TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кафе пауза

Секој хороскопски знак сака да добива комплименти: Еве за што сака да биде пофален секој од нив

Кафе пауза - пред: 8 часа

Секому му годат комплиментите. Во продолжение прочитајте кои се особините за кои хороскопските знаци сакаат да бидат пофалени. Нивната работна етика. Нивната смисла за хумор. Нивната позитивност. Нивната великодушност. Нивната смисла за мода.

Мажот се стреми кон статус, жената кон поддршка: Кои се разликите во комуникацијата помеѓу понежниот и посилниот пол?

Кафе пауза - пред: 8 часа

Совладувањето на вештините за тоа што е важно и како да го разберете партнерот, без оглед на разликите, може значително да влијае врз задоволството во врската. Емоционалната експресивност е промена во однесувањето придружено со емоционално ...

2 поврзани вести »

Одговорете на овие 15 прашања и дознајте дали вашата врска има смисла

Кафе пауза - пред: 10 часа

Животот во две пар може да биде доста комплициран, а експертите откриваат дека преку овие 15 прашања навремено може да откриете дали има смисла да се впуштите во сериозна врска. Партнерите во многу врски се несреќни.

Бебињата родени со големи глави се со поголема веројатност да бидат интелигентни кога ќе пораснат

Кафе пауза - пред: 10 часа

Се чини дека има голема поврзаност помеѓу големите глави и функционалноста на мозоците. Во просек, главата на новороденче е околу 35 см и сите вредности што се над таа цифра се сметаат за „големи глави“.

6 хороскопски знаци кои се однесуваат мајчински кон нивните партнери

Кафе пауза - пред: 11 часа

Мајките понекогаш знаат да заморуваат со своите прашања. Но, некои од нас навистина сакаат да бидат заморувани. „Мајчинскиот синдром“ во врската создава слики за некакво стереотипно однесување на досадна жена која му вика на својот кутар партнер и ...

5 хороскопски знаци што го сметаат флертувањето за неверство

Кафе пауза - пред: 13 часа

Флертувањето значи дека некој ве привлекува или вие се обидувате да привлечете некого, но најчесто тоа го правите поради забава, а не затоа што имате сериозни намери. Меѓутоа, вие и партнерот треба да го делите истото мислење.

22 поврзани вести »

25 прекрасни фотографии што се прогласени за најдобрите фотографии од патувања

Кафе пауза - пред: 13 часа

Овие фотографии ја доловуваат нашата славна планета и тие се победници на Меѓународниот натпревар за најдобри фотографии од патувања за 2019 година. Од извонредни портрети на поединци ширум светот до прекрасни пејзажи и смешни средби со животни, ...

Декорирајте го домот со овој детаљ што совршено се вклопува во секој ентериер

Кафе пауза - пред: 13 часа

Тревата пампас е апсолутен хит веќе неколку сезони кога станува збор за дизајн на ентериерот. Поради својот интересен изглед, оваа трева е една од најпознатите украсни треви и е многу популарна на Инстаграм.

Што треба да знаете ако вие сте оптимист, а партнерот е песимист?

Кафе пауза - пред: 13 часа

За вас чашата со вино е секогаш до половина полна, а партнерот е мрачен песимист кој верува дека дегустацијата на вино ѝ штети на животната средина. Но, и покрај вашите разлики, вие се заљубувате еден во друг.

Тест: Тоа што прво ќе го забележите на сликата открива како го гледате светот околу вас

Кафе пауза - пред: 13 часа

Без разлика колку заеднички работи имате со вашите пријатели, родители или партнери, сите го гледаат светот од друга перспектива. За да го направите овој тест на личноста ќе ви бидат потребни само неколку секунди, но ќе добиете многу одговори.

4 поврзани вести »

11 илустрации што откриваат како се менува вашиот живот откако ќе имате деца

Кафе пауза - 27.01.2020

Мозокот на новите мајки и татковци се менуваат засекогаш откако ќе имаат деца, но тоа не е единствената работа што се менува. Валканите пелени нема да ви бидат одвратни, ќе научите како да се истуширате за 30 секунди и ќе можете професионално да се ...

Топли сендвичи „Монте Кристо“, се пржат во тава, а повкусни се од пржени лепчиња

Кафе пауза - 27.01.2020

Ова е едноставен рецепт за брз појадок. Совршен е за сите кои сакаат вкусна храна, но немаат доволно време за да ја подготват. Состојките кои ви се потребни за да ги направите овие сендвичи секојдневно се наоѓаат во нашите фрижидери.

3 поврзани вести »

Дали вашиот сакан е помеѓу нив? Овие три хороскопски знаци се најдобри татковци

Кафе пауза - 27.01.2020

Дали сте во стабилна и среќна врска и размислувате колку прекрасно би било да имате деца со вашиот сакан еден ден? Се разбира, свесни сте дека кога ќе добиете бебе, ништо нема да биде како порано – одговорноста ќе биде многу, многу поголема! Затоа ...

22 поврзани вести »

Еве зошто мажите се емоционално ладни: 10 причини зошто тој се оддалечува од вас

Кафе пауза - 27.01.2020

Партнерот не зборува ништо за заедничката иднина, но не ве пушта. Вие сте блиски, но помеѓу вас секогаш постои одредена оддалеченост. Ви недостасува неговата топлина, не чувствувате дека сте му потребни, тој не зборува за љубовта и за чувствата, но ...

3 поврзани вести »

Добриот шеф „умножувач“ ја поттикнува интелигенцијата и тимските достигнувања

Кафе пауза - 27.01.2020

Лошите шефови се „потценувачи“. Тие се оние кои ја црпат енергијата, мотивацијата и ги потценуваат сите други карактеристики што го красат добриот работник. Од друга страна, добриот шеф ја умножува енергијата на вработените.

Дали е можно ова? Мажите над 40 години се особено заинтересирани за две работи

Кафе пауза - 27.01.2020

Мажите постојано се развиваат низ целиот живот – дури и кога станува збор за сексот. Според едно неодамнешно истражување, на мажите над 40 години особено им се допаѓаат две работи – веројатно ќе бидете изненадени кога ќе дознаете кои.

12 поврзани вести »

5 причини зошто вашето смуди не е најздраво

Кафе пауза - 27.01.2020

Дури и зеленото смуди, за кое многумина веруваат дека е најздравата опција, може да содржи несакани калории, шеќер и масти. Тоа што вашето смуди содржи многу овошје и зеленчук не значи дека има малку калории и дека е добро за вас.

3 поврзани вести »

Екстремен тест на целото тело: „TurkishCupUp“ предизвик

Кафе пауза - 27.01.2020

Овој турски начин на вежбање е познат по јакнењето на силата во целото тело, ја подобрува координацијата и стабилноста. Сепак, оваа вежба оди и чекор понатаму – од вас се очекува да кренете тежина со чаша која до половина е наполнета со вода и стои ...

Овие хороскопски знаци избегнуваат долги врски

Кафе пауза - 27.01.2020

Повеќето луѓе бараат сериозна врска во која ќе бидат до крајот на својот живот, но има и моменти кога на некои им е подобро да бидат во врска без обврски. За тоа треба да пронајдете некој што има слободен дух и што знае да функционира во ваков вид ...

22 поврзани вести »

10 работи што ја убиваат женската енергија

Кафе пауза - 27.01.2020

Чувајте ја женската енергија и постојано надополнувајте ја. Не обидувајте се да избегате од она што природата го вложила во вас бидејќи главната работа што ја прави жената силна и привлечна е нејзината енергија.

2 поврзани вести »