TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Градска

Нов колапс на јавниот превоз?! Приватните автобуси утре нема да возат патници!

Градска - пред: 9 часа

Приватните автобуси утре (понеделник) нема да возат, туку ќе останат паркирани во гаражите. Според информациите, ова е одлука на приватниците за кои тврдат дека не добиле пари од месец јануари, потребни за да може да работат.

36 поврзани вести »

Поплавени подрумите во повеќе куќи во Тетово, се бара да се исклучи струјата во целиот град поради ризик од струен удар

Градска - пред: 9 часа

Командирот на Територијалната противпожарна единица во Тетово бара да биде исклучена струјата во целиот град по невремето. Според него, ризикот од струен удар по граѓаните и пожарникарите е многу висок поради тоа што се поплавени подрумските ...

155 поврзани вести »

По силното невреме во Скопје: 70 пријави за штети

Градска - пред: 10 часа

По силното невреме кое попладнево го зафати Скопје, граѓани на 112 пријавиле паднати дрјва, поплавени подруми, оштетени автомобили. Од невремето кое вечерва го зафати Скопје во оперативниот центар на ЦУК стигнаа околу 70 пријави од 112 кои претежно ...

155 поврзани вести »

Спектакуларно непослушни – Парада на гордоста во Скопје

Градска - 22.06.2024

Под мотото „Спектакуларно непослушни!“ вечерва во Скопје се одржува 5. Парада на гордоста. Учесниците се собраа во паркот „Жена-борец“, а потоа, по поздравните говори, го почнаа протестниот марш низ градските улици кој завршuva на стадионот на АРМ ...

64 поврзани вести »