TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дриблинг

ФОТО: ТВ Аренаспорт измината недела емитувала 170 директни преноси, каде се нашите ТВ куќи?

Дриблинг - тукушто објавено

Регионалниот спортски канал Аренаспорт од Србија се пофали дека изминатата недела емитувала 170 директни преноси од разни спортови, претежно фудбал, но имаше и од ракомет, кошарка, одбојка, мото спортовите … Аренаспорт го надмина Спортклуб во ...

Баерн Минхен руши рекорди по ефикасност во Бундеслигата

Дриблинг - пред: 38 мин

Баерн Минхен со стил ја брани титулата во Бундеслигата, победи против Хофенхајм со 4-0, и покрај тоа што на клупата го немаше тренерот Нагелсман, тој е позитивен на коронавирусот. Нема застој во победите и без првиот тренер, ефикасноста на ниво, ...

4 поврзани вести »

Австралија Опен: Нови услови за тенисерите, Ѓоковиќ добива добри вести и без вакцина

Дриблинг - пред: 1 час

Раководството на ВТА побарало од организаторите на Австралија Опен (АО) посебни услови за влез на тенисрките за првиот Гренд Слем во годината, невакцинираните да одат во задолжителен карантин во Мелбурн, оние со вакцина без обврска за хотелски ...

21 поврзани вести »

Инзаги удри по судијата: Можеа да дојдат до гол само со пенал !

Дриблинг - пред: 2 часа

Интер и Јувентус одиграа нерешено 1-1 на „Дерби Д’Италија“, екипата од Милано може да жали за загубените два бода, Дамфрис направи прекршок за пенал кој во гол го претвори Дибала во 89 минута.

Ѓоковиќ недостижен за конкуренцијата и кога не игра, 344 недела на врвот на АТП, Федерер во слободен пад

Дриблинг - пред: 3 часа

Србинот Новак Ѓоковиќ иако нема настап на ниеден официјален турнир од УС Опен до денес, сепак и натаму е недостижен за конкуренцијата на АТП списокот. Ѓоковиќ точно 344 недели е на врвот на АТП, има 1800 бода повеќе од Данил Медведев, Русинот е ...

7 поврзани вести »

ВИДЕО: Лејкерси стигнаа до првата победа сезонава, Морант запиша 40 поени во поразот на Мемфис

Дриблинг - пред: 4 часа

ЛА Лејкерс стигнаа до првата сезонска победа откако го совладаа тимот на Мемфис со 121-118. Иако Морант запиша 40 поени, тоа беше недоволно за Ммефис да стигне до добар резултат против Лејкерси.

16 поврзани вести »

ВИДЕО анализа: Пеналот за Јувентус против Интер повторно тема на социјалните мрежи

Дриблинг - пред: 4 часа

Интер и Јувентус одиграа 1-1, гостите од Торино дојдоа до бод во 89 минута, Дамфрис реагираше непотребно и несмасно и направи контакт со Алекс Сандро, а судијата Маријани по прегледувањето на снимката досуди пенал за „старата дама“.

69 поврзани вести »

Солскјер нема намера да даде отказ, верува во себе и тоа што го работи

Дриблинг - пред: 5 часа

Ливерпул го прегази Јунајтед во дербито на денот во Премиерлигата, дебакл на клубот од Манчестер на „Олд Трафорд“, пораз со 5-0 кој ја продлабочи кризата, а Оле Гунар Солскјер е под голем притисок.

172 поврзани вести »

ФОТО: Роналдо ги теши навивачите по поразот од Ливерпул

Дриблинг - пред: 5 часа

Манчестер Јунајтед беше демолиран од Ливерпул со 5-0 на „Олд Трафорд“, овој проаз е тема на разговор во светот на фудбалот. Кристијано Роналдо преку социјалните мрежи им се обрати на навивачите, тие не го заслужија ова.

172 поврзани вести »

ВИДЕО: Ферстапен прв на подиумот во Тексас, Хамилтон и Перес завршија на второто и третото место

Дриблинг - пред: 5 часа

Макс Ферстапен од Ред Бул запиша победа на трката за ГН на САД која се возеше во Тексас. Место на подиумот имаше и за актуелниот светски шампион Луис Хамилтон како втор од Мерцедес, а трет низ целта мина Серхио Перес исто така од Ред Бул.

41 поврзани вести »

Пелистер лесно и убедливо го реши Кожув

Дриблинг - пред: 14 часа

Екипата на Пелистер лесно го совлада Кожув, и ја продолжи серијата на победи во домашниот шампионат. По четири кола, заедно со екипата на ТФТ се единствените со максимален ефект, но поради подобриот кош-количник, „пелистерци“ се бројот 1.

7 поврзани вести »

ВИДЕО: Интер му подари пенал на Јувентус и испушти победа во 89 минута, Инзаги доби црвен картон

Дриблинг - пред: 14 часа

Интер и Јувентус освоија по бод на „Дерби Д’Италија“, домашните испуштија два бода во финишот откако Дамфрис направи непромислен потег за подарок пенал на „старата дама“. Џеко го доведе Интер во водство во 17 минита, претходно Чалханоглу шутираше ...

69 поврзани вести »

Салах околу тврдењата дека е најдобар на свет: Имам амбиција да бидам најдобар, не можам да лажам за тоа

Дриблинг - пред: 14 часа

Ѕвездата на Ливерпул и за многумина најдобар играч на светот во овој момент, Мохамед Салах, засега игра неверојатна сезона, вечерва запиша хет-трик против Јунајтед. Во 11 натпревари Египќанецот постигна 15 гола и е прв играч во историјата на ...

172 поврзани вести »

ВИДЕО: Голема драма, Куман едвај се извлече, навивачите го опколија неговиот автомобил

Дриблинг - пред: 15 часа

Барселона загуби од Реал Мадрид со 1-2 на „Камп Ноу“, навиваите немаат веќе трпение за лошите резултати. На излегување од стадионот со авотомобилот, Куман беше опколен од навивачите, доби пораки да си замине, дојде до вистинска драма… Comments are ...

82 поврзани вести »

Солскјер по катастрофата од Ливерпул: Ова е многу лошо,кажа и дали си оди од Јунајтед

Дриблинг - пред: 15 часа

Ливерпул го прегази Јунајтед во дербито на денот во Премиерлигата, дебакл на клубот од Манчестер на „Олд Трафорд“, пораз со 5-0 кој ја продлабочи кризата, а Оле Гунар Солскјер е под голем притисок.

172 поврзани вести »

ВИДЕО: Кој друг ако не Џеко, Интер поведе против Јувентус

Дриблинг - пред: 15 часа

Интер води од 17 минута против Јувентус на „Дерби Д’Италија“ во Милано со голот на Един Џеко, тој ја искористи позицијата по шутот на Чалханоглу. Џеко се најде на вистинско место во вистински момент, го запиша седмиот гол сезонава во дресот на ...

69 поврзани вести »

ВИДЕО: Ова се прераскажува, реакцијата на Фергусон, едвај „дишеше“, неговиот Јунајтед демолиран

Дриблинг - пред: 16 часа

Јунајтед загуби од Ливерпул на „Олд Трафорд“ со 5-0, мечот го следеше и Сер Алекс Фергусон, неговата реакција на трибините беше неверојатна. Ни на Фергусон не му се веруваше што му се случи на неговиот Јунајтед вечерва, ова е реакцијата која се ...

172 поврзани вести »

ФОТО: Официјални состави за „Дерби Д’Италија“, Интер – Јувентус од 20-45

Дриблинг - пред: 16 часа

Време е за големото дерби во Италија, дуелот меѓу Интер и Јувентус во Милано е во фокусот на вниманието вечерва во калчо лигата. „Дерби Д’Италија“ е дуел на двата голи ривала, познати се составите на Интер и Јувентус, започнува од 20-45 часот, Интер ...

69 поврзани вести »

ВИДЕО: Мурињо доби црвен картон, Наполи повеќе нема максимален ефект, Елмас играше 25 минути

Дриблинг - пред: 17 часа

Рома и Наполи одиграа без голови на дербито од 9 коло во Серија А, секако едно од двете кои се играат викендов во калчо лигата, од 20-45 стартува дуелот меѓу Интер и Јувентус. Со овие 0-0 во Рим на „Олимпико“, Наполи ја прекина серијата на победи, ...

69 поврзани вести »

ФОТО: Салах со ефект за историја, ова на „Олд Трафорд“ му успеало само на Египќанецот

Дриблинг - пред: 17 часа

Ливепрул го совлада Јунајтед со 5-0 на „Олд Трафорд“, хет трик запиша Мохамед Салах. Египќанецот стана првиот играч кој на Јунајтед му дал три гола на еден меч на легендарниот „Олд Трафорд“.

172 поврзани вести »