TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gostivarpress.mk

Какво време не очекува викендов во Гостивар

Gostivarpress.mk - пред: 2 часа

Викендот што претстои ни носи топло, сончево и стабилно време. Денес е петок, 20 април, 110 ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 255 дена. Сонцето изгреа во 5 часот и 48 минути, а ќе зајде во 19 часот и 17 минути.

54 поврзани вести »

Концерт: Каролина го носи „Извор“ во Гостивар!

Gostivarpress.mk - пред: 18 часа

Македонската поп-дива Каролина Гочева, во рамки на промотивната турнеја на новиот албум „Извор“ ќе одржи концерт во Гостивар. Гостиварци ќе може да уживаат во нејзиниот прекрасен глас на 24-ти април (вторник) во Центарот за култура, со почеток во 20 ...

2 поврзани вести »

Полицијата ги едуцира гостиварските средношколци за безбедно возење

Gostivarpress.mk - пред: 19 часа

Во средните училишта во Гостивар започнаа два превентивно-едукативни проекти со кои учениците ќе се едуцираат за безбедно возење. Станива збор за проектите: „Безбедно управување со мопед“ и „Не седнувај зад волан без положен возачки испит“, кој ги ...

Приведен осуденик за разбојништво од гостиварско Форино

Gostivarpress.mk - пред: 20 часа

Полициски службеници на Секторот за внатрешни реботи Тетово-Полициска станица Гостивар, вчера околу 16 часот и 30 минути го привеле 34-годишниот А.Ш. од гостиварското село Форино, осуден на тригодишна затворска казна за кривично дело „разбојништво“, ...

13 поврзани вести »

Уште еден обид за труење со таблети во Гостивар

Gostivarpress.mk - пред: 22 часа

Дваесет и деветгодишник од гостиварска Долна Бањица, вчера околу 17 часот и 30 минути бил донесен на Ургентниот центар во гостиварската Општа болница, откако претходно испил и се затрул со 30 таблети ( антидепресиви ), информираат денес од ...

2 поврзани вести »

„Комуналец“ ќе работи на санирање дефект – намален притисок на водоводот во 7-ма зона

Gostivarpress.mk - 19.04.2018

Службата за информирање на општина Гостивар извести дека жителите од седма зона и улицата “137“, денес ќе имаат намален притисок на водоводот во периодот од 10 до 14 часот. Причина за тоа е интервенција на екипи на Јавното претпријатие „Комуналец“ ...

2 поврзани вести »

Гостиварец завршил на скопските клиники поради труење со таблети

Gostivarpress.mk - 18.04.2018

Четириесет и петгодишен гостиварец ноќеска бил испратен на клиниките во Скопје поради труење со лекови. Лицето претходно било примено на Ургентното одделение во гостиварската болница, каде лекарите му укажале медицинска помош.

2 поврзани вести »

Граѓаните од три улици во Гостивар попладнево со намален притисок на вода од чешмите

Gostivarpress.mk - 18.04.2018

Општинската служба за информирање извести дека жителите од улиците “Илинденска“ (од Црквата до Маркет “Монтенегро”), “Димитар Влахов” и “Младен Груевски”, дека денес во периодот од 12 до 15 часот, ќе имаат намален притисок на водоводот.

2 поврзани вести »

Украдени делови од трансформатор на одморалиштето Бунец

Gostivarpress.mk - 18.04.2018

Крадци демонтирале трансформатор, сопственост на Јавната установа „Илинден“-Детско одморалиште Бунец и ги украле бакарните елементи. Кражбата е пријавена вчера, а се случила во периодот помеѓу 12-ти и 17-ти овој месец.

7 поврзани вести »

Приведени танчерки откриени во локал во Форино

Gostivarpress.mk - 18.04.2018

Шест девојки биле приведени во Полициската станица во Гостивар, по контрола во угостителски објект во гостиварското село Форино. Според информациите од полицијата, акциската контрола била спроведена вчеравечер во периодот од 23 до 24 часот, во локал ...

13 поврзани вести »