TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fashionel

Дали Мадона конечно ќе го добие својот биографски филм?

Fashionel - пред: 2 часа

Да се подготви филм за кралицата на поп музиката не е едноставна работа. Но, изгледа екипата повторно ги засука ракавите, со оглед на тоа што самата Мадона на својот Инстаграм профил најави дека долгоочекуваниот проект ќе го види светлото на денот.

4 поврзани вести »

Бохо стил и лето - приказна што трае

Fashionel - пред: 6 часа

Лето во бохо стил е една приказна која трае веќе долго време. Слоеви карнери, шарени везови, широки цветни фустани, тантела, шешири, "несредена коса", очила за сонце и секако безгрижен дух.

Понеделник во црна елегантна комбинација

Fashionel - пред: 19 часа

Овој понеделник е резервиран за елегантна црна комбинација. Нашиот предлог е црни панталони со широк крој и елегантна маичка во иста боја. Можеби црната боја не е најсоодветна за лето, но понекогаш приликата бара да ја носиме.