TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еспресо

Среќна недела во секоја област: Два хороскопски знака ќе „газат“ напред на работа, а љубовта ќе им цвета!

Еспресо - тукушто објавено

Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот, чии претставници започнуваат „бела“ низа денови во тековната недела – од 6 до 12 февруари. Станува збор за два знака од Зодијакот. Родените под овие знаци ќе бидат особено успешни во наведениот период.

16 поврзани вести »

(Видео) Се огласи Шемса по стравичниот пад од бина: „Слетувањето беше безболно, на задникот…“

Еспресо - пред: 1 час

Публиката во швајцарскиот град Шлирен, во клубот „Хенодик“, која завчета вечерта ја забавуваше легендарното дуо на некогашните пет солисти на „Јужен ветер“, Шемса Суљаковиќ и Кемал Маловчиќ, беше сведок на немил настан.

4 поврзани вести »

Чиро Блажевиќ за тешката здравствена состојба: „Ракот ми се прошири на сите коски и на најстрашното место, секој миг ...

Еспресо - пред: 2 часа

Последните неколку месеци, јавноста а особено љубителите на спортот и фановите на Чиро, ја следат здравствената состојба на тренерот на сите тренери, Мирослав Чиро Блажевиќ, особено што минатата недела беше фотографиран како се шета низ Загреб по ...

(Фото) Страсен бакнеж на Нејмар и убавата Бруна Бјанкарди: Фановите во шок – „Се смирија ли?!“

Еспресо - пред: 3 часа

Иако бразилскиот популарен фудбалер Нејмар и бразилската инфлуенсерка и моделка Бруна Бјанкарди ја прекинаа својата врска во август 2020 година, таа сподели фотографија на која се бакнува со фудбалерот за да го прослави неговиот 31 роденден минатата ...

(Видео) Принц Хари беше главен мајтап на Греми: „Тој е и жив доказ дека еден маж…“

Еспресо - пред: 3 часа

Откако во- со нетрпение очекуваните – мемоари на принцот Хари „Spare“ беа споделени неколку лични детали од животот на војводата од Сасекс, еден детаљ особено го привлече вниманието на обожавателите и на случајните читатели.

28 поврзани вести »

(Фото) Џенифер Лопез неверојатно убава на Греми: Секси фустан со екстремен шлиц и длабоко деколте, „пука“ од ...

Еспресо - пред: 4 часа

Американската пејачка, актерка, бизнисменка Џенифер Лопез на доделувањето на Греми наградите дојде во фустан со шлиц до колкот. 53-годишната Џенифер Лопез беше гостинка на 65-тото доделување на Греми награди кое се одржа ноќта кон понеделникот, 6 ...

57 поврзани вести »

Што да очекуваат хороскопските знаци оваа недела: Деловни можности за Стрелците, изненадувања за Јарците, љубовни маки ...

Еспресо - пред: 4 часа

Неделава од 6 – 12 февруари на некои хороскопски знаци ќе им донесе нови предизвици, на други победи, на трети – за жал – мали или поголеми порази. Еве што ви подготвија ѕвездите на деловно и љубовно поле во претстојнава недела.

5 поврзани вести »

Причина за смртта на Чарлс Кимброу: Што се случи со глумецот од „Марфи Браун“

Еспресо - пред: 5 часа

Чарлс Кимброу, актер номиниран за Тони и Еми, кој глумеше заедно со колешката Кендис Берген во американската популарна серија „Марфи Браун“, почина на 11 јануари во Калвер Сити, Калифорнија. Тој имаше 86 години. А веста е пренесена дури вчера.

10 поврзани вести »

Чудна изјава на Теа Таировиќ: „Рацете ги држев зад грб зашто ме болеше кичмата“

Еспресо - пред: 5 часа

Откако фотографиите се појавија речиси во сите медиуми низ регионот, како и веста дека пејачката Теа Таировиќ е приведена во Шведска, таа двапати се огласи, првиот пат негирајќи дека тоа воопшто се случило, а сега пак, се огласи и рече дека ги ...

21 поврзани вести »

(Фото) Рекордерката на Греми, Бијонсе, смени два фустанa на настанот: Секси изгледи што ја нагласуваат женственоста

Еспресо - пред: 6 часа

Американската пејачка Бијонсе, која стана рекордерка по бројот на Греми, за време на доделувањето смени два фустана. Ноќта кон понеделник, 6 февруари, во Лос Анџелес се одржа 65-тото доделување на Греми наградите.

57 поврзани вести »

Големи промени: Животот на три хороскопски знаци ќе се преврти наопаку – на добро!

Еспресо - пред: 6 часа

Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот, чии претставници ги чекаат големи промени во нивните животи следната недела – во периодот од 6 до 12 февруари. Станува збор за три знаци на Зодијакот.

16 поврзани вести »

Принц Хари ќе присуствува на крунисувањето на Чарлс Трети, без Меган Маркл: Аранжман со обезбедување од 48 часа, еве ги ...

Еспресо - пред: 7 часа

Принцот Хари би можел да биде дочекан со обезбедување во Велика Британија во однапред договорена 48-часовна посета за крунисувањето на Чарлс III. Но во овој аранжан не припаѓа и Меган Маркл, така Хари би требал да присуствува на големиот британски ...

28 поврзани вести »

Менаџерот на Теа Таировиќ објасни што точно се случило во Шведска: Полиција сепак, дошла, но…

Еспресо - пред: 7 часа

По веста за наводното приведување на пејачката Ти Таировиќ при настап во Шведска, се огласи и нејзиниот менаџер. Имено, српски Телеграф објави фотографии на кои Теа се гледа дотерана во фустан во кој е облечена на настапот, но овојпат со лисици на ...

21 поврзани вести »

Астро прогноза за понеделник, 6 февруари

Еспресо - пред: 8 часа

ОВЕН Овните на овој ден ќе мора да се воздржат, велат ѕвездите. Дури и ако имате брилијантна идеја или знаете нешто што никој друг не го знае, оставете ги настрана откритијата. Денес е ден за мудро молчење и гледање сеир.

(Видео) Словенците треба да победат на Евровизија: „Браво Словенци, имате хит“, навистина заразна песна

Еспресо - пред: 8 часа

Песната „Carpe Diem“ беше објавена вчера, а словенечкиот бенд „Joker Out“ ќе се натпреварува со неа на Евровизија и ќе се обиде да влезе во финалето на престижниот музички избор. Песната премиерно е претставена во специјалната емисија Мисија ...

4 поврзани вести »

Илон Маск ги опиша своите последни три месеци во Твитер: „Не би ја посакал оваа болка никому“

Еспресо - пред: 9 часа

Претприемачот Илон Маск се пожали на тешките три месеци од својот живот на Твитер. Така, тој реагираше на материјалот на Вол Стрит Журнал, кој е наречен „Кога спие Илон Маск?“. „Последните три месеци беа ужасно сурови бидејќи морав да го спасам ...

13 поврзани вести »

(Фото) Која е Саша Волпол, „постарата жена“ што потврди дека му ја зела невиноста на принцот Хари: „Буквално беше ...

Еспресо - пред: 10 часа

Многу детали за приватниот живот на принцот Хари се појавија преку неговите мемоари „Spare“, бидејќи тој самиот откри неколку приказни во книгата, а таблоидите се проширија и на други поврзани приказни.

28 поврзани вести »

Заврши романсата на Игор Џамбазов и Илина, далечината е виновникот: „Некои нејзини совети ќе ги користам до судниот ...

Еспресо - пред: 10 часа

Игор веќе не е со неговата голема љубов, алпинистката и уметница, Илина Арсова. Илина си замина на докторски студии во Америка, Игор пак, си најде мирно место за живеење, во село Стрезовце, во близина на Куманово За крајот на нивната љубов, Игор ...

13 поврзани вести »

Серијата „Game of Thrones“ беше нивната судбина, а сега уживаат во славата и чекаат второ бебе

Еспресо - пред: 18 часа

Брачната двојка Кит Харингтон и неговата сопруга Роуз Лесли го очекуваат своето второ дете. Тие имаат двегодишен син, кој сега, како што вели актерот, се подготвува за доаѓањето на брат или сестра.

4 поврзани вести »

Се огласи Теа Таировиќ и тврди нешто сосема друго за приведувањето: Еве ја вистината!

Еспресо - пред: 18 часа

Откако во медиумите како бомба одекна веста дека пејачката Теа Таировиќ наводно била приведена во Шведска, таа се огласи. Имено, како што се пишуваше во меидумите, таа била врзана со лисици, а полицаец не се одвојувал од неа.

21 поврзани вести »