TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хаштаг

Дневен хороскоп: Очекувајте средба со поранешната љубов

Хаштаг - пред: 6 часа

ОВЕН Иако имате нов прилив на пари, не ви е лесно да се справите со сите трошоци што почнаа значително да ве оптоваруваат. Ве чека интересно запознавање со личност која ќе ве задоволи. Можни се проблеми со грлото.

15 поврзани вести »

Пет начини за да дознаеш дали твојата симпатија е во врска

Хаштаг - пред: 9 часа

Лето е, хормоните дивеат, постојано се шеташ, забележуваш нови луѓе... и наеднаш една личност ти се допаѓа. Би сакал/а да се обидеш, но не знаеш ништо за него или неа. Но, не се разочарувај, постојат начини да го дознаеш барем она основното - дали е ...

Излегувањето од карантин Кортни Кардашијан го прослави со топлес: Беше непослушна додека беше „затворена“

Хаштаг - пред: 10 часа

Американската ријалити ѕвезда Кортни Кардашијан на социјалните мрежи објави нови фотографии на кои откри дека последните 10 дена ги поминала во карантин. Имено, Кортни објави фотографии на кои позира во огледало и тоа само по бањарка под која не ...

7 поврзани вести »

Наоми Кембел првпат во јавноста со ќерката: Гордата мајка прошета со бебето и не ја тргнуваше насмевката од лицето

Хаштаг - пред: 11 часа

Наоми Кембел, една од најпознатите, а некогаш и најбараниот модел, за првпат се појави во јавноста со ќерката. Наоми Кембел неодамна го изненади светот со веста дека станала мајка на 51 година, а сега папараците за првпат ја фотографираа на прошетка ...

Како Бил Гејтс ја запозна Мелинда: Јас го имав Мајкросфорт, а таа други момчиња

Хаштаг - пред: 11 часа

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс пред неколку месеци откри дека тој и неговата сопруга Мелинда ќе се разделат по 27 години брак. Сега, неколку месеци подоцна, тие се веќе поранешни сопружници, а во продолжение ве потсетуваме на нивната љубовна ...

21 поврзани вести »

Необичен комплет и откачена фризура: Младата актерка на црвениот килим во една од најзабавните комбинации досега

Хаштаг - пред: 13 часа

Нѐ воодушевуваше уште како девојче во филмот награден со Оскар, а денес има 18 години и со стилот ги засени и многу поголемите ѕвезди... Младата Сторм Рид, ѕвездата на серијата „Еуфорија“, која ја запознавме уште кога беше дете во филмот „12 години ...

Од трик со камион, до трагична несреќа: Почина 18-годишен ТикТокер

Хаштаг - пред: 14 часа

18-годишниот ТикТокер Тимоти Хал, кој на оваа социјална мрежа е потпишан под името Timbo the Redneck го следеа над 200.000 следбеници, почина во несреќа. Тимоти почина обидувајќи се да изведе трик со камион во дворот на еден приајтел, но нешто ...

6 поврзани вести »

Шокантно признание на Меган Маркл: Пријателите ми посочија да не се мажам за Хари, зошто ќе ме расргнат

Хаштаг - пред: 16 часа

Шокантно признание на Меган Маркл... Таа стана симбол на храброст но и на горчина. По фамозното интервју кај Опра, Меган маркл и принцот Хари сворија армија од обожаватели и исто толкав број на тие кои не ги поддржуваат.

24 поврзани вести »

На ден пред смртта направи нешто што на многумина им го скрши срцето: Хаска со последните сили се збогуваше со сите

Хаштаг - пред: 17 часа

Еден ден пред својата смрт, Хаската по име Миша се обидела да си игра со другарката, исто така Хаска, во дворот на нивната куќа и покрај тоа што трпела многу болки. Емотивниот момент е забележан со камера, а нивната сопственичка објасни дека Миша по ...

2 поврзани вести »

Соседите ја открија вистината за Бресквица: Пејачката се пресели, а еве како се однесува кога ќе се изгасат камерите

Хаштаг - пред: 17 часа

Бресквица по потекло е од Борча, а нејзините соседи откриваат каква е пејачката далеку од светлата на рефлекторите... Анџела Игњатовиќ, попозната како Бресквица, за кратко време стана една од најпопуларните пејачки на балканската сцена.

2 поврзани вести »

Меган Маркл за роденденот носеше две ланчиња кои имаат посебно значење

Хаштаг - пред: 18 часа

Меган Маркл се јави од нејзиниот луксузен дом во Калифорнија и во видео повик зборуваше со актерката и комичарка Мелиса Мекарти за нејзиниот нов проект. За време на разговорот, двете дизајнирани ланчиња на Меган, кои кријат посебно значење, ...

24 поврзани вести »

Ријана „тежи“ 600 милиони долари, а по улиците на Њујорк се прошета како целиот нормален свет

Хаштаг - пред: 19 часа

Сите ги изненади со комбинацијата... Американската пејачка со потекло од Барбадос, Ријана е уловена додека изглегуваше од една зграда во Њујорк, а во таа прилика беше скоро непрепознатлива.

Ќе се прогласи кризна состојба: По што се разликува со вонредната состојба?

Хаштаг - пред: 19 часа

Премиерот на државата Зоран Заев за Телевизијата 21 исткана дека е донесена одлука за воведување на кризна состојба на Управувачкиот комитет. „Донесена е одлука за кризна состојба за 30 дена на управувачкиот комитет, а утре наутро во 08:30 часот ќе ...

107 поврзани вести »

Лепа Брена ќе доживее нервен слом кога ќе го види ова: Снаата на пејачката го сними меѓуножјето

Хаштаг - пред: 19 часа

Во изминатите неколку дена медиумите зуеа за непријателството што владее меѓу Лепа Брена и девојката на нејзиниот син Виктор, Сандра Миjаковиќ. И најновите видеа на девојката на Виктор би можеле да ја разбеснат популарната пејачка.

5 поврзани вести »

Камила Кабелјо е под голем притисок поради изгледот: Сака да одмори од социјалните мрежи

Хаштаг - пред: 20 часа

Пејачката Камила Кабелјо даде интервју за „Lorraine UК“... Камила Кабелјо неколку месеци често се наоѓа среде скандали поради вишокот килограми кои ги доби. Сега во едно интервју спомена дека е благодарна на можноста да преку своите профили да ѝ се ...

Музички времеплов: И Џенифер Анистон знае да се фати за микрофонот - како звучи кога пее актерката?

Хаштаг - пред: 20 часа

Познатата холивудска актерка и поранешна сопруга на Бред Пит, Џенифер Анистон, од вчера е главна тема во светските медиуми, по признанието дека не сака да се дружи со пријателите кои не се вакцинирани.

14 поврзани вести »

Пред повеќе од седум години Цеца Ражнатовиќ откри: Својата венчавка ја замислувам на плажата „Сина лагуна“

Хаштаг - пред: 21 часа

Српската пејачка пред повеќе од 7 години во една прилика откри дека би сакала да се омажи по втор пат, како и дека церемонијата би сакала да се одржува на плажата „Сина лагуна“ со 10 најблиски пријатели.

„Ураганките“ добија наследнички: Погледнете како изгледаат тинејџерките кои се претставија под името „Hurricane Junior“

Хаштаг - пред: 21 часа

Атрактивните „Ураганки“ Сања Вучиќ, Ксенија Кнежевиќ и Ивана Николиќ добија наследнички, членовите на групата „Hurricane Junior“ „По брзиот успех на групата Hurricane на балканската поп сцена, сфативме дека не можеме да постигнеме и да ги исполниме ...

Дневен хороскоп за четврток: Лоша вест на љубовно поле за еден знак

Хаштаг - 05.08.2021

ОВЕН Денес ќе бидете особено комуникативни и посветени на повеќе теми кои ве интересираат со цел да си го подобрите начинот на живот. Доколку се занимавате со семеен бизнис, денес е вистински ден да започнете некој нов проект или да започнете со нов ...

Анастасија Ражнатовиќ на бела мрежа го „запали“ Инстаграм: Повеќе од 30.000 за смелата поза

Хаштаг - 04.08.2021

Анастасија Ражнатовиќ не престанува да воодушевува со фотографиите во костимите за капење, а со најновата го „запали“ Инстаграм. Младата музичка ѕвезда овој пат позираше додека се сончаше на мрежа во жолто бикини, а освен заводливите пози преку кои ...