TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МакФудбал

Сити ќе ја реновира и одбраната, Бастони и Кукуреља во плановите на Гвардиола

МакФудбал - пред: 36 мин

Фудбалерите на Манчестер Сити се на пат да ја одбранат титулата во Премиер – лигата, а за тоа им е доволна победа во последното коло против Астон Вила. Паралелно, менаџерот Пеп Гвардиола и раководството на клубот работат на нови засилувања.

Васоски со неколку понуди: Шкендија, Македонија У21, странство…

МакФудбал - пред: 1 час

Македонскиот стратег Александар Васоски се раздели со Сараево, но многу брзо ќе се врати со нов тренерски ангажман. Барем така велат најавите од интервјуто направено за босанскиот портал „Reprezentacija.ba“, каде проговори за својата иднина.

13 поврзани вести »

Клоп за резервните играчи: Супер е кога имаш Ферари во гаража

МакФудбал - пред: 2 часа

На натпреварот против Саутемптон, Ливерпул играше во значително поинаков состав од вообичаеното и забележа победа од 1-2. Во споредба со составот кој играше во финалето на ФА Купот, Јирген Клоп смени девет играчи, а со трите освоени бода Ливерпул ...

46 поврзани вести »

Лапорта: Мбапе ни побара плата од 50 милиони евра

МакФудбал - пред: 3 часа

Француската мегаѕвезда Килијан Мбапе сака да игра само и единствено во дресот на Реал Мадрид. Тоа веќе го сфати и раководството на ПСЖ после огромните убедувања за нов договор кои не дадоа резултат. Но, го дознала на суров начин и Барселона.

28 поврзани вести »

Лудило во Италија: Тифозите на Сампдорија организираа „погребна поворка“ за Џенова (ВИДЕО)

МакФудбал - пред: 4 часа

Нетрпеливоста меѓу градските ривали Џенова и Сампдорија не е ништо ново на навивачката мапа на Италија, но сега тифозите на Самп отидоа предалеку и го „погребаа“ големиот противник. Џенова испадна од елитата, а навивачите на Сампдорија, која ...

2 поврзани вести »

„Црвените“ го минаа и Саутемптон, одлуката за шампион во последното коло (ВИДЕО)

МакФудбал - пред: 14 часа

Ливерпул и без најдобрите успеа да го победи Саутемптон на гости со 1-2, а тоа значи дека шампионот во Премиер – лигата ќе се решава во последното коло. Во пол-позиција и понатаму е Манчестер Сити, но тимот на Јирген Клоп има право да се надева.

46 поврзани вести »

Баерн Минхен сака да го купи Бастони

МакФудбал - пред: 14 часа

Германскиот првак Баерн Минхен е заинтересиран за дефанзивецот на Интер, Алесандро Бастони, пренесуваат италијанските медиуми. Спортскиот директор на баварскиот клуб, Хасан Салихамиџиќ, ќе се обиде да го доведе на „Алијанц арена“ бидејќи верува дека ...

2 поврзани вести »

Рафиња пред трансфер во Барселона

МакФудбал - пред: 15 часа

Една од ѕвездите на Лидс Јунајтед, Рафиња, ќе го напушти „Иланд Роуд“ ова лето. Бразилскиот крилен напаѓач се договорил со Барселона за неговите лични услови. Сепак, за да дојде до трансфер, двата клуба ќе мораат да ја договорат и отштетата.

2 поврзани вести »

ФФМ: МВР ќе процени каде ќе се игра баражот, Прилеп или Скопје

МакФудбал - пред: 16 часа

За да биде гарантирана безбедноста со оглед дека имало најава за присуство на претставници на две навивачки групи, натпреварувачката комисија на ФФМ решила бараж дуелот за палсман во Првата лига меѓу Воска и Тиквеш наместо во Прилеп да биде одигран ...

71 поврзани вести »

Алаба се врати на тренинзите на Реал Мадрид

МакФудбал - пред: 16 часа

Давид Алаба се врати на тренинзите на Реал Мадрид, пренесуваат шпанските медиуми. Австрискиот интернационалец заработи повреда на десната нога на првиот меч со Манчестер Сити во полуфиналето на Лигата на шампионите одигран на 26 април.

2 поврзани вести »

Ајнтрахт ќе биде без орелот Атила што му носи среќа, во финалето на Лига Европа

МакФудбал - пред: 17 часа

Германскиот бундеслигаш Ајнтрахт Франкфурт утре нема да ја има маскотата која носи среќа во финалето на Лигата на Европа против Глазгов Ренџерс. Поради строги правила на владата на Шпанија, орелот Атила нема да може да лета над трибините на ...

Ван Бронкхорст: Дојдовме во Севилја да го освоиме трофејот од Лига Европа

МакФудбал - пред: 18 часа

Менаџерот на Глазгов Ренџерс, Џовани Ван Бронкхорст, изјави дека неговиот тим е подготвен да одигра 120 минути или да изведува пенали доколку е потребно, само да го осви пехарот во Лигата на Европа.

32 поврзани вести »

Бараж пред баражот: Тиквеш НЕ ПРИФАЌА да игра со Воска во Скопје, мисли дека имало притисок кон ФФМ

МакФудбал - пред: 19 часа

Македонскиот прволигаш Тиквеш не ја прифаќа промената на градот и на стадионот за бараж натпреварот против Воска за пополнување на Првата лига. Првично беше одредено мечот да се игра на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп, но четири часа ...

71 поврзани вести »

Реал Мадрид го носи Давид Оспина за втор голман

МакФудбал - пред: 19 часа

Реал ќе мора да бара нов голман за следата сезона, а тренерот Карло Анчелоти ќе се насочи кон Давид Оспина од Наполи. 33-годишниот чувар на мрежата оваа сезона имаше 33 настапи, но договорот му истекува и се очекува летово да го напушти тимот од ...

7 поврзани вести »

Хофенхајм го отпушти тренерот

МакФудбал - пред: 20 часа

Германскиот бундеслигаш Хофенхајм се раздели со досегашниот тренер Себастијан Хенес заминува од тренерската позиција. Тимот не победи девет кола во Бундес – лигата, а во последното коло загуби со 5-1 од Борусија Менхенгладбах, иако претходно ...

5 поврзани вести »

Промена: Тиквеш и Воска ќе играат на арената „Тодор Проески“

МакФудбал - пред: 20 часа

Бараж натпреварот меѓу Тиквеш и Воска Спорт ќе се игра на Националната арена „Тодор Проески“, в недела, со почеток во 17 часот. Иако првичната одлука беше дуелот да се игра на Градскиот стадион во Прилеп, сепак, дојде до промена.

71 поврзани вести »

Еуфорија кај „росонерите“: Дури 90.000 барања за да го гледаат мечот на Милан против Сасуоло

МакФудбал - пред: 21 часа

Фудбалерите на Милан во недела по 11 години имаат можност конечно да го освојат „скудетото“. До крајот на сезоната останува само уште едно коло, а „росонерите“ ќе гостуваат кај Сасуоло. Еден бод му е доволен на Милан за да стигне до титулата бидејќи ...

21 поврзани вести »

Гундоган заминува од „Итихад“?

МакФудбал - пред: 21 часа

Германецот Илкај Гундоган сака да го напушти Манчестер Сити ова лето. Тој не е задоволен од минутажата и тоа веќе му го соопштил и на Пеп Гвардиола. Дополнително, британските медиуми откриваат дека Гундоган вчера итно резервирал лет за Мадрид и ...

16 поврзани вести »

Џака: Треба да имаш мадиња за да излезеш и да победиш

МакФудбал - пред: 22 часа

Арсенал синоќа загуби од Њукасл со 2-0 и веројатно ја испушти златната шанса по подолг период повторно да игра во Лигата на шампионите. Швајцарскиот интернационалец Гранит Џака по натпреварот јавно ги критикуваше своите соиграчи.

8 поврзани вести »

Македонија повторно може преку Лигата на нации до Европско првенство

МакФудбал - пред: 23 часа

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе има можност преку Лигата на нации, и секако дополнителен бараж, повторно да се најде на Европско првенство, овојпат на собирот на најдобрите во 2024 во Германија.

6 поврзани вести »