TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

IRL

Галовеј: Ефективноста и интегритетот на правосудството е предуслов за национална стабилност

IRL - пред: 2 часа

Британската амбасадорка Рејчел Галовеј , денеска во интервју за МИА рече дека реформите во обвинителството се дел од пошироките реформи поврзани со владеењето на правото што се приоритетни за ЕУ, за НАТО и за граѓаните на Северна Македонија и затоа ...

29 поврзани вести »

Заев: Утре ќе предложам Собранието да ја избере Нина Ангеловска за министер за финансии

IRL - пред: 23 часа

22.8.2019 година Премиерот Зоран Заев и лидерот на СДСМ денеска по завршувањето на Централниот одбор на партијата најави дека утре до Собранието ќе достави предлог за избор на нови функционери.

83 поврзани вести »

Фетаи: Евентуалната одговорност на Јанева, не смее да ја зацрни целата институција СЈО

IRL - 22.08.2019

Таа рече дека ова што се случува моментално може да биде показател дека никој не е недопирлив и дека секој што се огрешил пред законот мора да ...

56 поврзани вести »