TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фокус

В недела хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

Фокус - 22.03.2019

По повод Светскиот ден на лица со Даунов синдром, 21 Март, в недела со почеток од 11.00 часот во „Градски парк“ во Скопје ќе се одржи хуманитарната трка за деца со Даунов синдром. Трката што е во организација на Мечувалечки клуб „Ескрим“ се ...

56 поврзани вести »

Неготино ќе го слави Светскиот ден на водата со музички бендови!

Фокус - 22.03.2019

Неготино, градот кој повеќе од две децении мака мачи со дневните и ноќни рестрикции на водата за пиење, вечерва на градскиот плоштад со музички бендови ќе го одбележи Светскиот ден на водата.

И пратеникот Села на протест, заедно со синот на Алими

Фокус - 22.03.2019

И пратеникот Зијадин Села им се приклучи на демонстрантите кои бараат правда за Абдулфета Алими, осуден во случајот „27 април“. До него е и синот на Алими. Села тврди дека Села е херој о дека му го спасил животот при насилниот упад во Собранието.

50 поврзани вести »

Вашето ДНК ја препознава скопската вода, затоа кога одите на друго место водата ви е чудна, вели директорот на Центарот ...

Фокус - 22.03.2019

Скопјани пијат најубава вода во цела Македонија и втора по квалитет вода во Европа, вели директорот на Центарот за санитарна контрола, Зоран Божиновски. За време на денешната посета на изворот Рашче, по повод Светскиот ден на водата, Божиновски ...

41 поврзани вести »

ГАЛЕРИЈА: Протест за Абдулфета Алими, осуден за „27 април“

Фокус - 22.03.2019

Во моментот пред споменикот на Скендр Бег се собираат демонстранти кои сакаат да му дадат подршка на Абдулфета Алими, кој беше осуден на седум години затвор како обвинет во случајот „27 април“.

50 поврзани вести »

Сторијата за депониите со линдан во и надвор од фабриката Охис е првонаградена на конкурсот за наградата „Никола ...

Фокус - 22.03.2019

Славица Филиповска го освои првото место на годинешниот конкурс на МИМ за новинарската награда „Никола Младенов“ за најдобра истражувачка сторија. Победничката сторија, која во три продолженија ги истражува депониите со штетниот линдан во Скопје, е ...