TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еспресо

(Видео) Бендот „Вајлд Јут“ ќе го носи ирското знаме на Евровизија

Еспресо - пред: 19 часа

Тие во првата полуфинална вечер ќе ги одмерат силите со претставници на 14 земји, а 10-те најуспешни ќе се пласираат во финалето. Џон Лајдон, поранешниот фронтмен на групата „Секс Пистолс“, не успеа да победи на натпреварот за претставување на ...

3 поврзани вести »

Тања Савиќ конечно најде искрена љубов, згоден и богат бизнисмен – маж со сериозни намери

Еспресо - пред: 20 часа

Познатата пејачка Тања Савиќ наводно веќе три месеци е во врска со бизнисмен од Смедерево, пишуваат српските медуми. Наводно станува збор за разведен маж кој има ќерка тинејџерка со која ја запознал пејачката, што, како што наведуваат медиумите, ...

Каде и да се појави крева врева и краде воздишки: Теа Таировиќ направи хаос во Шведска

Еспресо - пред: 21 часа

Српската дива Теа Таировиќ е фотографирана во Шведска со лисици на рацете покрај полицаец, пренесе српски „Телеграф“ . Не е познато зошто рацете и биле врзани со лисици, но до неа јасно се гледа униформирано лице.

21 поврзани вести »

(Фото) Овие две боксерки се сензација во рингот, ама и на ОнлиФанс: Професионалки кои „уриваат“ сè пред себе, ...

Еспресо - пред: 21 часа

Две убавици – австралиски боксери предизвикаа сензација не само во рингот, туку и надвор од него благодарение на фактот што и двете се фигури на социјалните мрежи и на платформата ОнлиФанс (OnlyFans), каде што имаат стотици илјади следбеници.

Ќе станат од пепелта: Овие хороскопски знаци веќе од понеделник ќе можат да започнат нов живот

Еспресо - пред: 22 часа

Новата недела секогаш изгледа како одлична причина да започнете нов живот, но не секој може да ја промени својата судбина и навистина да промени нешто. Од претстојниот понеделник, 6 февруари, три знаци на Зодијакот ќе можат да се издигнат од ...

17 поврзани вести »

Попоски: Поларна воздушна маса, сув студ, и силен ветер со брзина над 80 км/час, еве кога

Еспресо - пред: 23 часа

– Под влијание на ПОЛАРНА воздушна маса која се спушта од север, во текот на седмицата која што ни претстои ќе имаме МНОГУ СТУДЕНО и суво време (сув студ). Ќе биде променливо облачно со сончеви периоди а само денес локално ќе провејува и снег.

(Фото) Пред Петар Грашо, Хана била во љубов со овој познат пијанист: Слична приказна како Грашо и Данијела

Еспресо - пред: 1 ден

Петар Грашо и Хана Хуљиќ наскоро ќе ја прослават првата годишнина од бракот во кој ја добија ќерката Алба, а неодамна покажаа дека во нивната заедница цветаат рози и дека апсолутно се е баш како што треба кога се појавија држејќи се а раце на ...

16 поврзани вести »

„Принц Хари лаже, знам со кого ја изгуби невиноста и тоа не беше зад паб!“: Актерот Руперт Еверет ја открива вистината!

Еспресо - 05.02.2023

Во книгата „Spare“, принцот Хари открива кого и каде ја загубил невиноста, нешто што со години беше предмет на гласини и шпекулации, толку многу што дури се зборуваше дека токму со актерката Елизабет Харли го доживеал своето прво сексуално искуство, ...

2 поврзани вести »

Супермоделите се простија од Пако Рабан: „Отсекогаш сакавме да ја носиме твојата облека…“

Еспресо - 05.02.2023

Карла Бруни, Хелена Кристенсен и други супермодели му оддадоа почит на модниот дизајнер Пако Рабан, кој почина на 3 февруари. Легендите на модните писти му посветија објави на Инстаграм на покојниот мајстор на модата.

5 поврзани вести »

Можеби е клептоманка: Сите се чудат зошто младата актерка Клои Чери украла маица од 28 долари

Еспресо - 05.02.2023

Младата актерка Клои Чери, позната по улогата во популарната серија на HBO Euphoria, била фатена во кражба. Таа била снимена во трговски центар во Ланкастер, Пенсилванија, како влегува во кабина облечена во маица од Moda International, а подоцна ...

4 поврзани вести »

Кејт Мидлтон има строго правило за воспитување на децата: Дома речиси шепотат, забрането е покачување на тонот, а при ...

Еспресо - 05.02.2023

Има многу родители како принцезата Кејт кои се многу строги со своите деца. Кејт има многу специфични правила на кои непоколебливо се држи. Во нивното семејно домаќинство, дури ни принцот Вилијам не смее да го подигне тонот на својот глас.

28 поврзани вести »

(Фото) Како денес изгледа екс-сопругот на Сања Маринковиќ: Со години бега од камери и фотообјективи

Еспресо - 05.02.2023

Александар Ухрин својата кариера ја изгради на телевизија, работејќи како уредник и продуцент, а јавноста го знаеше и како сопруг на убавата водителка Сања Маринковиќ. За време на десетгодишниот брак, тој успешно избегнуваше појавувања на социјални ...

5 поврзани вести »

Леонардо ди Каприо ќе го гледаме во возбудлив крими-трилер на Стивен Кинг: Настрана младите девојки во приватниот ...

Еспресо - 05.02.2023

Филмските права за „Били Самерс“ – криминалистички роман напишан од американската писателска ѕвезда Стивен Кинг, се веќе купени од Ворнер Брос. Филмот ќе биде продуциран од „Appian Way“, кој е во сопственост на актерот и продуцент Леонардо ди ...

2 поврзани вести »

(Видео) Како фановите реагираат на поразот на Емелијаненко: „Последниот император! Победил или изгубил тој останува ...

Еспресо - 05.02.2023

Федор подигна цела генерација фанови кои тргнаа по неговите стапки. Ноќта на 4 кон 5 февруари, на турнирот Bellator 290, кој се одржа во Инглвуд, Калифорнија, главен настан беше Федор Емелијаненко кој загуби од Рајан Бадер со нокаут во првата рунда.

23 поврзани вести »

Ефектите од полната Месечина во Лав врз хороскопските знаци: Бикот-најпогоден, неодоливост за Раковите, ...

Еспресо - 05.02.2023

Во недела, односно денес, на 5 февруари 2023 година околу 19:30 часот ќе имаме полна Месечина во хороскопскиот знак Лав: нема да се плашиме да ги изразиме нашите најсилни потреби. Лавот е знакот поврзан со Сонцето, така што Месечината нема добра ...

7 поврзани вести »

Конор Мекгрегор се враќа, но прво се пресмета со Лијам Нисон: „Не можам да го поднесам!“

Еспресо - 05.02.2023

Официјално е! Контроверзниот ирски борец Конор Мекгрегор се враќа во УФЦ и влегува во рингот против ѕвездата Мајкл Чендлер, ова го потврди првиот човек на УФЦ, Вајт. Но пред големото враќеање мораше да даде еден ваен одговор! Имено, соочен со ...

5 поврзани вести »

Илон Маск сака уште повеќе пари: На корпорациите им наплатува 1.000 долари месечно за да ја задржат златната ознака на ...

Еспресо - 05.02.2023

Откако го купи Твитер, Илон Маск гледа само како да го направи попрофитабилен, а една од првите работи што ги утврди беше дека знакот за верификација на профилите веќе нема да биде бесплатен, туку ќе чини 8 долари месечно за „обичните“ луѓе.

13 поврзани вести »

Астро прогноза за недела, 5 февруари

Еспресо - 05.02.2023

ОВЕН Ако успеете да го изгасите скандалот што се појавува (наместо да додадете масло на огнот, како што обично правите), ова ќе биде вистинска победа. А вие сакате да победувате, нели? Денес е ден за победи! БИК Не брзајте да носите никакви одлуки ...

(Фото) Жешката Сања Маринковиќ во емисија со гради на „повелете“: Совршени резултати од естетска интервенција

Еспресо - 05.02.2023

Српската водителка Сања Маринковиќ се појави во предизвикувачка модна комбинација! Водителката Сања Маринковиќ привлече големо внимание со стајлингот со кој се појави во српската емисија „Магазин ИН“.

5 поврзани вести »