TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курир

ХАОС ВО БЕЛГРАД: Откако Вучиќ најави враќање на полицискиот час граѓаните подготвени буквално да го „запалат“ ...

Курир - пред: 5 часа

Српската полиција ги растргна демонстрантите од пред Парламентот, но сѐ уште се слушаат шок бомби. Припадниците на српските безбедносни сили ги растргнаа демонстрантите од пред зградата на Парламентот.

2 поврзани вести »

Ахмети: Заев ми се јавува после изјавите да ми се извини дека така кажал само затоа што сме во кампања

Курир - пред: 7 часа

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вели дека Зоран Заев, после секоја изјава против ДУИ, му се јавува да му се извини дека не го мислет тоа што го кажа и дека така кажал затоа што бил во предизборна кампања.

42 поврзани вести »

Героски: Не можеме да одиме во ЕУ ако не ја смениме свеста, или Филипче требаше да признае дека бил на партиски настан ...

Курир - пред: 7 часа

Европеизацијата на Македонија е промена свеста во Македонија. Еве пример за министерот за здравство, Венко Филипче кој е актуелен поради короната. Тој се качил во службено возило и отишол на настан како министер, ама и по тој настан продолжил и на ...

Героски: Заев следел поединци и се плашел од маргиналци, ова се методи на УДБА од 90 тите

Курир - пред: 7 часа

Фактите се факти, има опеартивна активност водена со сите нишани, а цел е да се следи една група кои тогашната власт на Зоран Заев го доживува како атак врз власта и тоа како тероризам. Ова ми наликува на праксата од раните 90 години кога тогашните ...

2 поврзани вести »

Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Обновата доаѓа по 15 јули (ВИДЕО)

Курир - пред: 8 часа

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп сподели видео на својот Фејсбук профил од своите активности овие денови. Пред насобраните граѓани им беше преставена програмата која ја содржи обновата на Македонија.

Чулев од Брвеница: Восхитен сум од енергијата која ја имаат овие луѓе и љубовта кон татковината кои тие ја носат во ...

Курир - пред: 8 часа

Денес ги посетив општините Брвеница и Тетово, се сретнав и со граѓаните на селото Урвич. Восхитен сум од енергијата која ја имаат овие луѓе и љубовта кон татковината кои тие ја носат во себе. Загрижени се за состојбата во државата.

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Заминал по печурки и 12 дена е исчезнат 25-годишниот Димитар Мицкоски

Курир - пред: 8 часа

Исчезнат е 25-годишниот Димитар Мицковски, а неговото семејство и блиски бараат помош. Тие велат дека последно го виделе пред 12 дена, кога заминал да собира печурки. Димитар е висок е околу 180 сантиметри, а кога заминал бил облечен во тегет ...

9 поврзани вести »

Мерцедес му ја затворија вратата на Фетел

Курир - пред: 8 часа

Себастијан Фетел нема шанси да се пресели во Мерцедес, иако се појавија гласини дека тоа би можело да се случи. Извршниот директор на „Дајмлер“, Ола Калениус, всушност потврди дека Валтери Ботас ќе остане во тимот и четирикратниот светски шампион ...

26 поврзани вести »

Дафина Стојаноска на средби со бранителите: Tаа жртва треба да се цени и никогаш да не се заборави

Курир - пред: 8 часа

Носителката на кандидатската листа на пратеници од коалицијата „Обнова за Македонија”, предводена од ВМРО ДПМНЕ за ИЕ 6, Дафина Стојаноска доцна попладнето и вечерта одржа повеќе средби со групи на граѓани во Тетово.

9 поврзани вести »

Николоски: Задаваме сериозен удар на зелената мафија, преку формирање на мали и средни претпријатија со фонд од 200 ...

Курир - пред: 8 часа

Во однос на зелената мафија, во однос на овие откупувачи кои се 5 до 6 во државата и која што кажав стануваат милионери на грбот на земјоделците, нашето решение е следно, правиме најголем фонд во историјата на Македонија за откуп, а тоа е фонд од ...

22 поврзани вести »

Мицкоски од Велес: Да гласаме за реден број 14, сите да се обединиме против злото предводено од Заев и СДСМ

Курир - пред: 8 часа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Велес рече дека ова се избори на кои се избира помеѓу неправдата и криминалот, од една страна и правдата, чесноста, исправена и горда Македонија, од друга страна.

426 поврзани вести »

Интервју со Владо Мисајловски: Се обврзувам дека ќе го дадам својот максимум за обнова на Куманово

Курир - пред: 8 часа

Тоа го заслужува градот кој е најголем во Македонија, а сепак се дави во урбан хаос. Се дави во неспособност и на централно, но и на локално ниво. Затоа сакаме да ги охрабриме сите граѓани во Куманово дека доаѓа обновата.

51 поврзани вести »

Моќен видео спот на Мицкоски- Манифест за бескрајната борба, обновата е нашата победа

Курир - пред: 8 часа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави нов видео спот на својот Фејсбук профил. Во видеото тој вели дека манифест за бескрајната борба, обновата е нивна победа. -Манифест за бескрајната борба.

426 поврзани вести »

Јанушев: СДСМ и нивниот криминал ќе ги испратиме на мрачната страна на историјата

Курир - пред: 8 часа

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 вечерва од Велес порача дека 15 јули е ден кога се гласа за чесни и вредни политичари и ден кога ќе се испратат во пензија сите политичари кои ...

116 поврзани вести »

Како жените го доживуваат сексот според хороскопскиот знак

Курир - пред: 8 часа

Овен Кај жените во знакот на Овен, се мора да биде брзо. Мал застој во моменталниот занос и таа ќе го загуби интересот. Ако партнерот и е активен и ако не одолговлекува, може многу брзо да доживее оргазам.

14 поврзани вести »

Царовска: Никола Димитров е рециклиран кадар на Груевски (ВИДЕО)

Курир - пред: 8 часа

Во денешното издание на дебатната емисија „Само вистина“ на канал 5 телевизија Мила Царовска од СДСМ изјави дека Никола Димитров е рециклиран кадар на Груевски. Таа претходно напаѓајќи го Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ велеше дека високите функционери ...

47 поврзани вести »

Компанијата „Новавакс“ доби 1,6 милијарда долари за создавање вакцина против коронавирус

Курир - пред: 8 часа

Американска та биотехнолошка компани ја „Новавакс“ (Novavax) од Владата на САД доби 1,6 м илијарда долари за разработка и комерцијализац ија на вакцин а против коронавирусот, соопштија денеска од компанијата.

36 поврзани вести »

Просечната возраст на пациентите во САД сега е за 15 години помала од пред неколку месеци

Курир - пред: 9 часа

Новозаболените од коронавирус во САД сега се во просек за 15 години помлади од пациентите во раните фази на пандемија, потврди главниот американски епидемиолог Ентони Фаучи, имајќи ги предвид податоците за пациентите од Калифорнија, Аризона, Флорида ...

26 поврзани вести »

Заев од Гостивар: Едно општество за сите е нашиот пат по кој чекориме

Курир - пред: 9 часа

Едно општество е единствениот исправен пат кон подобра иднина. Гостивар отсекогаш бил пример за мултиетничноста, пример на единство и сплотеност. Духот на Гостивар го потврдивме низ целата држава.

48 поврзани вести »

Дурловски на средба со овоштарите од преспанскиот регион: Наместо ветениот откуп на јаболкото од страна на СДСМ, тие го ...

Курир - пред: 9 часа

Носителот на Изборната единица 5 Игор Дурловски денеска беше во посета на Дрмени, Царев Двор, Перово па се до Брајчино и Љубојно, Златари и Крушје. -Со трудољубивите и вредни овоштари од Дрмени, Царев Двор, Перово па се до Брајчино и Љубојно, ...

2 поврзани вести »