TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

IRL

Али Ахмети е загрижен за намалената доверба на граѓаните во институциите

IRL - пред: 4 часа

Лидерот на ДУИ е загрижен за намалената доверба на граѓаните во правосудните институции, особено поради отсуство на договор за Законот за јавно обвинителство и случајот „Рекет“. Тој од денешното изборно собрание на огранокот во Чаир, испрати порака ...

(ВИДЕО) Катица Јанева беше избор на Груевски, но СДСМ не се противеа – интервју со Питер Ван Хојте

IRL - пред: 6 часа

Кој ја посакуваше пропаста на СЈО и дали СЈО навистина некој го сакаше. Или, смее ли на Катица Јанева да и пресуди Вилма Рускоска. Разговараме со Питер Ван Хојте. Во моментов течат партиски преговори околу новиот закон за јавно обвинителство, СЈО и ...

8 поврзани вести »

ИРЛ влезе во Пржино: Испорачаниот договор разочара со постигнатите резултати

IRL - 14.09.2019

Договорот од Пржино во 2015 година, требаше да биде почеток на нов политички дискурс и конечна правда во Македонија по можеби најголемата политичка криза во државата. Од 2013 година наваму, ескалацијата на политичката криза ја наговестуваше се ...