TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еспресо

(ФОТО) ЗДРАВКО ЧОЛИЌ СИ КУПИ НЕВЕРОЈАТЕН ИМОТ НА ЗЛАТИБОР: Со базен од стакло, поглед на ски-терени, спа, криокомори и ...

Еспресо - пред: 7 часа

Една од најголемите балкански ѕвезди, легендарниот Здравко Чолиќ, неодамна реши да се почести со имот на Златибор. И не каков било! Пејачот сфатил дека најдобро е своите пари да ги вложи во луксузен стан во зграда која се уште е во изградба.

ЈА ОТКРИВАМЕ ДИЕТАТА НА ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ: Зелка, семки од тиква, фета сирење, кромид, еве и кои други намирници ѝ се ...

Еспресо - пред: 7 часа

Пејачката и танчарка, која наскоро ќе наполни 53 години, има тонирано и совршено тело, како резултат на интензивен и постојан тренинг, но исто така и на добра диета. Неверојатната физичка форма на Џенифер Лопез, која ќе наполни 53 години на 24 јули, ...

НОВИ ШОКАНТНИ ОБВИНУВАЊА ЗА ХЈУ ХЕФНЕР, ОСНОВАЧОТ НА „ПЛЕЈБОЈ“: Инсистираше на оргии, дрогираше зајачици, бараше орален ...

Еспресо - пред: 8 часа

Фараонска вила, убави жени и скапа облека, вака во колективната меморија е фиксирана сликата на Хју Хефнер, основачот на Плејбој, но сега на виделина излегоа вознемирувачките детали од неговиот секојдневен живот кои претат дека сериозно ќе го ...

ПОПУЛАРНАТА ДИЗАЈНЕРКА ОТВОРЕНО ЗА ТРАВМАТИЧНОТО ИСКУСТВО: На 18 години бев силувана од познаник, не го пријавив, но ...

Еспресо - пред: 8 часа

Популарната југословенска модна дизајнерка Верица Ракочевиќ сè уште се сеќава на травматичното искуство што го доживеала на 18 години, кога била силувана од познаник. Со својата исповед таа сака да им помогне на жените кои поминале низ истата ...

2 поврзани вести »

НЕ Е ДОВОЛНО ДА СЕ БИДЕ ЏОН МАЛКОВИЧ: Не го примиле во хотел во Венеција без „супер грин пас“, отишол во приватно ...

Еспресо - пред: 9 часа

Правилата важат за сите, па актерот се нашол принуден да бара алтернативно сместување за да остане во Венеција. Поради новите одредби на италијанската Влада поврзани со правилата на заштита од коронавирусот, кој беснее во Италија, дополнителното ...

ЅВЕЗДЕНИ СУМИ: Овие ѕвезди осигурале делови од своето тело, нозете на Бекам „тежат“195 милиони долари, насмевката на ...

Еспресо - пред: 9 часа

Во неодамнешното интервју со Елен Деџенерис, Хејди Клум изјави дека во минатото нејзините нозе биле осигурани на над 2 милиони долари. На крајот на краиштата, ништо чудно. Тоа е дел од телото на една од најбараните супермодели.

(ФОТО) ВОВЕД ВО АНАТОМИЈА: Северина со нова секси фотографија ги полуде фановите! Ништо не е оставено на фантазијата…

Еспресо - пред: 10 часа

Во еден здив собра над 20.000 лајкови. Популарната хрватска пејачка Северина повторно предизвика лавина коментари кога постираше фотографија на Инстаграм со наслов – Вовед во анатомија. Северина на фотографијата навистина изгледа вонсериски, ...

10 поврзани вести »

КАКВА ТРАГЕДИЈА! ФАТАЛНА НЕСРЕЌА НА СКИИ: Почина францускиот актер Гаспар Улиел, ѕвездата на новата Марвел серија не ја ...

Еспресо - пред: 10 часа

Гаспар Улиел, француска ѕвезда, загинал трагично на скијање, актерот имал само 37 години. Веста дојде од неговото семејство преку соопштение за медиумите. Францускиот актер Гаспар Улиел, кој го играше ликот на Ханибал Лектор во римејкот Ханибал ...

10 поврзани вести »

КАРЛЕУША ЈА НАПУШТИ СРБИЈА, А ДУШКО СЛАВИ РОДЕНДЕН БЕЗ НЕА: Таа пее во Дубаи, тој го вежба згодното тело

Еспресо - пред: 10 часа

Фудбалерот Душко Тошиќ денес слави роденден. На социјалните мрежи се објавуваат честитки од неговите колеги и пријатели, прикачувајќи заеднички фотографии со него. Додека Душко слави, неговата сопруга Јелена Карлеуша ја напушти Србија и замина во ...

10 поврзани вести »

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Еве кога ќе му се радуваме на снегот!

Еспресо - пред: 11 часа

– Како што претходно најавивме, утре во текот на денот времето во Македонија ќе се задржи претежно стабилно, суво и сончево. Особено во западните предели ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

59 поврзани вести »

КРИСТИЈАН ЛАЗАРЕВ: Читачот „Кико“ може да го олесни животот на лицата со оштетен вид!

Еспресо - пред: 12 часа

Ве запознаваме со Кристијан Лазарев кој има целосно оштетен вид, но дипломирал на Филолошкиот факултет при УКИМ, а работи и како проект-асистент во здружението „Отворете ги прозорците”. Кристијан заедно со Ертај Шашко учествувале во изработка на ...

НАПРАВЕТЕ КАПУЧИНО ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Ви носиме совршен рецепт за кремаста торта богата со вкус на кафе!

Еспресо - пред: 13 часа

Во тајните на Капучино торта без печење рецепт не воведен шеф Давор Панчевски. Оваа торта е кремава, богата со вкус на кафе и претставува вистинско слатко задоволство кога посакувате да подготвите нешто благо а не сакате да поминувате долго време во ...

5 поврзани вести »

БРИТНИ СПИРС ПАК „ПОЛУДЕ“: На сестра ми и мајка ми требаше да им удрам шамар!

Еспресо - пред: 14 часа

Популарната англиска пејачка Бритни Спирс објави уште една долга објава против сестрата Џејми Лин и мајката Лин Спирс. Драмата сè уште не завршува во семејството Спирс. Изгледа дека Бритни повеќе не сака да молчи, а уште еднаш „пукаше“ во лице на ...

3 поврзани вести »

ОВОЈ ЗЕЛЕНЧУК Е ЦАРИЦА ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Секоја диета со ОВОЈ ЗЕЛЕНЧУК е успешна, еве зошто! Ви носиме и неколку рецепти со ...

Еспресо - пред: 15 часа

Има само 30 калории во 100 грама, а на варењето во организмот брокулата троши повеќе калории отколку што примаме од неа, па така припаѓа во групата на производи со „негативни калории“. Ако се јаде како прилог значително ги намалува калориите на био ...

3 поврзани вести »

УЖИВААТ ВО СПЛЕТКИ И ИНТРИГИ: Овие хороскопски знаци ќе ве насанкаат, манипулаторските моќи им се за личен напредок!

Еспресо - пред: 16 часа

Кога станува збор за психолошки игри, Скорпиите се апсолутно први на листата и сè што прават е смислено и со цел. Тие се интензивни луѓе кои секогаш го знаат својот следен чекор и постојано смислуваат нови стратегии и планови за полесно и побрзо да ...

КУПЕН ПОРТРЕТОТ НА АТИЏЕ: Купувачот географски е далеку, ама срцето и душата му се секогаш во Битола!

Еспресо - пред: 17 часа

Портретот на Атиџе, ѕвездата на документарниот филм „Медена земја“ кој беше на продажба како дел од роденденска хуманитарна аукција по повод 58 роденден на Муратова е откупен, а почетната цена му беше 10.000 денари.

5 поврзани вести »

ЗОШТО Е ДОБРО ДА ЈАДЕТЕ ШТО ПОВЕЌЕ ПАЧА: Единствен начин да добиете состојка која лекува сè, но и помага во слабеењето!

Еспресо - пред: 17 часа

Желатинот е протеински производ, безбојна или жолтеникава материја без мирис и вкус што се добива со варење на кожата, коските или сврзното ткиво на говеда или свињи, што на нашите простори е поврзано со подготовката на пача односно пивтија.

ТАЈНАТА НА СОВРШЕНО БАЛАНСИРАН ОБРОК: Нутриционистката Емилија Спасовска Мојсовска нè учи како да ги комбинираме ...

Еспресо - пред: 17 часа

Апсурдно е да помислиме дека возрасни луѓе не знаеме како треба да јадеме, но времето во кое живееме е брзо, а храната што ја внесуваме уште побрза. А пак, во зима, желни за сератонин посегнуваме по храна што ни е апсолутно вкусна и најчесто со ...

ОТВОРЕНО ПРАШАЊЕ Е ДАЛИ ОМИКРОН Е ПОСЛЕДНАТА ФАЗА ОД ПАНДЕМИЈАТА: Фаучи не е толку сигурен дека се ближи крај на ...

Еспресо - пред: 18 часа

Прерано е да се знае дали варијантата на омикрон ќе биде последната фаза од пандемијата Ковид-19 , рече во понеделникот д-р Ентони Фаучи, раководител на Националниот институт за алергија и заразни болести во Америка, пренесува „USAToday“.

87 поврзани вести »

ЏЕСИКА ЧЕСТЕЈН ОТВОРЕНО ЗА СТРАШНОТО ДЕТСТВО: Немав што да јадам, немав ништо, работев на многу млада возраст…

Еспресо - пред: 19 часа

Во интервју за Style Magazine, прилог на The Sunday Times, актерката се присети на своето детство, откривајќи ги тешките услови во кои пораснала. Џесика Честејн е една од најпознатите и најпопуларните актерки во Холивуд на денешницата.