TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lady

Што ќе ве научи еден разведен човек за бракот – откако ми се случи разводот, почнав работите да ги гледам на поинаков ...

Lady - пред: 3 часа

Бракот бара многу труд, вложување и посветување, но тоа е лекција која многумина ја научуваат предоцна. Таков е случајот и со Џералд Роџерс , коучинг експерт, кој се има разведено. Набрзо потоа, тој на Фејсбук признал дека можел да промени многу ...

Еве како ги намалив стриите на стомакот по мојот пораѓај

Lady - пред: 3 часа

Стриите се видливи линии на површината од кожата, а најчесто се појавуваат на стомакот, бедрата, надлактиците, задникот и градите. Иако бременоста е мојата главна причина поради која ми се појавија стриите, сепак мора да напоменам дека и килажата ...

Ако ја бараш најдобрата сопруга, таа е меѓу овие хороскопски знаци

Lady - пред: 3 часа

Сите жени се добри и грижливи, но секогаш ќе постојат некои кои се издвојуваат од сите останати. Можете да погодите во кој хороскопски знак се родени? Дали сте една од нив или можеби сте во брак со една од најдобрите? ...

12 поврзани вести »

Зголемување на платите од 32 до 52 отсто како поддршка за вработените во dm drogerie markt

Lady - пред: 22 часа

Со цел да ги ублажи последиците од општото зголемување на цените на пазарот, компанијата dm drogerie markt ги поддржа своите вработени со зголемување на бруто-платите од 32 до 52 отсто. Повеќе од 200 вработени, почнувајќи од јануарските исплати на ...

11 поврзани вести »

Целиот живот на една мајка е проникнат со чекање за нејзините деца

Lady - 07.02.2023

Животот на мајката е проникнат со чекање за нејзините деца. Ги чека кога е бремена. Ги чека кога ќе дојдат од училиште. Ги чека да се вратат дома по ноќното излегување во градот. Ги чека кога ќе го започнат својот живот.

Ми открија рак на дојка, не го игнорирајте овој симптом споделете сакам сите жени да го видат

Lady - 07.02.2023

Шери Родс е мајка на три деца, на која и бил дијагностициран рак на дојка. Таа одлучила на Фејсбук да сподели фотографија од единствениот симптом кој укажува на ваквата состојба, за да им помогне на останатите жени на време да ја откријат оваа ...

СЕКОЈ ВЕРНИК ТРЕБА ДА ЗНАЕ: За што се користи СВЕТА ВОДА и што да правиме со старата кога ја земате новата света вода

Lady - 07.02.2023

Употребата на осветена вода е широко распространета. Се користи во многу чинови на Црквата, без разлика дали е тогаш директно осветена, или се користи претходно користена вода. Така, осветената вода се користи за време на осветувањето на храмови, ...

Детето е благослов и среќа- не е машко или женско, туку дете

Lady - 07.02.2023

Беше Јануари. Јас бев девојче. Во селото на баба ми се чекаше принова. Некаде пред зори слушнав: „Таа се породи. Машко. Синче. Здрав и напреден“. Сите во селото рекоа: „Ако, машала, само нека биде прво машко. И така, започна годината. Ќе биде родна“.

ФОТО: Ја сликал девојката во џакузи, а кога ја зумирал фотографијата останал во шок!

Lady - 07.02.2023

На социјалните мрежи се шири вирална приказна во која млад човек раскажува наводна средба со дух, во моментот кога ја сликал својата девојка во базенот. Според зборовите на мажот, тој бил на одмор во хотел во Кордоба, Аргентина и ја искористиле ...