TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МакМода

ФОТО: Пеколно жешко во Скопје Сити Мол !

МакМода - пред: 10 часа

Скопје Сити Мол преплавен од згодни девојки во бикини. Раскошни костими и згодни девојки се појавија во Скопје Сити Мол, со што накратко наликуваше на некој кров на зграда во Рио де Женеиро.

12 поврзани вести »

Овој викенд најголемата шопинг несоница во градот!

МакМода - пред: 10 часа

Традиционално и оваа година, Скопје Сити Мол го организира големиот и единствен Late Night Shopping кој ќе се одржува викендов од 22 до 24 јуни. На овој тридневен настан сите посетители ќе имаат можност да уживаат во несекојдневно купување до ...

12 поврзани вести »

Костими за капење од Yamamay за лето 2018

МакМода - пред: 17 часа

Yamamay со новата кампања ‘Save the Ocean’ ја презентира летната колекција на костими за капење, водејќи не на дестинации од соништата како Австралија, убавите плажи на Индијскиот океан и Пацификот.

14 шик фустани во впечатлива црвена нијанса

МакМода - пред: 18 часа

Црвените фустани се идеален избор за лето зашто дополнително ќе го нагласат бронзениот тен. zara Се ќе ви стане јасно кога ќе ја погледнете понудата во продавниците – фустаните блескаат во силна црвена нијанса, додека некои се украсени и со весели ...

Комбинезонки од MANGO за летни забави

МакМода - пред: 21 часа

Комбинезоните се супер моден одговор за летните „парти“, а во зависност од стилот може да ги комбинираме со високи потпетици или пак, со рамни сандали. Четири посебни комбинезонки најдовме во летната колекција на Манго.

Еве колку чинат модните изгледи на Меган Маркл

МакМода - пред: 21 часа

Војвотката на Сасекс официјално е член на кралското семејство еден месец. И покрај тоа што во тој прв месец, по нејзината венчавка, се појави во јавноста само петпати, јавноста изгледа е опседната со нејзиниот стил.

26 поврзани вести »

Бојан Чунгурски: Успешноста на „Шустер“ е во уникатни дизајни, врвни материјали и пристапни цени

МакМода - пред: 21 часа

Успешната приказна на македонската модна марка за обувки „Шустер“ датира уште од далечната 1885 година, со првите почетоци на чевларскиот занает во Македонија. Претставникот на шесттата генерација производители на чевли, Бојан Чунгурски, ни ...

Силк Роуд Банка стана долгорочен партнер на Клиниката за детски болести во Скопје

МакМода - 20.06.2018

Силк Роуд Банка АД и Универзитетската клиника за детски болести во Скопје потпишаа меморандум за соработка, со кој банката прераснува во долгорочен партнер на Клиниката. Со меморандумот банката се обврзува дека за секоја трансакција извршена со ...

10 поврзани вести »

МORNINGS LIKE THIS ONE: Нов моден едиторијал на македонскиот бренд Лудус

МакМода - 20.06.2018

Македонскиот бренд Лудус го претставува новиот моден фотоедиторијал Mornings Like This One, изработен во соработка со словенечкиот фотограф Маријо Жупанов, во Љубљана, Словенија со моделот Примож Пунгартник од агенцијата Имортал Моделс.

3 поврзани вести »

Celebrate Life – Make it happen / Лето 2018 – Јубилеј 8 годишнина

МакМода - 20.06.2018

11-та сезона и 8 годишен јубилеј за DIY унисекс етикетата на графичкиот дизајнер Горан Костовски – ind.o.g е мотивирачки подвиг на самите нас да не се откажуваме од работите кои што ги сакаме без разлика колку и да се тешки и нема услови да се ...

4 поврзани вести »

Еве каде може да си купите трендовски апостолки (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МакМода - 20.06.2018

Најпрактичните обувки во жешките денови – апостолките, и годинава ни се на врвот на нашата шопинг листа. Совршени се и за на плажа, но и за лежерни летни прошетки додека уживаме во одморот.

Топ моделот Ирина Шаик е супершик со куса коса

МакМода - 20.06.2018

Откако се породи минатата година, топ моделот Ирина Шаик успеа да ја сочува убавата фигура. Но по примерот на повеќе славни „новопечени“ мајки, Мила Кунис, Кајли Џенер и Кејт Хадсон, и руската убавица си ја скрати косата.

3 поврзани вести »

Костими за капење и додатоци за плажа од Tommy Hilfiger

МакМода - 20.06.2018

Летната колекција на популарната американска модна марка Tommy Hilfiger вклучува и богата линија на костими за капење, чанти и други додатоци за плажа. Доминира морнарскиот стил во сини, црвени и бели нијанси, и поспортските дизајни на костимите за ...

Сузана Манчиќ: Горда сум што пак ги носам фустаните кои некогаш ми беа тесни

МакМода - 20.06.2018

Популарната водителка, пејачка и глумица Сузана Манчиќ, со помош на липосукциската исхрана успеала за еден месец да изгуби дури 15 килограми. Сузана, која важи за една од најубавите жени во регионот, вели дека липосукциската исхрана на некој начин и ...

Изглед на денот: Белиот кошула-фустан на Меган Маркл

МакМода - 20.06.2018

На коњските трки кои се организираат во Британија, познати како Royal Ascot, се појави и Меган Маркл во друштво на сопругот, принцот Хари. Дрес-кодот на овој настан е црно-белата гардероба, а од модните детаљи задолжителни се шапките.

26 поврзани вести »

Мора да ги видите очилата од новата колекција на DIOR

МакМода - 20.06.2018

Уметничката директорка Марија Грација Кјури ги претстави најновите очила од DIOR. Кампањата на Диор претставува само неколку модели од колекцијата есен/зима 2018, насловена ‘DiorSoReal’. Главно лице на новата кампања е моделот -муза на Диор, Рут Бел.

Појадок од нашето детство: бисквити со млеко

МакМода - 20.06.2018

Бисквити и млеко е комбинацијата што ниедно дете не ја одбива и со радост ѝ се насладува. Тоа е појадокот што го јадевме во детството и тоа е вкусот што и денес буди спомени. Нашите мајки не повикуваа на трпезата со гласна најава дека ќе го имаме ...

3 поврзани вести »