TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дерби

Клоп: Големи промени? Сега не е време за реконструкција на тимот

Дерби - тукушто објавено

Тимот на Ливерпул ги нема посакуваните резултати во оваа сезона во која влезе со големи амбиции, да ја одбрани титулата во Премиер лигата, да биде конкурентен до самиот крај за Лигата на шампионите, но и секако да се дојде до некој Куп трофеј ако ...

50 поврзани вести »

Продолжува серијата: Сити на стоперски погон до 14. славје во Премиер лигата (ВИДЕО)

Дерби - пред: 32 мин

Екипата на Манчестер Сити ја продолжи извонредната серија, а најнова жртва беше составот на Вест Хем кој попладнево беше совладан на „Итихад“ со 2-1. Клубот од Манчестер не блескаше она како што знае, но знаеше како да ги искористи шансите, ...

50 поврзани вести »

Мекалум: Мозокот им е „испран“, мораат да шутираат тројка (ВИДЕО)

Дерби - пред: 48 мин

Еден од најдобрите играчи на Портланд Трејл Блејзерс, Си-Џеј Мекалум даде свој коментар за потегот кој играчите на Денвер Нагетс го изведоа на дуелот против Вашингтон Визардс, последна акција во која имаа контра 4-1 и шанса да го однесат мечот во ...

Нови позитивни случаи на коронавирус во Интер, откажана прес-конференцијата на Конте

Дерби - пред: 1 час

Екипата на Интер утре ја пречекува Џенова во рамките на 24.коло во Серија А, дуел пред кој „нероаѕурите“ нема да ја одржат задолжителната прес-конференција поради страв од коронавирусот. Имено веќе е познато дека добар дел од управата на Интер имаше ...

9 поврзани вести »

Касано: Роналдо е големо промашување на Јувентус, ова беше погрешен проект

Дерби - пред: 1 час

Поранешниот италијански репрезентативец, Антонио Касано пред околу десеттина дена испрати отворени критики на адреса на Кристијано Роналдо посочувајчи дека тој е проблем за Јувентус, но и за тренерот Антонио Пирло.

33 поврзани вести »

Лејкерс стави крај на лошата серија, Мајами имаше решение за „џезерите“ (ВИДЕО)

Дерби - пред: 2 часа

Бранителот на титулата во НБА лигата, тимот на Лос Анџелес Лејкерс и стави крај на серијата од четири порази и славеше против Портланд Трејл Блејзерс со 102-93. „Езерџиите“ го спуштија противникот на само 93 поени и со тоа ја имаа најдобрата одбрана ...

29 поврзани вести »

Овен падна од велосипед пред својот дом, па си фати сеир на своја сметка (ВИДЕО)

Дерби - пред: 2 часа

Некогашниот член на Ливерпул и Манчестер Јунајтед, Мајкл Овен по долга пауза одлучил да се качи и извози некој километар со неговиот велосипед, мисија која успешно ја завршил со тоа што пред да влезе во домот му се случи комична ситуација.

2 поврзани вести »

Бербатов типува: Ќе има доста голови на дербито на „Стемфорд Бриџ“, Ливерпул ќе ја прекине серијата на порази

Дерби - пред: 2 часа

Во најсилната фудбалска конкуренција на островот, Премиер лигата се игра 26. коло кое на хартија носи „полесни“ задачи за дел од фаворитите, но воедно го имаме и дербито меѓу Челси и јунајтед кое се игра утре од 17:30 часот на „Стемфорд Бриџ“.

Леброн не чекаше многу и му возврати на Ибрахимовиќ: Чудно од негова страна, јас нема шанси да седам настрана

Дерби - пред: 3 часа

Во текот на вчерашниот ден искусниот фудбалер на Милан, Златан Ибрахимовиќ упати порака до еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Леброн Џејмс да се држи настрана од политиката. Ибра му посочи на Леброн да го прави тоа во што е најдобар, ...

29 поврзани вести »

Манчестер Јунајтед на готовс, извршниот директор на Борусија Дортмунд не отфрли заминување на звездата на тимот

Дерби - пред: 4 часа

Од таборот на Манчестер Јунајтед одблиску ја следат целата ситуација во Борусија Дортмунд, клубот кој поседува неколку фудбалери кои се супер интересни за големите европски тимови. „Ѓаволите“ беа силно заинтересирани за ангажман на Џејдон Санчо во ...

50 поврзани вести »

Лаутаро Мартинез се отвори и призна дека имало конкретен интерес од Барселона

Дерби - пред: 4 часа

Лаутаро Мартинез продолжува со одличните партии во дресот на Интер каде формираше одличен напаѓачки тандем со Ромелу Лукаку. Како што стојат работите, младиот аргентински напаѓач ќе го продолжи договорот со „нероазурите“ и со тоа ќе стави крај на ...

13 поврзани вести »

Гундоган призна дека бил пред трансфер во голем ривал на Манчестер Сити: Имаше разговори со нив

Дерби - пред: 5 часа

Илкај Гундоган го минува можеби и најдобриот период од својата кариера како член на Манчестер Сити. Играчот од средниот ред игра на врвно ниво во последните натпревари и сосема заслужено ги собра и индивидуалните признанија во клубот за изминатиот ...

50 поврзани вести »

Тухел се отвори за најтешкиот пораз во кариерата: Бев во темнина, не можев да зборувам два дена

Дерби - пред: 5 часа

Томас Тухел ќе се соочи со тимот на Манчестер Јунајтед за прв пат како тренер на Челси и интересно, трет пат оваа сезона со оглед на фактот што во првиот дел од сезоната два пати се сретна со „ѓаволите“ во Лигата на шампионите.

50 поврзани вести »

Урнебесен коментар на повремен аргентински репрезентативец: Ако Меси дојде, ќе му ги бакнувам стапалата

Дерби - пред: 6 часа

Иднината на Лионел Меси се уште не е позната и аргентинскиот фудбалер останува да се поврзува со многу тимови ширум светот. Според букмејкерите најголеми фаворити за негов ангажман остануваат ПСЖ и Манчестер Сити, но може да се случи тој кариерата ...

33 поврзани вести »

Клоп си легна на брашното и призна: За нас тоа би било огромно остварување

Дерби - пред: 6 часа

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп призна дека неговиот клуб се соочува со големи проблеми и дека сега единствена цел во лигашкиот дел е како да стигнат до местата кои водат до Лигата на шампионите.

Брус имаше блиска средба со Солскјер, па беше налутен од едно новинарско прашање: Сите мислат така или само ти?

Дерби - пред: 7 часа

Тренерот на Њукасл, Стив Брус изреагира доста нервозно на прес конференцијата пред натпреварот со Вулверхемптон кога беше запрашан за неговата блиска средба со Оле Гунар Солскјер на натпреварот кој Њукасл го одигра со Манчестер Јунајтед.

Гундоган направи споредба меѓу двата великани: За Клоп умирате на теренот, чувството со Гвардиола…

Дерби - пред: 7 часа

Илкај Гундоган се издвои како неочекуван голгетер во тимот на Пеп Гвардиола и од почетокот на сезоната испорача дури 11 погодоци во англиската Премиер лига, биланс кој само докажува дека искусниот играч за врска игра во страшна форма, можеби и во ...

50 поврзани вести »

Ивановски влезе и стрелаше за Диосѓер (ВИДЕО)

Дерби - пред: 8 часа

Македонскиот интернационалец, Мирко Ивановски го постигна третиот сезонски погодок за Диосѓер во првата лига на Унгарија. Нашиот напаѓач доби шанса во вториот дел поточно во 73 минута, а во 85 успеа успешно да биe од 11 метри и во тие моменти да им ...

3 поврзани вести »

Асвел повторно и зема мерка на Барселона, Ефес го уништи Фенербахче во турското дерби (ВИДЕО)

Дерби - пред: 8 часа

Францускиот прволигаш Асвел ја доби и втората сезонска пресметка против Барселона во Евролигата. На крајот на месец ноември Асвел славеше во својот дом со 80-68, а сега тоа го направи и во „Палау Блауграна“ каде се избори за триумф од 76-69.

10 поврзани вести »

Докторката Милена Тасиќ е ангажирана во рехабилитацијата на Шумахер

Дерби - пред: 12 часа

Михаел Шумахер закрепнува во домашни услови од трагедијата што ја преживеа пред седум години, кога поради пад на скијачки терен имаше живото-загрозувачка повреда на главата. Од тогаш наваму, тој мина низ голема борба при што најпрво беше во вештачка ...