TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маркукуле

ЛУЃЕТО ВО ПАНИКА: Наезда на стаорци со големина на мачка, а еве од каде се појавуваат

Маркукуле - пред: 31 мин

Жителите на шведскиот град Сандсвал ги предупредија властите да преземат мерки, како би го заштитиле градот од големите стаорци. На граѓаните им препорачале да не ги отвараат прозорите и вратите на своите домови, а на децата да не излегуваат надвор ...

(ФОТО) КАКО ВО ХОЛИВУД: Гламурозна свадба – синот на Лепа Брена и познатата пејачка го кажаа судбоносното “Да”

Маркукуле - пред: 50 мин

Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ вчера го изговорија судбоносното “Да”. По црквената церемонија забавата продолжи во “Белекспо” центарот, а на неа присуствуваа 900 гости. Гостите уживаа во убавата атмосфера, а меѓу нив се најдоа и голем број ...

51 поврзани вести »

Еве што значи продажбата на државата: Бугари во Грција се претставуваат со наши песни како да се нивни (ВИДЕО)

Маркукуле - пред: 5 часа

Бугарско културно друштво денеска во Паралија се претставиле со македонската песна “Што имала к’смет Стамена” како да е нивна. БУгарите од секогаш се обидувале да го присвојат нашето културно наследство, традиција и пред се песни и ора.

Мицкоски: Заев може да се спореди единствено со Коте од Руља

Маркукуле - пред: 7 часа

Гледам во Законодавниот дом се повикуваат на две историски личности Гоце Делчев и Скендеребег. На нивно место, посоодветно би било идентификувањето со Коте од Руља, отколку со Гоце Делчев и Скендербег, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

3 поврзани вести »

Мицкоски: Јас сум Македонец и никој нема право ова да ми го порекне, а најмалку со срамниот договор

Маркукуле - пред: 7 часа

Јас сум Македонец, се идентификувам како Македонец и по моите корени и по она што ќе го оставам позади себе и никој нема право тоа да го порекне, а со овој договор мене ми го негираат правото да се самоопределам како Македонец и да живеам во ...

45 поврзани вести »

Вака се навива за Русија во Чеченија (фото)

Маркукуле - пред: 7 часа

Лидерот на Чеченија, Рамазан Кадиров, стана една од централните фигури после мечот од второто коло од групната фаза на Светското првенство помеѓу Русија и Египет. Базата на репрезентацијата на “фараоните” се наоѓа во Чеченија, а после победата на ...

2 поврзани вести »

Фото: За неа велат дека е најзгодна жена, а ова се нејзините нозе – целулит насекаде

Маркукуле - пред: 8 часа

Познатиот супермодел и ангел на “Викторија Сикрет”, Шанел Иман, фотографирана е на плажа во Мајами како ужива во друштво на своето момче Стерлинг Шеоард. Убавата манекенка во бикини ги истакнала своите долги нозе и витка фигура, но покажа и нешто ...

2 поврзани вести »

Што предвидува Договорот со Грција за 16-кракото сонце?! Тешко дека повторно ќе смее да се вее!

Маркукуле - пред: 8 часа

Договорот помеѓу Македонија и Грција за новото име на нашата држава вчера ја помина собраниската процедура и беше изгласан со 69 гласа. Еве што предвидува во Член 8: ЧЛЕН 8 1. Доколку која било од двете Страни верува дека еден или повеќе симболи кои ...

“Инфомакс”: СЕ АПСАТ ЛУЃЕ ЗА ПОСТАВУВАЊЕ НА МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ: Попладнево уапсен човекот кој во Битола го постави ...

Маркукуле - пред: 9 часа

Полицискиот службеник кој минатиот месец самоиницијативно, со уште десетина други сограѓани го постави Македонското знаме на испразнетиот јарбол во Битола, попладнево е приведен информираат граѓани кои биле присутни на протестот, пренесува инфомакс.

2 поврзани вести »

Митрополит Повардарски Агатангел: Со потписот врз овој срамен договор се откажуваме од сè што е македонско, од целата ...

Маркукуле - пред: 9 часа

Неброени се жртвите кои македонскиот народ ги положил во многувековната борба за слобода и независност на нашата татковина Македонија, ова го вели во својата колумна објавена на Фејсбук страната „Повардарска епархија“, Митрополит Повардарски ...

3 поврзани вести »

Свештеник му удри шамар на бебе зошто плачеше: Шокираниот татко потполно ги изгуби нервите (ВИДЕО)

Маркукуле - пред: 10 часа

Шокантна снимка од крштевање на дете која многумина ги разбесни веќе некое време кружи на социјалните мрежи. Снимен е свештеник кој говори француски, но не се знае каде точно настанала снимката. Објавена е на страна на островот Мартиник и Гладалупе.

14 поврзани вести »

(ВИДЕО) Сакал да го погали лавот и го разбеснил- набрзо се покајал

Маркукуле - пред: 10 часа

Една видео снимка предизвика бура од реакции откако на Јутјуб беше објавена и именувана како „најглупавиот турист во историјата“. На видеото се гледа како лавот и лавицата одмараат, а веднаш потоа туристот сакал да го погали лавот, но се случило ...

4 поврзани вести »

(ВИДЕО) Сите се прашуваат каде се руските хулигани – одговорот го знае Владимир Путин !

Маркукуле - пред: 10 часа

Претседателот на Русија Владими Путин ги натерал хулиганите да потпишат “заклетва” дека ќе ги поштедат странските навивачи за време на Светското првенство во фудбал. Член на една од најголемите руски навивачки групи, откри дека хулиганите морале да ...

3 поврзани вести »

(ВИДЕО) ПРОДАВАЛ ПЕРЕЦИ НА УЛИЦА, А ДЕНЕС Е ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ СВЕТСКИ ЛИДЕРИ: Еве како Ердоган од сиромашно момче ...

Маркукуле - пред: 11 часа

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган е фаворит на неделните избори во Турција, каде речиси 16 години е на власт. Ердоган на претседателските избори е фаворит, но знак прашање е дали ќе добие 50% од гласовите во првиот круг.

18 поврзани вести »

Украдени алатите на археолошкиот тим што истражува на „Стибера“ прилепско

Маркукуле - пред: 12 часа

На самиот почеток на годинашниве археолошки истражувања на античкиот локалитет „Стибера“ кај прилепско Чепигово, тимот на „Завод и музеј“ Прилеп се соочи со бизарна кражба од непознати сторители.

12 поврзани вести »

“Што е животот без да се имаме?” – Новата реклама за “Скопско” со актерите од Прилеп е вистинска животна сторија ...

Маркукуле - пред: 13 часа

Скопско, како водечки пивски бренд во Македонија, уште од своите почетоци верува дека она што е најважно во животот е токму времето поминато со луѓето што ни се блиски. Муабетите и приказните што ги споделуваме, насмевките и спомените што заедно ги ...

20 поврзани вести »

Стоилковиќ: Нападот пред Собранието беше исцениран од страна на властите

Маркукуле - пред: 13 часа

Новинарот Борислав Стоилковиќ тврди дека настаните пред Собранието на протестите против името на кои дојде до судири биле изрежирани од страна на власта. Стоилковиќ укажа на тоа дека имало доста ситници кои тој ги забележал и укажуваат на тоа дека ...

2 поврзани вести »

Кривична од МВР на тие што ветуваа “преродба” во “Еурокомпозит”?

Маркукуле - пред: 16 часа

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство во Прилеп поднесе кривична пријава против Т. Д (46) од с. Велгошти – Охрид , вработен во КОМПОЗИТНА ОПРЕМА ДООЕЛ Прилеп, заради постоење на основи на ...

13 поврзани вести »

Пред две години беше најсексапилна навивачка, а во меѓувреме се разведе од тетовецот Џемаили, а денес е пожешка од било ...

Маркукуле - пред: 16 часа

Сопругата на Швајцарскиот фудбалер со македонско потекло Блерим Џемаили пред две години на Европското првенство беше вистинска сензација, а медиумите буквално се лепеа до неа. Но за две години речиси и да се случи голем пресврт во животот на ...

Инженерска уметност – Кога би имале нешто слично околу прилепското езеро, би било совршено (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Маркукуле - пред: 17 часа

Она што ќе го видите во продолжение е изградба на велосипедска патека околу езерото Гарда во Италија. Езерото Гарда е најголемото во Италија и се наоѓа во северниот дел на државата, помеѓу градовите Бреша и Верона и помеѓу Венеција и Милано.