TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кафе пауза

Тест: Изберете патека и видете каде води патот што сте го одбрале во животот

Кафе пауза - пред: 11 часа

Изберете една патека од сликата и видете каде води патот што сте го одбрале во животот. Имате чувство како да не припаѓате на овој свет. Уште од детството сакавте да го гледате светлото ноќно небо и да се прашувате каде е вашиот вистински дом.

Мус колач од чоколадо: Кремасто задоволство без печење

Кафе пауза - пред: 12 часа

Направете вкусен десерт за кој не ви е потребна рерна. Загрејте ги млекото (800 мл), слатката павлака и шеќерот на средна топлина. Во меѓувреме, измешајте ги какаото и густинот. Додајте малку млеко (200 мл) и добро измешајте.

4 поврзани вести »

Како да ги спречите пајаците да влезат во вашиот дом оваа есен?

Кафе пауза - пред: 12 часа

Ако се плашите од пајаци, веројатно многу вечери сте поминале пребарувајќи на Интернет како да ги спречите да влезат во вашата куќа. Па, што навистина можете да направите за да ги задржите овие животни надвор од вашиот дом? Според едно мало ...

Како да пешачите по 1,5 километри без да излезете од дома?

Кафе пауза - 30.10.2020

Многумина го избегнуваат пешачењето, а движењето на отворено е ограничено поради пандемијата и се препорачува да поминувате повеќе време дома. Не мора да одите во теретана за да го подобрите вашето здравје или да изгубите тежина.

3 поврзани вести »

11 вистини за врските што никој нема да ви ги каже

Кафе пауза - 30.10.2020

Не се сите врски успешни, па затоа е добро да знаете некои работи што ќе ви помогнат полесно да се справите со раскинувањето. Ова се некои вистини што никој нема да ви ги каже, но добро е да ги знаете.

Есенска плејлиста за викенд опуштање

Кафе пауза - 30.10.2020

Љубителите на музиката имаат плејлисти за секое годишно време и за секое расположение. Денес решивме да споделиме една есенска плејлиста со која ќе се опуштите, ќе се чуствувате топло и пријатно и ќе уживате во престојниот викендот! Слушнете ги и ...

20 фотографии што докажуваат дека атрактивниот лустер ќе ја разубави секоја соба во домот

Кафе пауза - 30.10.2020

Раскошните лустери се хит во дизајнот на ентериерот веќе некое време и овие луксузни висечки уреди не служат само за осветлување на домот, туку и за разубавување на просторот. Постои навистина огромен избор на висечки уреди за осветлување – од ...

Време е за кафе: Рецепт за мароканско зачинето кафе

Кафе пауза - 30.10.2020

Секогаш е добра идеја да ја завршите работната недела со вкусно кафе. Ова мароканско зачинето кафе додава уникатен и зачинет удар во вашата дневна шолја кафе, па затоа пробајте го веднаш! За кафето: За кремот: Комбинирајте ги сите состојки за кафето ...

2 поврзани вести »

3 возбудливи филмски новости кои ја одбележаа оваа недела

Кафе пауза - 30.10.2020

Дефинитивно не е досадно во филмската индустрија. Светот на производството не запре, а најавени се многу интересни филмски проекти! Погледнете кои филмски новости ја одбележаа оваа недела.

2 поврзани вести »

Акни во менопауза: Како да ги третирате?

Кафе пауза - 30.10.2020

Кога помислувате на акни, најчесто ви доаѓаат на ум тинејџерите, сепак, изгледа дека може да направат изненадување повторно подоцна во животот. Хормоналните акни се знак на менопауза, која започнува да се населува на возраст од 45 до 55 години и ...

Градот на студентите: Шарен и живописен град за кој сигурно немате слушнато

Кафе пауза - 30.10.2020

Помеѓу Порто и Лисабон се наоѓа мало гратче што го пропуштаат многу туристи во Португалија! Но, тоа се промени во последните децении и поранешниот главен град на кралството добива се поголемо значење на туристичката мапа на земјата.

3 хороскопски знаци што најтешко ја издржуваат самоизолацијата

Кафе пауза - 30.10.2020

Епидемијата на коронавирусот предизвика криза со која се соочува целиот свет и целосно го смени нашето секојдневие. Самоизолацијата има големо влијание врз животот на луѓето, а на некои не им е тешко да се дистанцираат од другите луѓе, додека на ...

20 поврзани вести »

Што може да се случи со вашето тело ако престанете да јадете сол?

Кафе пауза - 30.10.2020

Многу луѓе се трудат да јадат помалку сол затоа што мислат дека солта е штетна за здравјето. Но, тоа не е целосно точно затоа што солта е важен електролит кој му помага на организмот да функционира нормално.

3 поврзани вести »