TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кафе пауза

Овие илустрации ги прикажуваат реалноста и секојдневието од една поинаква перспектива

Кафе пауза - пред: 19 мин

Индиската уметница Види Наик на забавен начин го покажува својот талент за цртање. Така, во нејзините илустрации доаѓа до израз перспективата на нејзините цртани ликови кон светот околу нас.

Астролошка прогноза: Кои ќе бидат најсреќните денови во октомври?

Кафе пауза - пред: 1 час

Октомври е месецот кога, според астролозите, нè очекуваат одредени планетарни настани кои ќе влијаат врз нашата судбина. Некои од нив ќе ни донесат среќа и напредок, а други ќе нè тестираат.

Рецепт за вкусен колач без печење

Кафе пауза - пред: 3 часа

Денес ви споделуваме рецепт за супер брз и вкусен колач без печење. Доколку сакате вкусен десерт за ручек, а притоа не сакате да поминувате многу време во кујната, морате да го пробате овој рецепт.

8 поврзани вести »

Скротете го егото така што ќе се однесувате со понизност кон светот околу вас

Кафе пауза - пред: 22 часа

Да се биде егоист никогаш не е добра особина, без разлика на она што некои луѓе би се обиделе да го кажат во своја самоодбрана. Од друга страна, понизноста е особина достојна за почит и чија цел е да го надмине егото.

Сакате да уживате во чаша добро пиво? Посетете ги овие европски градови!

Кафе пауза - пред: 23 часа

Секако, Минхен е незаменлив дел од секоја ваква листа бидејќи станува збор за градот во кој се одржува најпознатиот светски фестивал на пивото , Октоберфест. Но, овој пат одлучивме да ве одведеме на прошетка и во други европски градови каде исто ...

Нумеролошка прогноза за 2023 година: На повидок се убави промени!

Кафе пауза - 28.09.2022

Нумерологијата го проучува влијанието на бројките врз човековата судбина, па така годишната нумеролошка анализа за 2023 година ни открива што нè очекува во наредната година. Секоја година доминира еден број кој е резултат од сите броеви кои ја ...

Парче лимон за подобар сон

Кафе пауза - 28.09.2022

Лимонот се смета за суперхрана и со векови се користи како домашен лек. Но, дали знаевте дека не мора секогаш да консумирате лимон за да ги почувствувате неговите корисни својства? Имено, покрај изобилството од витамини и освежителниот вкус, лимонот ...

Дали знаете кој норвешки град го носи епитетот „Венеција на северот“?

Кафе пауза - 27.09.2022

Првите нешта што ни паѓаат на ум кога станува збор за Норвешка е прекрасната природа, Осло и скапиот алкохол. Сепак, Норвешка е голема земја и иако е ретко населена има многу места кои вредат да бидат посетени.

На кој начин ја саботираме љубовта во нашата врска?

Кафе пауза - 27.09.2022

Многумина од нас ги саботираат љубовта и среќата без да бидат свесни за тоа. Таквото однесување може да се јави како резултат на одредени трауми од минатото и да послужи како одбранбен механизам во врската.