TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

CARClub

Со официјални скици, Skoda го најавува финалниот дизајн на Enyaq iV!

CARClub - пред: 8 часа

Како што се наближува официјалното деби на Enyaq iV, така Skoda ни открива уште повеќе детали. Со неколку официјални скици, Skoda ни го најавува финалниот дизајн на првиот електричен SUV на брендот, кој треба да дебитира на 1-ви Септември.

2 поврзани вести »

KIA ги објави првите детали и фотографии за освежениот Stinger

CARClub - пред: 14 часа

KIA Motors ги објави првите слики од затегнатиот Stinger, откривајќи освежен дизајн за спортскиот седан со високи перформанси. Од KIA кажуваат дека промените во изгледот на подобрениот модел го засилуваат неговиот карактер, додека истовремено ...

10 поврзани вести »

ПРЕМИЕРА: Audi S3 Sedan и Sportback напаѓаат со по 310 коњски сили и quattro погон на сите четири тркала!

CARClub - 11.08.2020

Инженерите на Audi Sport тукушто ги претставија S3 Sedan и S3 Sportback – кои носат 2-литарски TFSI турбо-бензинец кој испорачува 310 коњски сили и 400 Nm вртежен момент. S3 моделите ќе ги препознаете по поагресивниот дизајн, каде доминираат ...

6 поврзани вести »

Ioniq станува засебен бренд за електрични возила под капата на Hyundai

CARClub - 11.08.2020

Hyundai одлучи дека Ioniq треба да биде засебен бренд – и тоа бренд кој ќе лансира неколку нови електрични возила во следните неколку години и бренд кој има амбиции да биде голем играч на пазарот со електрични возила! Какви се амбициите на Hyundai ...

10 поврзани вести »