TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црнобело

ЕБРД и Шпаркасе Банка АД Скопје со поддршка на мали бизниси во Северна Македонија

Црнобело - пред: 11 часа

Нова кредитна линија од 23 милиони евра за кредитирање на локалните мали и средни претпријатија и за зелени инвестиции: Европската банка за реконструкција и развој (ЕБРД) со поддршка на зелената економија во Северна Македонија со обезбедување заем ...

6 поврзани вести »

Дејвид Бекам се вмеша во јавните „препукувања“ помеѓу Викторија Бекам и Никола Пелц: „Доста е!“

Црнобело - пред: 15 часа

„Знаеш дека не го правиме ова во нашето семејство. Што ќе се случи понатаму зависи од тебе, но нам ни е доста од драмата“ – Дејвид Бекам веќе го загубил трпението со Бруклин и Никола и му порачал на синот да престанат со јавните интервјуа во кои ја ...

2 поврзани вести »

„Драги мажи, имам 40 години и сум сингл – како да ми понудите секс?“ (18+)

Црнобело - пред: 16 часа

„Мажите навистина личат на примитивни животни. Јас знам дека нагоните ве раководат, но навистина нема потреба од фрази како: „Ајде да се запознаеме поблиску?“, „Колку поблиску?“ и одговорот да е „20 сантиметри“.

Анастасија Ражнатовиќ доби букет од 101 роза за 6 месеци врска + објави први фотки со дечкото кај кого живее во Шпанија

Црнобело - пред: 17 часа

„Врската не е на далечина, јас често сум во Шпанија, доаѓам во Србија кога имам работни обврски“ – објасни Анастасија Ражнатовиќ пред извесно време, а сега се пофали каков подарок добила од саканиот по повод 6 месеци врска.

5 поврзани вести »

Носталгија по едни убави спомени: Ако се сеќавате на оваа игра, сигурно имате над 25 години

Црнобело - пред: 17 часа

Се сеќавате ли вие што добивавте најчесто? За што служеше овој дел од опаковката на мастиките за џвакање? Голем одмор, трчаш да си купиш ужинка, а наместо 5 денари кусур продавачот ти дава мастика и се радуваш.

Англиска авиокомпанија со нов, необичен кодекс на облекување – и мажите можат да носат здолништа и штикли (фото)

Црнобело - пред: 18 часа

Авиокомпанијата Virgin Atlantic ќе им дозволи на вработените сами да одберат дали ќе носат панталони или здолниште, без разлика дали се мажи или жени. Што мислите за овој потег? Авиокомпанијата Virgin Atlantic соопшти дека нивните стјуардеси, пилоти ...

Со години ја чекаше да се разведе, сега страсно ја бакнува пред цел свет – Малума со девојката на Billboard Latin ...

Црнобело - пред: 19 часа

Додека медиумите го поврзуваа со Ким Кардашијан, Малума потајно бил вљубен во својата другарка од детството и ја чекал да се разведе. Сега страсно ја бакна пред целиот свет и го „украде шоуто“ на Billboard Latin Awards 2022 .

Се огласи сестрата на Uki Q, жртвата на насилство во Белград: „Сопругот ме претепа поради кавга за неговата мајка“

Црнобело - пред: 19 часа

„Сопругот ме претепа поради кавга, која како и секогаш, изби поради неговата мајка. Најмалку 15 пати ме удри со рацете по глава сè додека не се онесвестив. Порано вакво нешто се нема случено...

7 поврзани вести »

Фантастични 18 милиони денари кај играчите на Видеолотарија за една недела

Црнобело - пред: 20 часа

Новите седум дена донесоа нова возбуда и многу добивки кај играчите на видеолотариските терминали. СУПЕР МИЛИОНЕР, МИЛИОНЕР И МИНИ ЏЕКПОТ добивките оваа недела овозможија ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА да им исплати вкупно 18.497.953 ,00 денари на ...

8 поврзани вести »

Сара Џесика Паркер со загрижен израз на лицето шета во тренерки и кломпи, по ненадејната смрт на нејзиниот очув (фото)

Црнобело - пред: 20 часа

Откако откри дека нејзиниот очув починал поради ненадејна болест, Сара Џесика Паркер беше забележана во Њујорк со загрижен израз на лицето и речиси постојано гледаше надолу, додека на неа имаше големи слушалки.

5 поврзани вести »

3 природни маски за коса – го решаваат проблемот со мрсната коса и го поттикнуваат нејзиниот раст

Црнобело - пред: 20 часа

Доколку имате мрсна коса, тогаш знаете дека нејзиното одржување може да биде мошне напорно. Овие рецепти за маски за коса може да ви помогнат трајно да го решите проблемот. Здравата коса произведува одредено количество масло што го хидрира скалпот и ...

7 поврзани вести »

„Свести се жено, имаш дете“ - Ана Николиќ ги загрижи фановите со изгледот (фото)

Црнобело - пред: 21 часа

„Жено, прибери се, овој стил воопшто не ти одговара“ – стои во дел од коментарите до фотографиите што српската пејачка Ана Николиќ ги објави на социјалните мрежи. По пишувањата дека пејачката има проблеми со зависноста од алкохол, нејзините ...

Анџелина Џоли во Пакистан, среде поплави – загинаа 1.500 луѓе, се шират болести, деца страдаат (фото)

Црнобело - пред: 21 часа

„Бев во Пакистан за да ја видам штетата од поплавите кои потопија 1/3 од земјата. Засегнати се 33 милиони луѓе, а на над 6 милиони им треба итна хуманитарна помош“, вели Анџелина Џоли обидувајќи се да ја подигне свеста за катастрофалните последици ...

Дневен хороскоп за 30.09.2022: Овни – можност за поголема заработка, Стрелци – прифатете ги промените

Црнобело - пред: 21 часа

Лав – Денес бидете искрени ако сакате да ги избегнете проблемите со блиските пријатели. Обрнете внимание на финансиската состојба и пробајте да се воздржите од неразумно трошење. Ако сте во врска, ненадејната желба за слобода може да ви предизвика ...

Ја ограбија сосетката на паркинг во Скопје, а на тетка ми пред зграда ѝ скинаа ланче од врат – што ни се случува?

Црнобело - пред: 21 часа

Сосетката ми раскажа како пред зграда, влегувајќи во автомобилот, си ја ставила чантата на задно седиште преку задната врата, си затворила и додека да седне напред, на возачкото седиште, некој одзади отворил врата ѝ ја грабнал чантата и избегал, ...

Предизвик за умни глави: Како може 3-те чепкалки за заби да ги претворите во бројот 6 (без да ги скршите)?

Црнобело - пред: 21 часа

Замислете пред вас на масата стојат три чепкалки за заби... Предизвикот е да ги претворите во бројот 6, без да ги скршите. Како ќе ...

10 трендови во уредување на домот, за кои ќе зажалите за некоја година (и ќе ве чини време, пари и нерви)

Црнобело - пред: 21 часа

Грешка 1: Плочки со впечатлив дезен – изгледа уникатно и тренди, но кога ќе се презаситите од нив, менувањето ќе биде скапа инвестиција. При уредувањето на домот понекогаш по автоматизам ви доаѓа да следите актуелни трендови, но дефинитивно прво ...

„Бев во Лазарополе, чичко Димко ми раскажа за црквата, а селото навистина е едно од најубавите во Македонија“

Црнобело - пред: 21 часа

„Од Скопје патувавме повеќе од два часа, но тргнавме петок по работа, па нè фати мрак, немаше многу добра сигнализација на патот, а последните неколку километри има навистина остри кривини, но дефинитивно вредеше - Лазарополе среде септември ми дари ...

5 романтични филмови кои ќе ги исполнат вашите есенски вечери со љубовна магија

Црнобело - пред: 21 часа

Штом лисјата ќе почнат да ја менуваат својата боја, есента создава идеална позадина за секоја романтична љубовна приказна што чека да се раскаже. Ако есента и љубовта се комбинација која ја обожавате, тогаш погледнете ја оваа листа од романтични ...

Даниел Кајмакоски објави нови фотки со мистериозната девојка, откако изјави дека дал сè од себеси да го спаси бракот со ...

Црнобело - 29.09.2022

Нашиот пејач Даниел Кајмакоски повторно објави фотографии со мистериозната црнокоса девојка со која минатото лето беше на одмор, а за која се шпекулира дека е неговата нова љубов. Македонскиот победник во X-фактор во изјави за медиумите вели дека ...