TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lady

Што вели хороскопот за вашиот брак: Со кој хороскопски знак се поднесувате, а од кој да бегате?!

Lady - пред: 6 часа

Некој е повеќе посветен на кариерата, други пак на семејството, некои забораваат на нежност во бракот, а некои дејствуваат на страна. Дознајте каков е вашиот хороскопски знак во бракот и кој најмногу ќе ви одговара.

31 поврзани вести »

Подарок ваучери од dm – Симболичен подарок кој ќе ја направи новогодишната магија целосна

Lady - пред: 8 часа

Во пресрет на новогодишните празници често знаеме да дозволиме да нѐ обземе празничната хектика и да заборавиме на она што е најважно во овој период, а тоа е времето и вниманието кое го посветуваме на нашите најблиски.

6 поврзани вести »

Денеска рибите доколку се слободни, да уживаат во излегувањето и дружењето со пријателите, близнаците може да запознаат ...

Lady - пред: 8 часа

Овен Работа: Решенијата на прашањата кои ве мачеа полека се појавуваат на виделина. Бидете мирни и трпеливи. Љубов: На љубовен план може да има искри, па би било добро да реагирате помалку импулсивно. Здравје: Можам да имам проблеми со варењето.

2 поврзани вести »

Филозофија на животот: Подобро е да се трпи за вистината, затоа што еднаш боли – лагата боли засекогаш

Lady - 05.12.2023

Само оние луѓе кои го почувствувале тоа на своја кожа знаат што значи предавство и лага. Понекогаш се прашувате како е можно и после долго време нечија лага да ве повреди. Се вели дека вистината боли еднаш, но лагата боли секогаш кога ќе се сетиш на ...

dm дрогерие маркт успешно ја заврши втората година од проектот „Пошумуваме заедно за позелено утре“

Lady - 05.12.2023

Со масовно пошумување на 30.000 садници dm дрогерие маркт успешно ја заврши втората година од проектот „Пошумуваме заедно за позелено утре“ Засадени повеќе од 30.000 садници во опожарниот предел во близината на опсерваторијата Кокино Со масовно ...

15 поврзани вести »

Кинески хороскоп за 2024 година! Еве кого го чека силна љубов, а кој финансиски тешкотии

Lady - 05.12.2023

Судејќи според кинескиот хороскоп, одредени знаци ќе имаат многу среќа и просперитет во наредната година. Според источниот календар, зелениот дрвен змеј ќе биде симбол на следната 2024 година.

Кога силната жена се збогува – Бидете сигурни дека нема да се врати

Lady - 05.12.2023

Силата на жената се рефлектира на поинаков начин кога има раскинување, бидејќи таа не е само жена. Тој нема долго да тагува, нема да ги обвинува другите за грешките од минатото и нема да ве држи против вашата волја.

Хороскоп за денес за сите хороскопски знаци: Ако можете да подобрите нешто во врската со саканата личност, направете го ...

Lady - 05.12.2023

Овен Работа: И денес комуникацијата нема да ви биде силна страна, па советот е да ја контролирате импулсивноста и да се обидете да бидете малку пофлексибилни. Љубов: Мали проблеми и недоразбирања во комуникацијата би можеле и денес да ве очекуваат ...

31 поврзани вести »

„Не умемее да ја решиме оваа задача, прости ни, не можеме, не знаеме како да се поздравиме“ – училиштето се простува од ...

Lady - 04.12.2023

Со солзи во очите соучениците, но и обичните граѓани се збогуваа со Вања Ѓорчевска чиј живот прерано згасна. Се чекаше ред за да се потпишат во книгата на жалост пред училиштето „Јохан Хајнрик Песталоци“ каде што учеше таа.

142 поврзани вести »

Еве какво време најави Попоски за во четврток

Lady - 04.12.2023

Во Македонија во следните денови ќе имаме многу променливо и значително постудено време. Ќе бидеме и под влијание на влажен воздушен бран од запад и од југозапад и истиот ќе условува повремени локални врнежи од дожд на пониските места (градовите), ...

77 поврзани вести »