TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Емитер

Дали петдневна изолација за ковид има смисла?

Емитер - пред: 11 часа

Во неколку земји карантинот за лицата позитивни на ковид е намален, иако омикрон сојот го достигнува пикот на вирусно оптоварување токму на петтиот ден. Заразата со омикрон сојот пламна како шумски пожар, но очигледно е дека полесната форма со која ...

26 поврзани вести »