TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дерби

Анчелоти го спореди Ериксен со италијанската фудбалска легенда и даде свој коментар за трката за Скудетото

Дерби - пред: 23 мин

Карло Анчелоти направи нова анализа за шампионската трка во Серија А во интервјуто кое го направи за „Радио Диџеј“, но истовремено го искоментира и последниот најзвучен трансфер кој го направи Интер во самата завршница на јануарскиот преоден рок.

3 поврзани вести »

НБА рекорд: Брилијантниот Дончиќ постави нови стандарди кога се тројките во прашање (Видео)

Дерби - пред: 49 мин

Далас успеа да оствари висока победа на гостувањето кај Орландо и тоа го навести уште во првата четвртина од натпреварот, во кој мора да се истакне дека брилјираше фантастичниот Лука Дончиќ кој зад своето име запиша уште еден уникатен НБА рекорд.

21 поврзани вести »

Познат составот на Вардар за гостувањето кај Порто: Како аутсајдери ќе бркаме победа со истиот тим од дуелот со Мотор

Дерби - пред: 1 час

Вардар се издигна над сите проблеми и пред неколку дена во „Јане Сандански“ го совлада тимот на Мотор Запорожје со што си обезбеди пласман во елиминационата фаза од Лигата на шампионите. „Црвено црните“ сега ги очекува госутвање кај Порто кој е ...

42 поврзани вести »

Урнебесно видео, Халанд во 2016 година се пробал како рапер: Песната има над два милиони прегледи (Видео)

Дерби - пред: 2 часа

Фудбалерот кој во моментов е во центарот на вниманието на фудбалскиот свет, Ерлинг Браут Халанд во детството во Норвешка се обидел да изгради и рап кариера. На „јутуб“ има видео снимка од песна на Халанд заедно со уште негови двајца другари.

22 поврзани вести »

Бруно Фернандеш потврди кој го инспирирал за да направи трансфер во Манчестер Јунајтед

Дерби - пред: 2 часа

Бруно Фернандеш оваа зима го засили тимот на Манчестер Јунајтед и треба да претставува една од клучните алки на тимот на Оле Гунар Солскјер во преостанатиот дел од сезоната. Португалецот во неколку наврати изјавуваше дека негов сон било да заигра во ...

6 поврзани вести »

Карлес Перез удри по својата Барселона: Клубот за мене е минато, ми го украдоа сонот…

Дерби - пред: 3 часа

Младиот фудбалер на Рома, Карлес Перез полека се навикнувана животот во Италија по неговиот јануарски трансфер од Барселона во главниот град на Италија. Перез пред самиот почеток на оваа сезона го продолжи договорот со Барселона и затоа многумина се ...

14 поврзани вести »

Шокантни најави од Турција: Тврдат дека Љаиќ има коронавирус, Бешикташ се огласи со официјално соопштение

Дерби - пред: 3 часа

Во турските медиуми излегоа шокантни информации кои го поврзаа фудбалерот на Бешикташ, Адем Љаиќ со смртоносната болест, коронавирус. Наводно српскиот репрезентативец бил ставен во карантин и поради висока температура не можел ни да стане од кревет.

371 поврзани вести »

Левандовски призна дека во 2012 година преговарал за трансфер на Островот: Размислував за трансфер во Манчестер…

Дерби - пред: 4 часа

Полскиот напаѓач кој урива секакви рекорди носејќи го дресот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски птоврди дека во 2012 имал постојани преговори со Манчестер Јунајтед. Левандовски тогаш го носеше дресот на Борусија Дортмунд и се поврзуваше со премин ...

79 поврзани вести »

Манчестер Сити го ангажира најдобриот англиски адвокат, кој два пати го блокираше Брегзит, за да ги брани од УЕФА

Дерби - пред: 5 часа

Од раководството на Манчестер Сити го ангажирале еден од најдобрите британски адвокати, Дејвид Паник кој треба да го води нивниот правен процес против УЕФА. 63 годишниот адвокат е познат на Островот по тоа што ја претставуваше Џина Милер во два ...

8 поврзани вести »

Клоп на интересна тема: Сите го обвинуваат Јунајтед што не го купи Халанд, но

Дерби - пред: 6 часа

Јирген Клоп мораше уште еднаш да објасни зошто го извади Садио Мане на осминафиналниот дуел со Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите и самостојно откри дека Сенегалецот бил изненаден од неговата неочекувана одлука на полувремето, но актуелностите ...

22 поврзани вести »

Најубавиот потег во Лига Европа: Договореното летно засилување на Барсa изведе дриблинг бравура (Видео)

Дерби - пред: 6 часа

По првиоте осминафинални натпревари во Лигата на шампионите, во четвртокот се одигра и првата нокаут рунда во Лига Европа, но покрај големиот број на погодоци кои ги видовме, од 1/16 финалната фаза ни пристигна и еден магичен потег кој дефинитивно ...

2 поврзани вести »

Барселона триумфално низ Атина, Ефес гази и без Ларкин (ВИДЕО)

Дерби - пред: 14 часа

Анадолу Ефес и Барселона запишаа нови победи во кошаркарската Евролига и тоа на гостувањата во Минхен и Атина. Лидерот во ова натпреварување Анадолу Ефес и без првиот стрелец Шејн Ларкин му одржа лекција на Баерн со 88-63.

12 поврзани вести »

Алегри за битката за пехарот во ЛШ: Сега нема тим како Реал Мадрид, оваа сезона…

Дерби - пред: 15 часа

Италијанскиот фудбалски стручњак, Масимилијано Алегри оваа сезона е без клупско ангажман, па може отворено и од поинаков аспект да даде коментар на случувањата на големата сцена. Секако најголем интерес има за Лигата на шампионите каде според Алегри ...

5 поврзани вести »

Условите кои Чави ги поставил за да застане на чело на Барселона

Дерби - пред: 15 часа

На почетокот на оваа година Барселона се одлучи да го смени тренерот Ернесто Валверде по поразот од Атлетико Мадрид во Супер Купот на Шпанија, а главен кандидат за испразнетото место беше легендата на клубот Чави Ернендез.

14 поврзани вести »

Ремек-дело на Руиз, Наполи со пресврт до победа против Бреша (ВИДЕО)

Дерби - пред: 15 часа

Екипата на Наполи на гостувањето кај Бреша ја прокнижи десетта сезонска победа во италијанската Серија А. Наполитанците успеаа со подобра игра во второто полувреме да направат комплетен пресврт и да се радуваат на триумф од 2-1 со што на најдобар ...

21 поврзани вести »

Нојер направи катастрофална грешка, дуото Гнабри-Левандовски донесе тешка победа за Баерн (ВИДЕО)

Дерби - пред: 16 часа

Екипата на Баерн Минхен со доста мака дојде до посакуваната победа над аутсајдерот Падерборн во првиот натпревар од 23. коло во Бундеслигата. Баварците важеа за изразити фаворити на вечерашната средба на „Алијанц Арена“, но до победата од 3-2 дојдоа ...

18 поврзани вести »

Имобиле за соработката со Клоп: Посакувам да можеше…

Дерби - пред: 17 часа

Чиро Имобиле ја игра најдобрата сезона во кариерата и во моментов е број еден напаѓач во Европа ако се земе во предвид дадените погодоци во оваа кампања. Тој во италијанското калчо има дадено дури 26 голови и е меѓу најзаслужните што Лацио во ...

3 поврзани вести »

Димитриевски и Синфин не успеаа да направат изненадување во Каталонија

Дерби - пред: 17 часа

Дарко Димитриевски и Синфин го претрпеа 11 пораз во 18 сезонски натпревар во шпанската АСОБАЛ лигата. На гостувањето во Каталонија кај Гранолјерс, Дарко и компани загубија со 25-21. Клучно беа беше првото полувреме во кое домаќините носени од ...

Касемиро за играчот кој посакува да го види во Реал: Секој ден зборувам со него…

Дерби - пред: 17 часа

Касемиро низ изминативе години многу напредуваше е денеска е еден од најважните играчи во Реал Мадрид, играч чиј глас и збор има тежина кога е во прашање кралскиот состав. Бразилецот е еден од лидерите на теренот и верува дека тие како тим би биле ...

12 поврзани вести »

Тренерот на Еибар за Меси: Копилето знае кога…

Дерби - пред: 18 часа

Во текот на утрешниот ден се среќаваат Барселона и Еибар во редовното коло во Примера, меч пред кој во центарот на вниманието се најде тренерот на гостите Хосе Мендилибар. Со оглед на тоа што Барселона следната недела ја очекува дуел со Наполи во ЛШ ...

6 поврзани вести »