TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Frontline

Преглед на денот: Модуларните болници не се направени од стиропор како Скопје 2014, сè повеќе граѓани се попишуваат, ...

Frontline - пред: 11 часа

Модуларните болници не се направени од пластика и стиропор како Скопје 2014 кое граѓаните ги чинеше над 600 милиони евра, велат од СДСМ. Игор Николов треба да се засрами кога бара одговорност, морал и етика.

80 поврзани вести »

СДСМ: Модуларните болници не се направени од пластика и стиропор како Скопје 2014

Frontline - пред: 12 часа

Модуларните болници не се направени од пластика и стиропор како Скопје 2014 кое граѓаните ги чинеше над 600 милиони евра, велат од СДСМ . Игор Николов треба да се засрами кога бара одговорност, морал и етика, треба да се засрами в очи да ги погледне ...

80 поврзани вести »

Османи-Ајхнорст: Пред нас сѐ уште стојат предизвиците за вклучување на земјите од ЗБ во „Конференцијата Иднината на ...

Frontline - пред: 12 часа

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска оствари средба со генералната директорка за Западен Балкан во ЕУ, Ангелина Ајнхорст. – Убава прилика за средба со генералната директорка за Западен Балкан во ЕУ, Ангелина Ајнхорст.

7 поврзани вести »

Вистиномер: Вакцините не предизвикуваат смрт, ниту пак, ќе ве направат зомби!

Frontline - пред: 12 часа

Смешно и апсурдно е тврдењето дека може да се стане зависен од вакцина, а уште поапсурдно е да се каже дека со вакцинација ќе станете зомби! Постот неосновано, без никакви докази и факти, шири страв и паника кај населението, тврдејќи дека ...

СДСМ: Сончева електрична централа и ветерен парк, две нови стратешки инвестиции во енергетиката

Frontline - пред: 12 часа

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев донесе одлука за реализација на две нови стратешки инвестиции во енергетиката, истакна Дарио Николовски, член на Централен одбор на СДСМ .

6 поврзани вести »

Филипче: Јасно е дека без вакцина нема да можеме нормално да функционираме

Frontline - пред: 13 часа

Нема ниту еден аргумент зошто граѓаните не би се вакцинирале, тоа е единствениот начин да постигнеме колективен имунитет и да бидеме заштитени. Ризикот да се добие Ковид-19 е многу висок. Сега, со есенските месеци, ризик факторите дополнително ќе се ...

53 поврзани вести »

Османи формира работна група за приклучување на Северна Македонија кон програмата на САД за укинување на визите

Frontline - пред: 13 часа

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска информира дека формирал работна група во рамки на Министерството, што има за задача да работи на приклучувањето на Република Северна Македонија кон Visa Waiver Програмата на САД.

25 поврзани вести »

Попладневен преглед: Нови податоци околу пописот, македонското знаме поставено во Пентагон, Ковид-19 е реален, нема ...

Frontline - пред: 14 часа

Вкупно 871.488 лица, 272.177 домаќинства и 368.595 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера , објави денеска Државниот завод за статистика. Можноста за самопопишување на лица во странство, пак, досега ја искористиле – 193.236 лица.

Коалицискиот партнер на ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса стои зад протестите во Тетово

Frontline - пред: 14 часа

Член на претседателството на Алијанса на Албанците, коалициониот партнер на ВМРО-ДПМНЕ бил забележана како го пробива кордонот на протестите во Тетово. Исто така повик за членството и симпатизерите на оваа партија да присуствуваат на вчерашните ...

62 поврзани вести »

Интернационалното жири на 42. издание на ИФФК „Браќа Манаки“ ќе биде предводено од Суки Меденчевиќ

Frontline - пред: 15 часа

Интернационалното жири што ќе ги оценува филмовите во натпреварувачката конкуренција на годинешното 42. издание на ИФФК „Браќа Манаки“ ќе биде предводено од Суки Меденчевиќ, американски кинематографер со потекло од Босна и Херцеговина.

30 поврзани вести »

Шекеринска: Успехот со членството во НАТО е резултат на 30-годишна напорна работа, и поддршка од пријатели како САД

Frontline - пред: 16 часа

– Со Лора Купер, помошник секретар за одбрана на САД, заедно го откривме македонското знаме во холот на Пентагон, кое ќе стои заедно со знамињата на останатите 29 земји членки на НАТО. Кратка но емотивна церемонија, која не’ направи сите горди, ...

30 поврзани вести »

Комисија на ФДА препорача трета доза вакцина за постари лица и изложени на ризик

Frontline - пред: 16 часа

Независната советодавна комисија на американската Управа за храна и лекови (ФДА) изгласа препорака за трета доза на вакцина против Ковид -19 за Американци на возраст од 65 години и постари, како и за лица со висок ризик од тешки болести, откако со ...

29 поврзани вести »

Ковид-19 е реалност, луѓето не заболуваат од хемикалиите со кои наводно нè прскаат од небо

Frontline - пред: 17 часа

Постот што го анализираше Вистиномер.мк ја шири светски познатата теорија на заговор за „кемтрејлс“. Но, уште пред пет години група од 77 научници, откако ги прегледаа наводните докази дека некои авиони нè прскаат со хемиски супстанци, објавија ...

Празноверни будали во поход на Ерусалим

Frontline - пред: 17 часа

пишува: БРАНКО ТРИЧКОВСКИ На „Метрополис“ слушав две жени како ултимативно бараат од возачите по улиците по кои тие одат на работа во „Петар за појадок и пауза“ да даваат жмигавци и да не даваат гас во кривина.

Анкета: Две третини од граѓаните на Србија се за враќање на воената служба

Frontline - пред: 17 часа

Две третини од српските граѓани поддржуваат повторно воведување на задолжителна воена служба, покажуваат резултатите од анкетата на јавното мислење спроведена од Центарот за геостратешки истражувања и тероризам.

10 поврзани вести »

СДСМ: Кога зборува за криминалци, ВМРО-ДПМНЕ да си погледне во своите редови

Frontline - пред: 17 часа

ВМРО-ДПМНЕ е симбол на криминал и корупција, партија која е единствена на браникот на криминалот, велат СДСМ . Долг е списокот на лица осудени или лица против кои се водат судски постапки за сторени кривични дела.

3 поврзани вести »

Македонското знаме поставено во холот на НАТО во Пентагон: САД и честитаа на Шекеринска за визионерството и личното ...

Frontline - пред: 18 часа

Во холот на НАТО во Пентагон се одржа церемонија на откривање на македонското знаме кое по членството во НАТО им се придружи на 29-те знамиња на останатите земји членки на Алијансата. Знамето симболично го открија министерката Радмила Шекеринска и ...

30 поврзани вести »

Финансиски форум – СЕФФ 2021: Економско заздравување и забрзување на растот по Ковид

Frontline - пред: 19 часа

Министерството за финансии на почетокот на овој месец ја организираше Првата годишна конференција на тема „Економско закрепнување и раст по Ковид“ во рамки на Економскиот и финансиски форум (Skopje Economic and Financial Forum 2021).

14 поврзани вести »

Приведени уште две лица од вчерашниот протест во Мала Речица

Frontline - пред: 19 часа

Тетовската полиција денеска приведе уште две лица поради учество во вчерашниот настан во Мала Речица кога група луѓе се обидоа насилно да поминат преку полициски кордон за да стигнат до седиштето на политичката партија ДУИ.

72 поврзани вести »

ДЗС: Попишани вкупно 871 488 лица, 272.177 домаќинства и 368.595 станови

Frontline - пред: 19 часа

Вкупно 871 488 лица, 272.177 домаќинства и 368.595 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера, објави денеска Државниот завод за статистика. Можноста за самопопишување на лица во странство, пак, досега ја искористиле – 193.236 лица.

41 поврзани вести »