TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

IPON

Мајкл Чендлер: Ова опуштање не влијае негативно на мене

IPON - пред: 3 часа

Мајкл Чендлер: Ова опуштање не влијае негативно на мене 04/03/2024 1 Американскиот борец и поранешен шампион на Белатор во лесна категорија Мајкл Чендлер уверува дека неговата борба со ирскиот борец Конор Мек Грегор ќе се одржи.

Дерек Чисора: Усик ќе го победи Тајсон Фјури во 8. рунда

IPON - пред: 3 часа

Дерек Чисора: Усик ќе го победи Тајсон Фјури во 8. рунда 04/03/2024 0 Британскиот боксер во тешка категорија Дерек Чисора искажа мнение за претстојната борба меѓу британскиот шампион во тешка категорија на ВБЦ Тајсон Фјури и шампионот во тешка ...

6 поврзани вести »

Нгану: Доминирам против Џошуа, а потоа излегувам на меч со Вајлдер

IPON - пред: 3 часа

Нгану: Доминирам против Џошуа, а потоа излегувам на меч со Вајлдер 04/03/2024 0 Потребен беше само еден добар настап против Тајсон Фјури за Френсис Нгану да се почувствува дека е на врвот на светот.

6 поврзани вести »

Тајсон Фјури: Ќе го нокаутирам Усик за седум рунди

IPON - пред: 4 часа

Тајсон Фјури: Ќе го нокаутирам Усик за седум рунди 04/03/2024 4 Тајсон Фјури кажа колку рунди ќе бидат потребни за да го нокаутира Александар Усик. Потсетуваме дека борбата првично требаше да се одржи на 17 февруари во Ријад (Саудиска Арабија), но ...

6 поврзани вести »

Џошуа за Мек Грегор: Човек од кого може бескрајно да црпите инспирација

IPON - пред: 4 часа

Џошуа за Мек Грегор: Човек од кого може бескрајно да црпите инспирација 04/03/2024 1 Поранешниот светски шампион во тешка категорија на ВБО, ВБА, ИБО и ИБФ, Ентони Џошуа, му се восхитува на поранешниот шампион на УФЦ во перо и лесна категорија, ...

6 поврзани вести »

Тајсон Фјури: Нгану треба да ми ги бакнува нозете затоа што го направив мултимилионер

IPON - пред: 4 часа

Тајсон Фјури: Нгану треба да ми ги бакнува нозете затоа што го направив мултимилионер 04/03/2024 8 Актуелниот светски шампион во тешка категорија на ВБЦ, Британецот Тајсон Фјури, зборуваше за камерунскиот борец Френсис Нгану, кого го победи со ...

6 поврзани вести »

Го имаме ли нокаутот на годината? Погледнете како Винисиус со летечко колено го заспа Албанецот (ВИДЕО)

IPON - пред: 14 часа

Го имаме ли нокаутот на годината? Погледнете како Винисиус со летечко колено го заспа Албанецот (ВИДЕО) 03/03/2024 23 Можеби веќе малку ви здодеавме со нокаути овој викенд, но ова… Можно е веќе да го имаме нокаутот на годината, а режисер на ова ...

4 поврзани вести »

Мажи вооружени со мачети упаднаа на боксерски турнир во Ирска (ВИДЕО)

IPON - пред: 15 часа

Мажи вооружени со мачети упаднаа на боксерски турнир во Ирска (ВИДЕО) 03/03/2024 9 Насилството избувна на националниот боксерски турнир во Ко Роскомон, Ирска Неколку мажи вооружени со мачети упаднаа во боксерската арена.

Руски џудист почина во сон на 31-годишна возраст

IPON - пред: 16 часа

Руски џудист почина во сон на 31-годишна возраст 03/03/2024 1 Рускиот џудист Казбек Занкишиев почина на 31-годишна возраст, објави Телеграм каналот на Руската џудо федерација. „Руската џудо федерација изразува искрено сочувство до семејството и ...

Еди Херн е воодушевен бидејќи неговиот борец ја освои титулата во последните секунди од мечот

IPON - пред: 19 часа

Еди Херн е воодушевен бидејќи неговиот борец ја освои титулата во последните секунди од мечот 03/03/2024 1 Еди Херн беше импресиониран од сензационалната победа на Американецот Реј Форд, кој со технички нокаут го победи узбекистанскиот борец Отабек ...

Џејк Пол со нокаут во првата рунда се избори за деветата победа во кариерата

IPON - пред: 20 часа

Џејк Пол со нокаут во првата рунда се избори за деветата победа во кариерата 03/03/2024 0 Познатиот јутјубер Џејк Пол убедливо стигна до девет победи во кариерата. Поранешната ѕвезда на Дизни го победи Рајан Бурланд со прекин во првата рунда на ...

2 поврзани вести »

Голема боксерска надеж уапсена во САД, се соочува со затворска казна

IPON - пред: 20 часа

Голема боксерска надеж уапсена во САД, се соочува со затворска казна 03/03/2024 5 Американскиот тешкаш Џаред Андерсон беше уапсен во четвртокот во Мичиген по полициска потера. Имено, големата боксерска надеж со автомобилот бегал од полицајците, а ...

Жаирзињо Розенструик со прекин по четвртата рунда го совлада Шамил Газиев

IPON - пред: 22 часа

Жаирзињо Розенструик со прекин по четвртата рунда го совлада Шамил Газиев 03/03/2024 1 Во главната борба на настанот УФЦ Фајт најт 238, кој се одржа во Лас Вегас, Жаирзињо Розенструик со прекин по четвртата рунда го победи Шамил Газиев.

Украден споменикот на Брус Ли во Мостар – исчезнал преку ноќ

IPON - пред: 22 часа

Украден споменикот на Брус Ли во Мостар – исчезнал преку ноќ 03/03/2024 1 Во Мостар преку ноќ исчезнал споменикот на Брус Ли, а стои само добро познатиот постамент на кој пишува: „Брус Ли – Твојот Мостар“.

18 поврзани вести »

Македонското девојче Изабела Зајков незапирливо ја гази конкуренцијата во САД

IPON - пред: 23 часа

Македонското девојче Изабела Зајков незапирливо ја гази конкуренцијата во САД 03/03/2024 2 Македонското девојче Изабела Зајков незапирливо ја гази конкуренцијата во САД. Таа денес на граплинг првенството НАГА, во Детроит-САД, настапи во 4 категории, ...

Генерација за нова историја-три бронзи за таеквондистите на Бутел на „Софија опен Г1“

IPON - 02.03.2024

Генерација за нова историја-три бронзи за таеквондистите на Бутел на „Софија опен Г1“ 02/03/2024 6 Филип Блажевски, Андреј Василевски и Теодор Стојановски од Таеквондо клубот Бутел освоија бронзени медали во јуниорска конкуренција на еден од ...

3 поврзани вести »

Бобан Илиоски против Патрик Барон во квалификациите за Олимписките игри во Париз

IPON - 02.03.2024

Бобан Илиоски против Патрик Барон во квалификациите за Олимписките игри во Париз 02/03/2024 20 Бобан Илиоски во првото коло на првиот светски квалификациски боксерски турнир за Олмписките игри во Париз 2024 ќе ги одмери силите со Патрик Барон од ...

2 поврзани вести »

Лука Трифуновиќ е најдобар боксер на „Арена куп 2024“

IPON - 02.03.2024

Лука Трифуновиќ е најдобар боксер на „Арена куп 2024“ 02/03/2024 2 Лука Трифуновиќ од БК Илинден е прогласен за најдобар боксер на второто издание на Меѓународниот боксерски турнир „Арена куп 2024“ што се одржа денес во Скопје во организација ...

3 поврзани вести »

Софија ја собира светската елита во таеквондо

IPON - 02.03.2024

Софија ја собира светската елита во таеквондо 02/03/2024 5 На само една недела пред олимписките квалификации, Софија повторно ќе ги собере најдобрите таеквондисти од целиот свет. Од денес до 4 март во Асикс арената се одржува второто издание на ...

3 поврзани вести »

Усик има уште поголема предност пред Фјури

IPON - 02.03.2024

Усик има уште поголема предност пред Фјури 02/03/2024 2 Поранешниот обединет шампион во суперлесна категорија (до 63,5 кг), Британецот Амир Кан даде интервју за Сан. Амир ја коментираше поврдата на светскиот шампион во тешка категорија на ВБЦ (над ...

6 поврзани вести »