TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МакФудбал

Сасуоло го отпушти тренерот Диониси

МакФудбал - пред: 27 мин

Тренерот на Сасуоло, Алесио Диониси, доби отказ по поразот од Емполи со 2-3 во последното коло од Серија А. Сасуоло останува со само 20 бода, сега длабоко вклучен во битката за опстанок. Почетокот на 2024 година беше кошмар за тимот со пет порази, ...

Интер е незадржлив во Серија А (ВИДЕО)

МакФудбал - пред: 44 мин

Интер оствари уште една убедлива победа во Серија А. Тимот на Симоне Инзаги славеше со 0-4 на гости кај Лече. Сега „нероаѕурите“ имаат девет бода предност пред Јувентус и еден одигран натпревар помалку од „старата дама“.

9 поврзани вести »

Хофенхајм го освои Дортмунд (ВИДЕО)

МакФудбал - пред: 1 час

Хофенхајм стигна до осмиот триумф оваа сезона во Бундес-лигата откако ја изненади Борусија Дортмунд на гости и славеше со 2-3. Бебу уште во втората минута донесе предност за Хофенхајм, но брзо одговори Борусија Дортмунд. Дониел Мален израмни во 21.

99 поврзани вести »

ПСЖ се спаси од пораз дома против Рен (ВИДЕО)

МакФудбал - пред: 2 часа

Францускиот првак Пари Сен Жермен во последните мигови од мечот се спаси од пораз против Рен на домашен терен играјќи 1-1. Гонсало Рамош од пенал во 97.минута го израмни резултатот и донесе бод за „светците“.

4 поврзани вести »

Ван Дајк го реши Челси во 118.минута за трофеј во Лига купот (ВИДЕО)

МакФудбал - пред: 2 часа

Ливерпул го освои првиот трофеј оваа сезона откако го совлада Челси со 1-0 во финалето на Лига купот на Англија. Стрелец на победничкиот гол беше Вирџил ван Дајк во 118.минута од дуелот. Тој со удар со глава успеа да го совлада Ѓорѓе Петровиќ и ...

40 поврзани вести »

Наполи само секунди го делеа од победа, но Калјари украде бод (ВИДЕО)

МакФудбал - пред: 4 часа

Италијанскиот првак Наполи мора да се задоволи само со бод од денешното гостување на Сардинија и дуелот против Калјари. „Наполитанците“ имаа водство сѐ до последните мигови од судиското продолжение, кога Зито Лувумбо успеа да постигне гол за ...

10 поврзани вести »

Пабло Сарабија донесе триумф за Вулверхемптон (ВИДЕО)

МакФудбал - пред: 4 часа

Вулверхемптон стигна до 11 победа во Премиер-лигата оваа сезона откако го совлада Шефилд Јунајтед на домашен терен со 1-0. Пабло Сарабија беше стрелец на победничкиот гол во 30.минута. Тој успеа да ја затресе мрежата на гостите и донесе предност ...

Гостивар ја шокираше Шкендија во финишот, Вардар ја тресна Брегалница и веќе не е на дното

МакФудбал - пред: 5 часа

Шкендија не го искористи доволно ремито меѓу Струга ТЛ и Шкупи, со оглед дека тие ремизираа 2-2 против Гостивар. Со тоа тетовци не се доближија дополнително во трката за шампионската титула. Гостивар покажа дека е сериозен ривал.

40 поврзани вести »

Јувентус во последен миг дојде до триумф против Фросиноне (ВИДЕО)

МакФудбал - пред: 6 часа

Јувентус ја прекина лошата низа резултати во Серија А со триумф од 3-2 против Фросиноне. „Старата дама“ буквално во последните мигови од мечот стигна до победата со голот на Даниеле Ругани во 95.минута од мечот.

19 поврзани вести »

Македонија загуби од Грузијките со 3-0

МакФудбал - пред: 6 часа

Женската фудбалска репрезентација на Македонија загуби со 0-3 од Грузија во првиот пријателски натпревар во Тбилиси. Грузија сите три гола ги постигна во второто полувреме. Бебиа го отвори резултатот во 54.

10 поврзани вести »

Челси го продава голманот Роберт Санчез и ќе го купи Арон Рамсдејл

МакФудбал - пред: 8 часа

Челси размислува за продажба на голманот Роберт Санчез. Неговото отсуство поради повреда значи дека неговата иднина на „Стемфорд Бриџ“ сега е неизвесна. Лондонските „сини“ го гледаат голманот на Арсенал, Арон Рамсдејл, кој би можел да биде ...

2 поврзани вести »

Гвардиола: Благодариме за згуснатиот календар, но шоуто мора да продолжи

МакФудбал - пред: 9 часа

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, ги пофали своите играчи по победата од 0-1 на гостувањето кај Борнмут во Премиер – лигата. „Ви благодарам за календарот. Премногу е згуснат, но шоуто мора да продолжи“, изјави Шпанецот по мечот на ...

70 поврзани вести »

Шкендија го пречекува Гостивар, Работнички гостува во Кавадарци, Захариевски дебитира

МакФудбал - пред: 9 часа

Шкендија оствари минимален триумф (0-1) против Македонија ЃП на стартот на пролетта, а денеска на домашен терен го пречекува Гостивар. Тетовци имаат шанса да се доближат уште повеќе до врвот со оглед дека ривалите за титулата Струга ТЛ и Шкупи вчера ...

40 поврзани вести »

Ристовски: Вардар оди на победа против Брегалница

МакФудбал - пред: 10 часа

Најтрофејниот македонски клуб Вардар по ремито (0-0) со Гостивар во првото пролетно коло, денеска ќе го игра првиот меч на домашен терен, а противник е Брегалница, еден од директните ривали за опстанок во елитата.

40 поврзани вести »

Тухел: Оваа победа е добредојдена за сите во Баерн

МакФудбал - пред: 11 часа

Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел, ги пофали играчите за нивниот настап во победата од 2-1 над Лајпциг. Двата гола за Баварците ги постигна Хари Кејн. „Имавме квалитетно прво полувреме, но не можевме да постигнеме гол. По паузата сѐ беше поинаку.

99 поврзани вести »

Чави: Мислам дека ќе имаме шанса повторно да станеме шампиони

МакФудбал - пред: 21 часа

Барселона одигра одличен натпревар против Хетафе и славеше со 4-0, па тренерот Чави Хернандез веднаш покажа многу поинакво расположение. Сега мисли дека неговиот тим може да размислува дури и за одбрана на шампионската титула.

33 поврзани вести »

Жижовиќ: Се враќавме од негатива, заслуживме бод, а имавме шанси и за победа

МакФудбал - пред: 21 часа

Шкупи одигра 2-2 против актуелниот шампион Струга ТЛ во дербито на 20.коло и успеа да го задржи првото место на табелата во Првата фудбалска лига. Тренерот Младен Жижовиќ е задоволен од нерешениот резултат, иако истакна дека неговиот тим сакал да ги ...

41 поврзани вести »

Арсенал го декласира Њукасл (ВИДЕО)

МакФудбал - пред: 21 часа

Арсенал ја продолжи победничката серија во Премиер – лигата совладувајќи го Њукасл на „Емирати“ со 4-1. Сега „топчиите“ се на третата позиција, но само со два бода негатива во однос на лидерот Ливерпул и еден бод зад Манчестер Сити.

19 поврзани вести »

Барселона убедлива против Хетафе (ВИДЕО)

МакФудбал - 24.02.2024

Барселона одигра одличен натпревар и конечно стигна до убедлив триумф совладувајќи го Хетафе со 4-0. Тимот на Чави потсети на ланската сезона кога го освои шампионскиот трофеј. Рафиња го отвори резултатот во првото полувреме, а во вториот дел ...

33 поврзани вести »

Манчестер Сити на лето во нова офанзива по Лукас Пакета

МакФудбал - 24.02.2024

Англискиот шампион Манчестер Сити подготвува летен трансфер за играчот од средниот ред на Вест Хем Јунајтед, Лукас Пакета. Ова ќе стане приоритет за Пеп Гвардиола доколку Бернардо Силва одлучи да го напушти клубот.

70 поврзани вести »