TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екран

Оваа седмица во Јавна соба

Екран - тукушто објавено

20.06 // 17:00 – Повик за волонтери – WikiGap edit a thon Иницијатива за сите заинтересирани млади лица, студенти и млади активисти кои сакаат да придонесат за намалување на родовиот јаз во онлајн просторот и зајакнување на застапеноста на жените во ...

ФБИ потврдил: Ова се најопасните знаци во хороскоп: Бидете внимателни ако сте им во близина!

Екран - пред: 4 часа

ФБИ ја објавил својата анализа на злосторници според знаците во хороскоп. Имено, ја анализирале својата архива, ги споредиле датите на раѓање и криминалните дела кои некој ги направил. Дошле до заклучок дека сериските убијци се родени во одреден ...

8 поврзани вести »

(ФОТО) Проговорил таткото на Меган Маркл:„Љубоморен сум на принцот Чарлс – станав фуснота во најубавиот момент во ...

Екран - пред: 4 часа

Таткото на Меган Маркл, Томас, кој ја пропуштил венчавката на својата ќерка за принцот Хари го дал првото телевизиско интервју. Во разговор за „Good Morning Britain“ (Добро утро Британијо) рекол дека бил многу горд на Меган и дека му е жал што не ...

26 поврзани вести »

(ФОТО) Познатата глумица го открила крајот на серијата „Игри на престолите“!

Екран - пред: 5 часа

Додека фановите на една од најпопулрните серии „Игри на престолите“ со нетрпение ги очекуваат новите епизоди за да дознаат „кој ќе извлече жива глава“ во последната сезона, а особено кога станува збор за членовите на семејството Старк, се чини дека ...

2 поврзани вести »

(ВИДЕО) Меланиа Трамп „му удрила шамар“ на сопругот!

Екран - пред: 6 часа

Меланиа Трамп е загрижена поради спорната политика на раздвојување на семејството при илегално влегување во САД, велејќи дека „мрази кога децата ги одвојуваат од родителите“. Покрај тоа изразила надеж дека и’ демократите и’ републиканците во ...

29 поврзани вести »

(ФОТО) Дали ги препознавате? Легендарните миленици на жените од 80. ттите денес се сосема поинакви!

Екран - пред: 11 часа

Имале милиони обожавателки ширум светот а останае запамтени по улогите во култните филмови од 80. ттите.Погледнете како денес изгледаат некогаш неодолливите членови на „Brat Packa”. Роберт Дауни Јр, Ендрју МекКарти, Емилио Естевез, Роб Лоу, Емилио ...

2 поврзани вести »

(ФОТО) Ангелина Џоли:„Ова е нешто најтешко што сум го видела сиве овие години!“

Екран - пред: 11 часа

Популарната американска глумица и специјална амбасадорка на ОН за бегалци, Ангелина Џоли, го посетила логорот за сириски бегалци во северен Ирак за да на луѓето, раселени по повеќегодишната војна во Сирија, им изрази поддршка.

11 поврзани вести »

(ФОТО) За убавина трпат се – Бизарни третмани кои ги практикуваат славните дами: Измет од славеј, плацента, оцет од ...

Екран - пред: 12 часа

Како тоа Џенифер Лопез изгледа како девојче, а се ближи до 50.? Откриваме бизарни тајни на славните дами… Им се восхитувате кога ги гледате на малите екрани. Тие се згодни, младолики, убави, харизмтични…Но, тешко е да се поверува дека жени во ...

(ВИДЕО) Глупав турист го допирал лавот по грб, но наскоро…

Екран - пред: 13 часа

На примерот на овој турист можеме да научиме зошто допирањето диви животни е многу лоша одлука… Еден турист за време на сафари во Јужна Африка помислил дека е добра идеја да ја извади раката од прозорецот и да го помилува лавот по грб.Проблемот е во ...

3 поврзани вести »

Дневен хороскоп за понеделник (18.06.2018):Нова недела, нови можности – работата и љубовта пред нови искушенија…

Екран - пред: 21 часа

Овенот самостален, Бикот и Скорпијата во шема, Близнаците и Девиците во љубов, Ракот ја наплатува работата, Лавот тргува, Терезијата заробена, Стрелецот игра тимски, Јарецот во шанса, Рибите пред предизвици… Ова е хороскопот за денеска, 18.јуни… ...

2 поврзани вести »

(ВИДЕО+ФОТО) Џеј Ло:„Долго се убедував себе дека сум дебела!“

Екран - 17.06.2018

Џенифер Лопез е една од оние жени кои со години се наоѓа во самиот врв кога се дискутира за најзгодните, најубавите и најуспешни дами од холивудскиот свет. Нејзините слабости, под името кое го изградила скоро и не се забележуваат, поради тоа секогаш ...

12 поврзани вести »

Новата опција на Инстаграм ги подели корисниците: Да се види или не!

Екран - 17.06.2018

Инстаграм потврди дека корисниците повеќе нема да може да видат ако некој направи „screenshot“ од нивната „story“ објава. Претходно оваа година, Инстаграм предизвика паника меѓу корисниците откако започна да се тестира функцијата која им покажува на ...

5 поврзани вести »

(ВИДЕО) Тој луд свет: Се’ за селфи на висина опасна по живот!

Екран - 17.06.2018

Некои ќе речат дека овие жени не се во согласност со нивниот разум, додека пак некои ќе ги окарактеризираат како храбри и ќе посакаат да бидат на нивно место… Ова видео е дефинитивно за сите љубители на адреналинот.

2 поврзани вести »

Сопругот не сакал да има секс со неа додека е бремена, а причината е навистина бизарна!

Екран - 17.06.2018

Британка која е бремена 18. недели на Mumsnet се пожалила дека нејзиниот сопруг не сака секс бидејќи мисли дека нивното неродено дете може да сфати што прават… Таа на сите начини се обидела да го убеди дека е невозможно нероденото бебе да сфати што ...

Били Боб Торнтон открива детали од бракот со Ангелина Џоли

Екран - 17.06.2018

Иако во брак биле пред 15. години, од 2000. до 2003. година, глумецот Били Боб Торнтон има само зборови на пофалба за бившата сопруга, 43. годишната глумица, Ангелина Џоли. „На тоа време се сеќавам со радост.

3 поврзани вести »

(ФОТО) Јелена Карлеуша повторно шокира: Гола во боите на знамето на Србија ќе го поддржува својот сопруг на СП!

Екран - 17.06.2018

Пејачката Јелена Карлеуша на нејзин начин ќе ја бодри репрезентацијата на Србија на СП во Русија. ЈК не го носи бадијала епитетот „скандалозна“ кога и навивањето не би го направила уникатно – а во овој случај комплетно разголено.

25 поврзани вести »

(ВИДЕО) Македонката Драгана Костова го освои второто место на „Некои нови клинци“: Недостасуваа гласови од гледачите за ...

Екран - 17.06.2018

Разликата во гласовите не беше малечка, но сепак, пресудија тв гледачите, а очигледно е дека на Македонија „како да и здодеа“ да гласа на овие избори… Во студиото во Гранд се одржа и финалната вечер на „Неки нови клинци“.

(ФОТО) Софија Вергара згодна во модел на супер skinny фармерки кој може да и направи проблем

Екран - 17.06.2018

Софија Вергара за опуштен ручек со пријателите на Беверли Хилс избрала супер skinny фармерки и „вртоглави“ штикли на платформа. Инаку, фармерките и штиклите се омилен моден избор на Софија, но овојпат избрала модел на фармерки кој може да биде ...

(ВИДЕО+ФОТО) Не ја загрижуваат килограмите: Била секс симбол а денес е непрепознатлива!

Екран - 17.06.2018

Кристина Агилера настапила во Rockefeller Plazа во Њујорк,за да го промовира својот осми студиски албум „Liberation“. За настапот избрала бела туника, црни високи чизми, мрежести чорапи и очила за сонце кои моментално се најголем хит.

6 поврзани вести »

Дневен хороскоп за недела (17.06.2018): Не бидете мрзеливи и не се предавајте лесно, туку земете го животот во свои ...

Екран - 17.06.2018

После доста тешка седмица време е да здивнеме малку бидејќи денеска нема значајни аспекти на небото. Денот е како порачан за одмор, активен, адреналински, во спротивно има опасност да упаднете во слично расположение и состојба од пред неколку дена, ...