TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

CARClub

Регулаторна: Сите горива поевтинуваат по 3.5 денари!

CARClub - пред: 4 часа

Регулаторната Комисија за Енергетика пред само неколку моменти ги објави новите – значително пониски – цени на горивата! Во согласност со методологијата која се користи за пресметка на цените, малопродажните цени се намалуваат во просек за 5.28%.

58 поврзани вести »

Vision GT е најава за идните електрични спортски автомобили на Porsche

CARClub - пред: 5 часа

Vision Gran Turismo е дигитален тркачки автомобил кој ќе можеме да го возиме во Gran Turismo 7, но истовремено е најава за идните електрични модели на Porsche. Новиот Gran Turismo 7 ќе пристигне на почетокот на Март идната година, па и самите ќе ...

ПРЕМИЕРА: Новата европска Mazda 2 е ребрендиран Toyota Yaris

CARClub - пред: 7 часа

Јапонскиот производител го претстави својот нов најмал модел – новата Mazda 2 е всушност ребрендиран хибриден Toyota Yaris. Новата Mazda 2 е всушност дел од соработката меѓу Toyota и Mazda.

4 поврзани вести »