TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хитпортал

Среќна вест за фудбалерот: Роналдо повторно ќе стане татко!

Хитпортал - тукушто објавено

Кристијано Роналдо најверојатно по петти пат ќе стане татко. Неговата свршеничка Георгина Родригез, со која ја има ќерка Алена Мартина, повторно е бремена. Светските таблоиди пишуваат за бременоста на Георгина откако таа се појавила на една ...

10 поврзани вести »

Временска прогноза: Еве какво време не очекува оваа недела

Хитпортал - пред: 20 часа

До крајот на неделава времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локални поројни врнежи од дожд проследени со грмежи, особено во попладневните часови. Во текот на утрешниот ден ќе има повремени врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и ...

41 поврзани вести »

Ова се работните места со најмалку стрес

Хитпортал - пред: 22 часа

Стресот стана составен дел од речиси секое работно место… Но, ова е листа на најнестресни професии денес. Професор на факултет Секоја чест на сите професори, треба да знаат да го пренесат своето знаење на младите умови.

Како да проверите дали некој ви влегувал во меилот на gmail и yahoo

Хитпортал - пред: 22 часа

1.Логирајте се на својот маил на Gmail/Yahoo. 2.Отидете на дното (долниот десен агол) и кликнете на „Details“. Ќе се отвори прозорец, кој ќе ви прикаже детална листа со последните десет посети на Gmail.

Кога последен пат сте ги испрале перниците на кои спиете?

Хитпортал - пред: 22 часа

Кога последен пат сте ги испрале перниците? Пред месец дена? Минатата година? Никогаш? Ако поминало повеќе од шест месеци, крајно време е да го направите тоа. Перниците наполнети со пердуви или влакна Добри вести! Овие перници можете да ги перете во ...

48-часовна волшебна диета

Хитпортал - пред: 22 часа

Вратете го своето здравје (и линијата) на вистински начин за еден викенд и изгубете 3,5 кг за само 48 часа. “Кога сте на детоксикација, се што ставате во организмот мора да помогне во отстранувањето на отровите, но и да ве обезбеди со течности кои ...

Ова е трејлерот за најстрашниот хорор филм сниман досега (видео)

Хитпортал - пред: 23 часа

Објавен е првиот трејлер за филмот The Nun, хорор приказна која, судејќи според најавното видео, ќе биде уште еден вознемирувачки филмски хит. „Кога младата монахиња во опатија во Романија ќе изврши самоубиство, Ватикан праќа свештеник со мрачно ...

2 поврзани вести »

Потресена од состојбата: Џоли меѓу сириските бегалци (видео)

Хитпортал - пред: 23 часа

Холивудската актерка е Амбасадор на ОН, а во склоп на својата мисија во Ирак го посети бегалскиот камп кој е дом на илјадници раселени од Сирија. По доаѓањето во кампот Домиз во кој живеат над 33.000 бегалци од растурената Сирија, Џоли разговараше ...

11 поврзани вести »

Прв настап по скандалот: Беквалац поубава од било кога! (видео)

Хитпортал - пред: 1 ден

По повеќемесечната пауза од сцената, поради скандалот со нејзиниот бивш сопруг, Беквалац повторно се врати на сцената. Таа ја воодушеви публиката со својот изглед, а очигледно е дека нема да дозволи семејната драма да влијае на нејзината ...

22 поврзани вести »

Цеца славеше роденден: Еве што и подари нејзиниот син

Хитпортал - пред: 1 ден

Цеца полни 45. години, а на роденденот присуствуваа голем број на музички ѕвезди, меѓу кои и Аца Лукас, Ацо Пејовиќ, политичари и актери. Пејачката го помести својот роденден неколку денови подоцна поради тоа што на денот на нејзиниот роденден ...

24 поврзани вести »

Не престанува да ја бламира: Таткото на Меган Маркл открива како Хари ја запросил

Хитпортал - 18.06.2018

Томас Маркл, таткото на актерката Меган Маркл која неодамна се омажи за принцот Хари, во интервју проговори за моментот кога принцот ја запросил неговата ќерка. Томас конечно го прекина молкот за неговото неприсуство на свадбата на ќерка му Меган ...

25 поврзани вести »