TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црнобело

Одлични идеи за подарок во последен момент

Црнобело - пред: 17 часа

Сигурно барем еднаш ви се случило во последен момент да треба да смислите и да купите подарок за некој. Доколку немате време за излегувате и купување, не очајувајте. Овие 18 генијални идеи ќе ви дадат инспирација да го направите совршениот подарок ...

Како да врзите вратоврска: Комплетен водич за почетници

Црнобело - пред: 17 часа

Можеби денес мажите не се задолжени постојано да носат вратоврски, но одвреме-навреме има некој настан за кој треба да бидете добро облечени. Доколку, пак, не знаете како да ја врзете вашата вратоврска, ова видео ќе ви открие неколку едноставни ...

Правила за добро однесување што сите би требало да ги следиме

Црнобело - пред: 17 часа

Дали знаете како правилно се јаде супа или, пак, како правилно да се разминете со некој на улица? Погледнете ги правилата за однесување што секој од нас би требало да ги ...

Познати деца кои ги уништиле своите кариери

Црнобело - пред: 17 часа

Секој родител го посакува најдоброто за своето дете, а некои родители сметаат дека тоа е славата. За жал, понекогаш славата не изгледа како што сите си ја замислуваме, па многу луѓе кои во детството биле навистина популарни, поради некоја причина, ...

3 хороскопски знаци кои никогаш нема да ги издадат вашите тајни

Црнобело - пред: 18 часа

Доколку сакате да споделите тајна која нема да се прошири, постојат 3 хороскопски знаци пред кои може да се исповедате. Ви се случило ли да кажете некому тајна во доверба, а потоа да дознаете дека истата се проширила во целото друштво? Или можеби ...

12 поврзани вести »

15 едноставни трикови што сигурно ќе ви се најдат

Црнобело - пред: 18 часа

Секојдневните проблеми можат да бидат навистина здодевни, па секогаш е добро да знаете некој трик што ќе ви помогне да се справите со нив. Добрите вести се тоа што постојат безброј вакви трикови за кои не ви се потребни многу вештини или алатки.

Картата која ќе ја одберете открива порака за вашата блиска иднина

Црнобело - пред: 18 часа

Внимателно погледнете ги картите и дозволете ѝ на интуицијата да ве води, одбирајќи ја онаа која најмногу ве привлекува. Всушност, токму таа карта носи порака поврзана со вашата блиска иднина.

Вода за пиење, текила, слободни гробни места - што може наскоро да снема од планетата?

Црнобело - пред: 18 часа

Брзиот раст на светската популација, климатските промени, големата побарувачка на храна, производството и економската криза го ставаат светот во состојба на недостиг на одреден број на критични работи за човештвото.

Моето бебе никогаш нема да спие меѓу нас: Секое „НИКОГАШ“ што го реков и пресеков откако станав мајка

Црнобело - пред: 18 часа

Сигурна сум дека пред да станеш мајка си имала некаква замисла за тоа каква ќе бидеш во улогата на родител. Што ќе им дозволуваш на децата, а што не, кога ќе попуштиш, а кога ќе стиснеш заби, кога ќе кажеш НЕ, а кога ДА, и како до последниот атом ќе ...

Кинезите шетаат во групи - карактеристики по кои ќе откриете од која националност се туристите

Црнобело - пред: 18 часа

Сигурно некогаш ви се случило да забележите странци и по изгледот или однесувањето да погодите од каде се... кои се карактеристиките на туристите од разни земји? Ако сакате никогаш да не погрешите, треба да ги знаете следниве карактеристики на ...

Нови серии и сезони најавени за есен 2019

Црнобело - пред: 18 часа

Оваа есен ни се враќаат старите серии, како што ни доаѓаат и нови. Наредните месеци најверојатно ќе бидат многу возбудливи. Нé очекува драма, комедија, хорор и епска фантастика. Ова се неколку серии кои не очекуваат во наредните месеци: Во деветтата ...

Како да ја вратите белата боја на извалканите чорапи и да престанете да купувате нови?

Црнобело - пред: 18 часа

Дали ви се случува омилените бели чорапи да не може да се исперат доволно добро, па постојано да купувате нови? Со едноставен трик може да престанете да го правите тоа и да научите како да им ја вратите белата боја на чорапите.

Дневен хороскоп за 15.09.2019: Раковите да ги прифатат критиките, Јарците да се пазат од тензии

Црнобело - пред: 18 часа

Каков крај на оваа недела може да очекувате? За што ќе биде поволен денешниот ден, дали за одмор или подготовка за новата работна ...

Како изгледаат кујните на славните?

Црнобело - пред: 18 часа

Познатите личности не штедат кога станува збор за уредување на нивите домови. Тие се украсени со најдобрите декорации, опремени со најновата технологија и најдоброто обезбедување што го нудат парите.

„Сексот без љубов е потполно бесмислен“ - 15 цитати на славните дами за сексот

Црнобело - пред: 18 часа

Мудрите мисли на дамите кои важат за најубавите и најсексипилните жени на сите времиња со сигурност ќе ви ги отворат очите и умот. Би рекле дека „најважната споредна работа“ на светот не е фудбалот, туку сексот.

7 поврзани вести »

6 причини зошто треба да јадете урми секој ден

Црнобело - пред: 18 часа

Урмите имаат широк спектар на здравствени придобивки. Особено се важни за вегетаријанците, бидејќи содржат супстанции кои се важни за нормално функционирање на организмот, а кои не се наоѓаат во храна од растително потекло.

9 поврзани вести »

Места на кои е забрането да умрете

Црнобело - пред: 18 часа

Можеби мислите дека законите на логиката и физиката не можат да бидат погрешни, но постојат неколку места каде што не смеете да умрете според ниту еден закон. Ако некогаш решите да ги посетите, знајте дека нема да ви биде потребно осигурување: ...

Најморничавите видови на смртна казна во историјата

Црнобело - пред: 18 часа

Смртната казна е скоро искоренета форма на санкционирање. Но постојат земји како САД, кои сè уште го користат убиството како казна, а истото важи и за земјите во арапскиот свет и во Азија и Африка.

Симболика на змејови и змии во различни култури

Црнобело - пред: 18 часа

Змејовите се чести мотиви во митовите и легендите на старите култури. Обично се прикажани како суштества што наликуваат на змии или влекачи, со издолжени тела и големи крилја и многу често блујат оган.

5 знаци дека е крајно време за големи животни промени

Црнобело - пред: 18 часа

Животот е полн со подеми и падови, среќа и тага. За жал, никој од нас не е поштеден од суровоста на светот. Колку и да сакаме да сонуваме, реалноста е константна и секогаш ќе нѐ удира во глава.