TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црнобело

Каква долна облека ви стои најдобро според типот на вашето тело + како да одберете удобен модел?

Црнобело - пред: 23 часа

Ако имате широки колкови и слаба половина, избегнувајте ги моделите со многу висок струк кои ќе направат вашите колкови да изгледаат уште пошироко. Како и за останатите парчиња облека, и за долната облека треба да ја земеме предвид формата на нашето ...

Пред vs. потоа: Драстични трансформации на жени од талентираните раце на белоруски стилист

Црнобело - пред: 23 часа

Стилист со својот талент им ја враќа изгубената самодоверба на луѓето... Неговите дела се неверојатни. Белорускиот фризер и стилист Јуџин Жук е специјализиран за комплетна трансформација на изгледот на луѓето.

Марцамеми - најсимпатичното италијанско селце што сум го посетила, српска блогерка ми врати спомени

Црнобело - пред: 23 часа

Јас го посетив ова магично цветно, рибарско селце на Јонското Море кога бев на одмор на Сицилија во 2018 година, а сега српската блогерка Јована Квржиќ со фотографиите ми врати прекрасни спомени оттаму...

Премиера на целосно новата Toyota bZ4X

Црнобело - пред: 1 ден

Целосно новиот bZ4X, е првиот модел на Toyota од “ beyond zero” семејството на електрични возила (BEV). Истовремено, покрај тоа што го означува понатамошниот развој на оддамна воспоставените технологии за електрифицирани возила на Тоyota, bZ4X исто ...

10 поврзани вести »

Едноставна салата со шпагети, домати и свеж босилек, совршена за летните денови

Црнобело - 28.06.2022

Оваа салата со домати, свеж босилек, лук и пармезан заменува цел оброк и е совршена за топлите летни денови кога ви се јаде нешто „полесно“. Летото е сезона на домати кои можат да се јадат и свежи и зготвени, а притоа многу лесно се комбинираат со ...

Кои се најчестите симптоми на срцев удар и што да направите ако ги забележите + како да ја спречите неговата појава?

Црнобело - 28.06.2022

Ако забележите само еден симптом на срцев удар, треба веднаш да побарате медицинска помош. Важно е да знаете и дека можете драстично да го намалите ризикот од инфаркт со неколку промени во животните навики.

Емотивна средба на мајка со ќерката, 50 години откако таткото ја одвел во Мароко и ја оставил таму

Црнобело - 28.06.2022

Шанае, која во Мароко имала многу тешко детство и живот, во еден миг ја дознала вистината за своите биолошки родители и одлучила со 4-те деца да се спакува и да се пресели во Велика Британија за да ја бара својата биолошка мајка.

„Technovation 2022“ - „Филип Морис“ како лидер во новите трендови

Црнобело - 28.06.2022

На конференцијата „Technovation 2022“ одржана во фасцинантната зелена зграда наречена „Cube“, која лежи на брегот на езерото Нојшател, „Филип Морис Интернешнл“ ги претстави најновите трендови во тутунската индустрија и својот фокус на транзицијата ...

3 поврзани вести »

Со новиот HUAWEI nova Y70 ќе го полните телефонот само 2 пати неделно

Црнобело - 28.06.2022

Новиот HUAWEI nova Y70 има батерија од 6000 mAh, HUAWEI SuperCharge од 22,5W и 6,75-инчен HUAWEI FullView дисплеј На минатонеделната официјална премиера на новите производи за регионот на Централна и Источна Европа, Турција и Канада, Huawei го ...

6 поврзани вести »

Пар од Хрватска направи свадбена фотосесија на најопасниот товарен воз во светот кој се движи низ Сахара (фото)

Црнобело - 28.06.2022

Кристијан Иличиќ е авантурист од Хрватска кој преку својот Инстаграм профил постојано нѐ носи на патувања низ земји за кои знаеме многу малку. Овојпат нѐ изненади со екстремна, различна и оригинална пост-свадбена фотосесија на најопасниот товарен ...

Пејачка се прошета топлес на BET Awards 2022 и поттикна лавина од критики

Црнобело - 28.06.2022

Кога сакаш со голотија да издоминираш на настан и ќе го налутиш светот… Бремена пејачка, која се појави на настан речиси гола само со традиционален накит на себе, е мета на твитерџиите. Пејачката Самер Вокер на доделувањето на BET наградите 2022 се ...

2 поврзани вести »

Хари и Меган на гости кај Опра по неуспешниот обид да се смират со Вилијам и Кејт - дали ќе прават уште едно интервју?

Црнобело - 28.06.2022

Викендов принцот Хари и Меган Маркл беа забележани како одат кон домот на Опра Винфри во Калифорнија. Познато е дека Опра им е сосетка, но и добра пријателка на Меган и Хари, особено по шокантното интервју во кое парот го „оцрни“ кралското семејство.

3 поврзани вести »

Меган Фокс и Машин Ган Кели во Барби аутфити на настан, откако тој се прошета со обетки со нејзина крв

Црнобело - 28.06.2022

Меган Фокс и како русокоса е преубава и сега се пар во Барби стил, а последни во листата бизарности на парот беа обетките на Машин Ган Кели, наводно со крв од актерката. Меган Фокс се појави во Барби стил со руса коса на премиерата на документарниот ...

7 поврзани вести »

Јелена Карлеуша го користи трикот бикини наопаку за визуелно поголеми гради

Црнобело - 28.06.2022

И минатата година и оваа 2022-ра, Јелена Карлеуша го практикува трендот бикини наопаку, кога станува збор за горниот дел. Не многу удобно, но впечатливо - инфлуенсерките го обожаваат овој трик...

Бобан Србиновски: „На 28 години добив дијагноза мултипла склероза и повеќе ништо не е исто, но затоа живеам за мигот“

Црнобело - 28.06.2022

„Првите симптоми ми се појавија на 27 години, забележав кога при движење, трчање и пишување екстремитетите ми се кочеа во интервали од 3-5 секунди. Бев хоспитализиран на 28 години … Беше крај на месецот кога требаше да го подигнам отпусното писмо од ...

Квиз за оние кои имале 5-ка по хемија: Погодете ги имињата на хемиските елементи и соединенија

Црнобело - 28.06.2022

Знаете ли кое хемиско соединение е H₂SO₄ или кој елемент е P? Дали будно ги следевте часовите по хемија во основно и средно? А, дали се сеќавате на она што сте го учеле? Сега имате можност да го покажете вашето знаење.

Дневен хороскоп за 28.06.2022: Водолии – повод за прослава, Риби – не го идеализирајте партнерот

Црнобело - 28.06.2022

Кој ќе треба да делува брзо без многу размислување, а кој ќе може вистински да се релаксира? Кого го очекува средба со интересна личност, а кој треба да поработи на своите недостатоци ако сака да си ја подобри ситуацијата на поле ...

Рај на островот Раб: Започна фестивалот на песочни фигури на една од најубавите хрватски плажи (фото)

Црнобело - 28.06.2022

Една од најубавите хрватски плажи, рајската плажа во Лопар, повторно ќе биде домаќин на светски и локални уметници кои се дел од изложбата која опфаќа прекрасни креации од песок. Популарниот фестивал на скулптури од песок ќе се одржи од 28 јуни до 1 ...

Единствениот град во светот кој со закон забранува смрт, жителите носат пушки, а во ресторани влегуваат исклучиво боси ...

Црнобело - 28.06.2022

Сместен во норвешкиот архипелаг Свалбард, градот Лонгјербијен е најсеверното постојано населено место во светот, до кое може да се пристапи без никакви проблеми. Посебно е интересно затоа што тука, од 1950 година, е забрането да се умре.

„Авантурите на До“: Детска книга која нè учи да ги сакаме различностите

Црнобело - 28.06.2022

„Авантурите на До“ е најновата детска книга со која се збогатува македонската културна ризница, а која вчера беше промовирана во Концепт 37. Идејата за оваа книга доаѓа од маркетинг агенцијата Публицис Македонија , која минатата година прослави 25 ...

12 поврзани вести »