TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хаштаг

Како тинејџерка од Германија единствена преживеа фатален лет на авион

Хаштаг - пред: 13 часа

Во 1971 година, тинејџерка падна од височина од три километри во џунглата на Перу, откако авион се распадна во воздухот. После авионска несреќа како оваа, се сруши авион „Лавор Ер“ во Индонезија, и тешко е за некој да преживее ваков катастрофален ...

ТОКСИЧНИ РОДИТЕЛИ: Еве како несвесно им го уништувате животот на вашите деца

Хаштаг - 22.02.2020

10 карактеристики на токсични родители: Еве како не знаете да го уништите животот на вашите деца Психолозите и специјалистите за однесување на децата и оние во тинејџерски години јасно можат да ја видат разликата помеѓу неблагодарните деца и оние ...

9 поврзани вести »

Следната недела: 5 ХОРОСКОПСКИ знаци конечно ќе ја осетат среќата

Хаштаг - 22.02.2020

ОВЕН РАБОТА: Можно е да ве следи лош период поврзан за работата, ќе претрпите срам или загуби. ЉУБОВ: Во љубовта оние во долга врска ќе мечтаат за брак, слободните ќе имаат интересна шанса. Искористете ја, нема да е покаете.

7 поврзани вести »

ОПАСЕН ПРЕДИЗВИК СЕ ШИРИ НА ИНТЕРНЕТ: Родители, внимавајте на децата

Хаштаг - 22.02.2020

Колку што може да биде корисен, толку може да биде и штетен! Интернетот е меч со две острици ако не знаеме како правилно да го користиме. На социјалната мрежа ТикТок, „SKULL-BREAKER“ е предизвик кој се шири со неверојана брзина.

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Проблеми во врската за неколку знаци

Хаштаг - 22.02.2020

Овен Важно е да не престанете да се обидувате и да вложувате напори во вашето хоби. Ќе ви се исплати времето и вложената енергија. Ќе ви биде тешко да ги решите проблемите со некој близок. Можно е вашата врска да падне во криза.