TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МакФудбал

Арсенал сака да ја купи младата ѕвезда на Јувентус

МакФудбал - 24.02.2024

Англискиот вицешампион Арсенал е заинтересиран за младиот играч на Јувентус, Кенан Јилдиз, но двата клуба преговараат околу неговата цена. 18-годишниот талент оваа сезона веќе забележа 15 настапи за италијанскиот гигант и постигна три гола во Серија ...

5 поврзани вести »

Манчестер Сити на лето го продава Кевин де Бруин во Саудиска Арабија?

МакФудбал - 24.02.2024

Англискиот шампион Манчестер Сити е подготвен да ги слушне понудите за својата ѕвезда Кевин де Бруин бидејќи врвните клубови во Саудиска Арабија се сериозно заинтересирани за потписот на најдобриот играч од средниот ред во Премиер-лигата.

7 поврзани вести »

Втора лига: Беса на гости во Струмица, Пелистер „гостин“ во својот дом против Новаци

МакФудбал - 24.02.2024

Беса има предност на врвот на табелата во Втората лига, но стратегот Александар Таневски и фудбалерите имаат план да ја одбранат со победи. Тимот од Добри Дол денеска (14 часот) гостува во Струмица и ќе има дуел против Беласица.

12 поврзани вести »

Струга ТЛ и Шкупи во дерби пресметка: Овие три бода многу значат за титулата

МакФудбал - 24.02.2024

Езерото се бранува денеска значително повеќе во регионот на Струга каде ќе гостува Шкупи во дерби дуелот на 20.коло во Првата фудбалска лига. Трката за титулата веројатно ќе продолжи до крајот на сезоната, но јасно е дека денешната пресметка е многу ...

43 поврзани вести »

Чаби Алонсо со Баер Леверкузен ги помести границите на германскиот фудбал

МакФудбал - 24.02.2024

Баер Леверкузен забележа нова победа, а Чаби Алонсо продолжи да ги поместува границите на германскиот фудбал. Шпанскиот страттег испиша историја како прв тренер чиј тим помина 33 натпревари без пораз во сите натпреварувања.

86 поврзани вести »

Голема „чистка“ во Манчестер Јунајтед, на лето ќе си заминат 11 фудбалери

МакФудбал - 24.02.2024

Манчестер Јунајтед би можел да доживее огромни промени во играчкиот кадар во претстојниот летен преоден рок. Сер Џим Ретклиф, милијардерот кој неодамна стана косопственик на клубот со околу 25% од акциите во негова сопственост, доби дозвола да ...

13 поврзани вести »

„Милионерите“ останаа без првиот голман

МакФудбал - 24.02.2024

Голманот на Борусија Дортмунд, Грегор Кобел, ќе паузира неколку недели, објавија германските медиуми. Кобел сигурно ќе биде недостапен за домашниот натпревар на вицешампионот во Бундес-лигата против Хофенхајм во недела поради проблем со адукторот ...

Болоња ја суреди Верона и гледа кон ЛШ (ВИДЕО)

МакФудбал - 23.02.2024

Болоња оваа сезона игра фантастичен фудбал и веќе стигна до 13 победи во Серија А. Тимот на Тијаго Мота на домашен терен ја совлада Верона со 2-0 и се наоѓа на четвртата позиција на табелата со 48 бода, која води во Лигата на шампионите.

7 поврзани вести »

Баер Леверкузен продолжува со победите, Мајнц влезе во нотесот на Чаби Алонсо (ВИДЕО)

МакФудбал - 23.02.2024

Баер Леверкузен ја обезбеди и 19. победа во Бундес-лигата оваа сезона откако на домашен терен го победи Мајнц со 2-1. Тимот на Чаби Алонсо не знае за пораз од стартот на сезоната и сега има големи 11 бодоби предност во однос на Баерн Минхен, но и ...

86 поврзани вести »

Реал Мадрид без Хоселу во наредните три седмици

МакФудбал - 23.02.2024

Напаѓачот на Реал Мадрид, Хоселу, е повреден и нема да може да им помогне на соиграчите во наредните три седмици. Како што соопшти прес-службата на клубот, по прегледите, на играчот му е констатиран оток на десната коска на глуждот.

27 поврзани вести »