TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дерби

Се врати на домашната сцена: „Диви“ потпиша за Пролет!

Дерби - пред: 9 часа

Поранешниот македонски репрезентативец, Петар Ангелов потпиша за екипата на Тинекс Пролет. Искусниот голман одлучи да се врати во Македонија и да потпише со скопскиот тим договорт со важност од една и пол сезона.

20 поврзани вести »

Роналдињо: Меси има се, немаше потреба од мене во Барселона

Дерби - пред: 9 часа

Роналдињо е еден од играчите кој ги фати почетоците на Лионел Меси во Барселона, односно му помогна на Аргентинецот да се интегрира во првата екипа, да дојде до израз и да почне да напредува во првата екипата на каталонците.

11 поврзани вести »

Роналдињо: На Меси не му беше потребно ништо од мене во Барселона

Дерби - пред: 9 часа

Роналдињо е еден од играчите кој ги фати почетоците на Лионел Меси во Барселона, односно му помогна на Аргентинецот да се интегрира во првата екипа, да дојде до израз и да почне да напредува во првата екипата на каталонците.

11 поврзани вести »

Солскјер со провокација пред дербито со Ливерпул: Работиме напорно за да не ни се случи нивната судбина..

Дерби - пред: 10 часа

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер на денешната прес конфренција во пресрет на натпреварот со Ливерпул упати и мала провокација до својот следен противник. „Црвените“ се огромни фаворити за освојување на титулата во Премиер лигата ...

21 поврзани вести »

Ново засилување за Наполи: Капитенот на Косово пристигна на медицински прегледи

Дерби - пред: 10 часа

По ангажманот на играчите од средниот ред, Деме и Лоботка, Наполи сега е пред ангажман на играч од одбраната. Станува збор за репрезентативецот на Косово и сегашен стопер на Верона, Амир Рахмани кој ќе пристигне во Неапол за сума од 14 милиони евра.

7 поврзани вести »

Легендарниот Роналдињо го посочи најдобриот тренер со кој работел: Тој беше многу мирен човек…

Дерби - пред: 11 часа

Бразилецот Роналдињо остави значителна трага на модерниот фудбал изведувајќи вистински мајстории додека играше во Барселона. Сепак кариерата на Роналдињо не траеше многу долго на високо ниво, најмногу поради неговиот начин на живот.

11 поврзани вести »

Солскјер го потврди заминувањето на Јанг и посочи кој ќе биде нов капитен на клубот

Дерби - пред: 11 часа

Ешли Јанг во следните неколку часа и официјално треба да биде претставен како нов фудбалер на тимот на Интер. Капитенот на Манчестер Јунајтед се согласил на двегодишен договор со „нероазурите“, а Манчестер Јунајтед за него ќе добие симболична сума ...

49 поврзани вести »

Поранешен македонски репрезентативец потпиша за Миделсбро

Дерби - пред: 12 часа

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Дејан Стојановиќ реализираше одличен трансфер. 26 годишниот голман се пресели во редовите на Миделсбро каде потпиша три и пол годишен договор.

3 поврзани вести »

Покетино сигурно ќе пристигне во Манчестер Јунајтед само во еден случај…

Дерби - пред: 12 часа

Иако Оле Гунар Солскјер има целосна поддршка од раководството на Манчестер Јунајтед, во јавноста не престанува да се зборува за тоа дека Маурисио Покетин ќе биде нов тренер на „Олд Трафорд“.

21 поврзани вести »

Интер ќе биде многу посилен овој јануари: Се појави видео на кое се гледа Марота со агентот на данскиот фудбалер ...

Дерби - пред: 13 часа

Револуцијата на Интер продолжува и во јануарскиот преоден рок. Откако беа доста активни во летото, сега „нероазурите“ ќе донесат три екстра засилувања со кои дополнително ќе го засилат тимот.

37 поврзани вести »

Стигнаа први вести околу повредата на Маркус Рашфорд: Познато дали Англичанецот ќе биде подготвен за Ливерпул

Дерби - пред: 13 часа

Оле Гунар Солскјер и навивачите на Манчестер Јунајтед доживеаја вистински шок кога нивниот најдобар фудбалер, Маркус Рашфорд се повреди по само 16 минути поминати на теренот на куп пресметката против Вулверхемптон.

21 поврзани вести »

Нови детали од инцидентот во Атина: Поранешен играч на Реал Мадрид вмешан во пукањето кон Ковачевиќ

Дерби - пред: 14 часа

Медиумите во Грција пренесуваат нови изненадувачки детали во врска со пукањето во Атина во кое мета беше поранешниот српски фудбалер, Дарко Ковачевиќ. Ковачевиќ беше ранет пред точно десет дена, а се уште не е познат официјалниот мотив за пукањето ...

7 поврзани вести »

Трајковиќ ја засили одбраната на Работнички

Дерби - пред: 15 часа

Искусниот Бранислав Трајковиќ е првото засилување за тимот на Работнички во зимскиот преоден рок. Српскиот интернационалец кој има 30 години ќе ја засили одбраната на „романтичарите“ со кои потпиша договор на една година.

2 поврзани вести »

Барселона ја прекина лошата серија во Истанбул, Реал уште еднаш падна во Русија (Видео)

Дерби - пред: 15 часа

Барселона ја прекина серијата од три порази и славеше над Фенербахче со 80-74 во средбата од 20. коло во Евролигата. Каталонците влегоа во дуелот во Истанбул со желба да стават крај на негативната серија, цел која успеаа да ја остварат откако беа ...

2 поврзани вести »

Надал објасни зошто нема скршено ниту еден рекет во својата кариера и воодушеви со искреноста (Видео)

Дерби - пред: 23 часа

Рафаел Надал направи неверојатни работи во изминативе 15 години и поради сето она што го оствари на терените веќе си обезбеди место меѓу тениските „бесмртници“, бидејќи нема никаков сомнеж дека шпанскиот мајстор од Мајорка секогаш ќе биде сметан за ...

35 поврзани вести »

Баерн ќе го врати Перишиќ во Интер

Дерби - пред: 23 часа

Иван Перишиќ беше доведен од Нико Ковач во Баерн Минхен, но неговиот заем од Интер нема да трае повеќе од една сезона, пренесува „Билд“. Раководството на Баерн веќе му ја соопштило одлуката на хрватскиот репрезентативец, па само голем пресврт може ...

8 поврзани вести »

Атрактивната сопруга на Чичарито со топлес анкета ги предизвика фудбалските фанови (Фото)

Дерби - пред: 1 ден

Чичарито Ернандез има неизвесна судбина во Севилја откако клубот од Андалузија го потврди ангажманот на Ен Несири, но додека искусниот напаѓач е активен на трансфер пазарот, неговата сопруга привлече далеку поголемо внимание со својата објава на ...

3 поврзани вести »

Уште една лесна победа на фаворитот: Пелегрини ја одведе Рома во четвртфиналето на Купот

Дерби - пред: 1 ден

Рома ја комплетираше доминацијата на фаворититте во италијанскиот фудбалски Куп, откако оваа вечер лесно се справи со Парма на „Енио Тардини“. Со триумфот на „волчицата“, се формираа четвртфиналните парови во најмасовното фудаблско натпреварување во ...

13 поврзани вести »

Астон Вила ќе го доведе првиот Танзаниец во Премиер лигата

Дерби - 16.01.2020

Танзанија ќе стане уште една африканска земја која ќе има свој претставник во англиската Премиер лига, а тоа ќе се случи по комплетирањето на трансферот на Ембвана Самата во редовите на Астон Вила.

Германија на доминантен начин ги освои првите бодови во главната рунда

Дерби - 16.01.2020

Германија влезе во главната рунда на Европското првенство без бодови поради претрпениот пораз од Шпанија, но оваа вечер ги прокнижи првите два во оваа фаза од турнирот откако имаше доминантно издание против Белорусија.