TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црнобело

Македонските и регионалните познати дами ја отворија сезоната на бикини за лето 2022 - која е најфит? (фото)

Црнобело - пред: 58 мин

Од Елена Стефановска до Емина Јаховиќ, кои наши и регионални славни дами веќе ја отворија сезоната на капење и сончање? Кои модели на костими за капење се тренди годинава? Од смелото монокини со впечатлив дезен на Аделина Тахири до минималистичките ...

Имала мустаќи, мажите се убивале бидејќи ги одбивала и била симбол за убавина: Вистинската приказна за принцезата од ...

Црнобело - пред: 2 часа

Иако не е точно дека за „принцезата Каџар“ од Персија се убиле 13 мажи бидејќи ги одбила, тој период навистина постоеле принцези од династијата Каџар, кои со впечатливиот изглед и мустаќите биле симбол за убавина.

Домаќински совети од Македонка: „Што сè чистам во мојот дом со лимон (и како)?“

Црнобело - пред: 3 часа

„Дали знаете дека лимонот можете да го примените во чистењето на вашиот дом? Доколку правите лимонада, не ги фрлајте половинките лимон туку искористете ги! Како? Еве ги моите трикови...“, споделува Сандра Малетски.

Тони Зен: „Се враќам на македонската музичка сцена бидејќи тоа ѝ го должам на публиката“

Црнобело - пред: 4 часа

По пауза од подолго време на македонската музичка сцена повторно се враќа човекот кој пред десетина години беше еден од најслушаните изведувачи на домашната музичка естрада. Тони Петковски, во јавноста познат како Тони Зен, има нов сингл со наслов ...

8 поврзани вести »

Фантастични 19 милиони кај играчите со СУПЕР, МИЛИОНЕР и МИНИ ЏЕКПОТ на Видеолотарија

Црнобело - пред: 4 часа

Среќните играчи на видеолотариските терминали се радуваа и во минатите десет дена. Тие заедно поделија фантастичен износ од 19.308.970,00 денари. Сите посакуваат да станат сопственици на МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ, а кога веќе ќе го добијат би сакале и ...

9 поврзани вести »

Пофалете се со најдобрите фотографии од летниот одмор!

Црнобело - пред: 4 часа

„Морската сезона“ е во полн ек, а тоа значи дека забавите се во организираат во полна пареа. Додека ги разгледуваме понудите на туристичките агенции и тропските дестинации, летувањето на планина, кое е сѐ повеќе актуелно, е одлична алтернатива за ...

5 поврзани вести »

Ги поканив пријателките на појадок овесна каша – зошто ме прогласија за супер домаќинка?

Црнобело - пред: 5 часа

„Сега, 15 години по средно училиште, гените „задолжени“ за фит изглед почнаа да ми потфрлаат. Јадењето прекумерно почна да си го зема својот данок. Научена да бидам најзгодната во друштвото се одлучив на драстична промена, и тоа не само поради ...

Ведрана Ѓорѓевиќ на одмор со дечкото во Хрватска - во полутанга бикини, со тетоважи на грбот

Црнобело - пред: 5 часа

По одморот на Малдиви, нашата некогаш најпозната „метео“ девојка со саканиот ужива на одмор на островот Крк. Ведрана Ѓорѓевиќ е во врска во диџеј од Србија, со кого неодамна уживаше на патување на Малдиви, а сега е на одмор на хрватскиот остров Крк.

Првпат во историјата, во зоолошка во Швајцарија се роди албино галапагос желка (фото)

Црнобело - пред: 5 часа

„Бевме изненадени кога откривме албино бебе. Ова е првпат во историјата да се роди албино галапагос желка во зоолошка“, гласи изјавата на еден од вработените. Желките галапагос потекнуваат од истоимениот архипелаг кој се наоѓа во Тихиот Океан.

Рики Мартин и сопругот објавија ретки фотки од синовите: „Колку е прекрасно да се биде татко“

Црнобело - пред: 6 часа

Рики Мартин е татко на 4 деца, од кои близнаците се најголеми... Тој објави фотографија од едниот близнак, 13-годишниот Матео, додека неговиот сопруг објави фотка од нивното најмало синче Рен (2).

Тревис Баркер однесен во болница со брза помош од непознати причини, по мистериозната објава: „Боже спаси ме“

Црнобело - пред: 6 часа

Во вторникот, 28 јуни, Тревис Баркер беше однесен во болница со возило за брза помош, но уште не е познато поради каков здравствен проблем. 46-годишниот тапанар беше фотографиран додека го изнесуваа од возилото во болнички кревет.

7 поврзани вести »

Првата дама на Македонија со претседателот во одлично модно издание на настан во Мадрид со кралицата Летиција (фото)

Црнобело - пред: 6 часа

Нашата прва дама направи моден погодок на средбата со кралицата Летиција од Шпанија – која со право ја носи титулата модна икона. Со непогрешливиот моден стил многумина ја споредуваат со Меланија Трамп.

16 поврзани вести »

Дневен хороскоп за 29.06.2022: Овни – не ја одбивајте помошта од колегите, Близнаци – сами решавајте ги проблемите

Црнобело - пред: 7 часа

Дали ќе имате повод за прослава или ќе бидете вознемирени од непријатните гласини за некоја блиска личност? Дали ќе ја сретнете вашата сродна душа или ќе ѝ се вратите на љубов од ...

11 предмети и продукти за кои вреди да дадете повеќе пари, за да ги избегнете трошоците во иднина

Црнобело - пред: 7 часа

Нормално е да сакате да заштедите кога купувате нешто и да ја одберете поевтината опција. Во некои ситуации ова е паметна одлука, но некогаш навистина вреди да платите малку повеќе. За некои продукти (и услуги) препорачливо е да дадете повеќе пари ...

Како секој хороскопски знак покажува љубов без да каже „те сакам?

Црнобело - пред: 7 часа

Како секој знак од Зодијакот изјавува љубов без да ги каже зборовите „Те сакам“? Секој има различен стил, согласно своите хороскопски карактеристики. Љубовта не е само „те сакам“, таа може да се изрази на многу други начини, дури и без никакви ...

9 поврзани вести »

9 погрешни верувања со кои растат емоционално запоставените деца (а не се вистина)

Црнобело - пред: 7 часа

Погрешно верување: Сами сте на светот. - Како дете, потребно ви е чувството дека вашите родители ви го чуваат грбот, без разлика што и да се случи. Но, ако постојано се зафатени кога ќе им побарате помош, несвесно ве учат дека сте сами на светов и ...

Луѓе споделуваат популарни стереотипи за нивните земји – кои се вистина, а кои лага?

Црнобело - пред: 7 часа

Многумина мислат дека Австралија е опасна поради многуте диви животни, а дека во Египет сите јаваат камили – дали сте слушнале некој забавен стереотип за Македонија и дали бил точен? За секоја земја и за секој народ во светот постојат одредени ...

Свети Влас - туристичко место на Црното Море, кое бугарската елита го обожава

Црнобело - пред: 7 часа

Свети Влас се нарекува бугарско Сен Тропе и таму е најголемото пристаниште во Бугарија со најлуксузни ресторани и клубови, пред кои ќе видите паркирани низа луксузни автомобили од типот на Ferrari и Porsche. Блиску е до Сончев Брег и Несебар...

Huawei го претстави MateBook D16 - лаптоп со висока продуктивност и 16-инчен дисплеј

Црнобело - пред: 22 часа

Истражувањата на потребите на потрошувачите, направени од страна на Huawei, резултираа со зголемена потреба од лесни лаптопи од 16 инчи. Со глобалната промена на хибридно работење и учење, постои зголемена побарувачка за лаптопи со високи ...

5 поврзани вести »

Се предозира со лекови, улогата на Џокер му предизвика психички проблеми - факти за Хит Леџер

Црнобело - пред: 23 часа

Пред да се пробие во Холивуд, имал заштеда од едвај 150 долари, а поради улогата на Џокер страдал од несоница и морал да пие апчиња за спиење. Факти за актерот кој почина во 2008-ма година на 28-годишна возраст, од предозирање со лоша комбинација ...

9 поврзани вести »