TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fashionel

Осмислени модни координати, билет за сигурно демонстрирање стил

Fashionel - пред: 5 часа

Автор: Небојша Толески Евровизија помина. Канскиот филмски фестивал исто така, венчавката на Хари и Меган... Секаде видовме раскош во најразлични изданија. Секој се потрудил да изгледа совршено имајќи го во предвид не милионскиот туку сега веќе ...

Приказни од градот: Џинс, кожена јакна и шешир би носела и по 20 години

Fashionel - пред: 5 часа

Во „Приказни од градот" ви раскажуваме за уникатни ликови кои имаат интересен муабет, впечатлив стил, невообичаено хоби, ќе ве прошетат низ нивните омилени места во градот и ќе ви предложат книга, филм или албум што ним им оставил впечаток.

Најубавите парчиња со романтични дезени за ова лето

Fashionel - пред: 5 часа

Ситните дупчиња на летните блузи или фустани се дефинитивно едни од најпосакуваните дезени оваа топла сезона. Покрај тоа што се ултра стилски, на секое парче тие му даваат романтичен призвук, па токму поради тоа девојките ги обожаваат.

Каква е перспективата на младите креативни брендови во Македонија?

Fashionel - пред: 6 часа

За да се стартува нов, млад, креативен бизнис во Македонија, покрај стандардните предиспозиции за ветувачки старт како оригинална идеја, добро разработен бизнис план, квалитетен производ, соодветно воспоставена релација со таргетот итн, потребна е и ...

Шер: Модна икона пред времето

Fashionel - пред: 8 часа

Може да ви се допаѓа или не, но мора да се признае дека Шер остави вистински белег на сцената и во музичка, но и во модна смисла. Специфичната боја на гласот како да не беше доволна, па Шер се потруди да ѝ остави впечаток на публиката, кој нема брзо ...

Меган Маркл во елегантен фустан за првото појавување по свадбата

Fashionel - пред: 9 часа

Иако сите очекуваа дека Војводата и Војвотката од Сасекс ќе отпатуваат на меден месец веднаш по свадбата, тие одлучија да го одложат за да можат да присуствуваат на забавата за роденденот на принцот Чарлс во Бакингемската палата.

89 поврзани вести »

Комбинации за секој ден инспирирани од Инстаграм

Fashionel - пред: 10 часа

Инстаграм меѓу другото, се покажа и како супер инспиративна платформа на различни нивоа: од тоа каков специјалитет да подготвите за ручек до тоа што да облечете за следниот бизнис состанок.

Среда во тесен фустан на риги

Fashionel - пред: 10 часа

Со оглед на тоа дека нè очекува продолжен викенд, денешнава среда речиси сите ја доживуваме како петок. Па доколку после работа планирате некаква забава, веруваме дека денешниот наш предлог ќе ве инспирира.

Ен Хатавеј во Тони Матичевски на премиерата на Ocean’s 8

Fashionel - пред: 10 часа

Веројатно и вие едвај ја чекате официјалната премиера на Ocean’s 8 на 8 ми јуни, а дотогаш уживате во бројните шик стајлинзи на женската екипа на филмот. На премиерата на филмот во Њујорк, прекрасните актерки се појавија во неодоливи стајлинзи, а ...

Роберто Кавали има нова колоритна колекција

Fashionel - 22.05.2018

Дизајнерот Пол Сариџ се инспирираше од патувањата за да ја создаде новата ресорт 2019 колекција на брендот Роберто Кавали. Сите парчиња од колекцијата потсетуваат на слобода и на авантура, а повикуваат на патувања низ разни колоритни земји.

Астро стил: Близнаците владеат со забавната страна на модата

Fashionel - 22.05.2018

Среќен роденден Близнаци. Од вчера, па до 20.јуни е вашиот период, во кој комплетно ќе блеснете. А тоа нема да биде проблем за вас, бидејќи ако некој ги сака предизвиците и знае како да се справи со нив тоа сте вие.

Африканската ѕвезда Феми Кути со Македонската филхармонија и „Исцелител“ на отворено!

Fashionel - 22.05.2018

Македонската филхармонија, Кино Милениум и Град Скопје, на 6 и 7 јуни ве канат на два атрактивни настани кои што ќе се случат под отворено небо, во Градскиот парк во Скопје. Годинава, Македонската филхармонија по завршувањето на официјалната ...

15 поврзани вести »

Принцезата Ана носеше Адидас очила на кралската свадба

Fashionel - 22.05.2018

Ако сте уморни од оној тренд на мали и коси очила за сонце, принцезата Ана има шик предлог за вас. Ќерката на принцезата Елизабета на свадбата на нејзиниот внук Хари и Меган Маркл се појави во шармантно крем палто и златен фустан, но сето внимание ...

89 поврзани вести »

Must have: Сандали и чанта со неодоливи точки

Fashionel - 22.05.2018

Покрај парчињата со пруги во кои сме заљубени целиот наш живот, парчињата со точки дефинитивно се наоѓаат меѓу првите три! Бидете впечатлива ова лето и одберете модни додатоци и облека со овој принт кој е супер лесен за комбинирање.

Нашата омилена летна „униформа“

Fashionel - 22.05.2018

Џинсот со висок струк или популарно наречениот „mom jeans" сè уште е на врвот на листата на омилени стилски парчиња. Независно од индивидуалниот имиџ, нивниот универзален шарм е сосема доволен за да си го најдат своето почесно место во сечиј плакар.

Се затвора магазинот Interview

Fashionel - 22.05.2018

Згаснува популарниот магазин Interview. Вработените во магазинот ја објавија веста преку објава на Твитер, а нешто подоцна и официјални лица од издаваштвото потврдија дека истиот се затвора поради банкрот.

2 поврзани вести »

Мугер Фугер ве канат на концертна промоција на 10-от албум!

Fashionel - 22.05.2018

Нашите рокенрол магионичари Мугер Фугер се едни од ретките македонски алтернативни бендови што константно издаваат албуми. Во нивната „експериментална" кујна, за сите уживатели на квалитетна музика подготвија нов специјалитет, 10-ти по ред, јубилеен ...

4 поврзани вести »

Првите официјални фотографии од кралската венчавка

Fashionel - 22.05.2018

Конечно се објавени и првите официјални фотографии од кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл, а како што претпоставувате, истите се прекрасни. Војводата и Војвотката од Сасекс, кои се венчаа во саботата, дадоа и официјална изјава во која ...

89 поврзани вести »

Вторник во плисирано здолниште

Fashionel - 22.05.2018

Нашиот денешен предлог е лежерна и весела комбинација. Се одлучивме за плисирано здолниште со цветен принт. Го комбинираме со маица со кратки ракави со принт во предниот дел во слични нијанси како оние што доминираат на здолништето.