 14.000 примероци од електричниот ID.3

CARClub - 27.10.2020

Во изјава за новинска агенција, портпаролот на VW Group потврди дека веќе се испорачани 14.000 примероци од електричниот хечбек на Volkswagen. „Досега имавме околу 38.000 нарачки, а повеќе од 14.000 возила се веќе испорачани“ – потврди претставникот ...

11 поврзани вести »

Lexus продаде милион автомобили во Европа!

CARClub - 27.10.2020

Луксузниот бренд на Toyota се пофали дека од претставувањето на брендот на европскиот пазар во 1990-тата година успеа на стариот континент да продаде еден милион автомобили. На Lexus му беа потребни дури 30 години да продаде еден милион автомобили ...

11 поврзани вести »

Fiat подготви освежување за Tipo и ја претстави и новата Cross изведба.

CARClub - 27.10.2020

Fiat ја претстави обновената гама на Tipo – која добива помодерен изглед, понапредни технологии и нова, трендовска Cross изведба. Однадвор, редизајнираниот Tipo се ќе го препознаеме преку помодерната решетка на која е поставена нова FIAT ...

13 поврзани вести »