TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црнобело

Фризури кои добро ги кријат подраснатите, неофарбани корени

Црнобело - 04.04.2020

Доволен е месец за подраснатите корени да ја уништат бојата на косата. Но, во време кога фризерот е ризик, тајната е во тоа да најдете која фризура најмалку ќе ви го открива овој недостаток.

Грешки кои не треба да ги правите пред да одите на различни лекарски прегледи

Црнобело - 04.04.2020

Кога одите на преглед, очекувате лекарот да ја заврши целата работа. Но, понекогаш треба и вие самите да направите неколку подготовки. Периодов секако сите лекарски прегледи кои не се неопходни е подобро да ги одложите за понатаму заради заштита од ...

30 секс пози што ќе ви ја направат домашната изолација позабавна (фото 18+)

Црнобело - 04.04.2020

Од „жешко столче“ до пози за мрзеливи, идеи како да внесете новитети во спалната соба. Голем дел од паровите не се многу авантуристички настроени во сексот. Постојано ги практикуваат традиционалните пози и не внесуваат новини.

3 поврзани вести »

„Го прашав на шега и прифати“ - Искуства од жени кои се охрабриле да ги запросат момчињата

Црнобело - 04.04.2020

Вистинска реткост е да видите како некоја жена го запросува своето момче. Поради некоја причина, сè уште сме убедени дека ова е работа на мажот. Но, правилата се менуваат и иако можеби се малку, некои жени се осмелуваат тие да го постават важното ...

Психолошки трилери кои ќе сакате да ги гледате дури и ако го знаете крајот

Црнобело - 04.04.2020

Навистина е тешко да најдете добар трилер, а откако ќе го најдете, сигурно не престанувате да мислите на него. Ако сте филмоман и сметате дека сте изгледале сè добро, можеби сепак не сте слушнале за овие американски и европски трилери: Келнерката ...

2 поврзани вести »

Одберете магична книга и откријте: Што да очекувате до крајот на пролетта?

Црнобело - 04.04.2020

Можеби не изгледа така, но пролетта веќе започна. Со неа започна и периодот на будење и нови почетоци и речиси сите посериозно им се посветувате на личните и професионалните цели. Ако и вие спаѓате овде, сигурно ве интересира што ќе успеете да ...

Кои актери и актерки имаат најскапи домови?

Црнобело - 04.04.2020

Додека повеќето луѓе штедат цел живот за да купат еден стан, познатите ги менуваат домовите како чорапи. И тоа домови кои вредат по неколку милиони. Ретко ќе најдете познат актер кој нема куќа со 5-6 спални, базен, теретана и тениско игралиште.

Потпечени гурмански компири со пршута и 2 вида сирење

Црнобело - 04.04.2020

Речиси сите обожаваме компири и постојано сме во потрага по нови рецепти, покрај стандардните пржени компирчиња, печени или пак приготвени во облик на пире. Овој пат за вас имаме врвен, гурмански рецепт – потпечени компири со многу зачини, пршута и ...

10 поврзани вести »

Најплатените (и најсигурните) работни позиции во светот

Црнобело - 04.04.2020

Работите вредно и напорно и правите сè што шефот ќе побара од вас. Но, еден ден ви соопштуваат дека мораат да ве отпуштат од работа. Ова е ситуација во која се нашле премногу луѓе. И, е навистина тажно, бидејќи вашиот труд и придонес за компанијата ...

Најдобрите и најлошите филмови за пандемии

Црнобело - 04.04.2020

Бидејќи сите нè интересира како ќе заврши сето ова, многу популарни станаа филмовите со пандемии. Најверојатно, периодов се „давиме“ во вакви филмови бидејќи се надеваме дека ќе ни дадат некаков одговор.

Дневната рутина за убавина на Џесика Алба

Црнобело - 04.04.2020

Џесика Алба е една од најубавите актерки што ги видел Холивуд, па сигурно ве интересира како се грижи за нејзиниот изглед. Во соработка со Vogue, познатата актерка открива како изгледа нејзината рутина за нега на лицето на кожата.