TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оff.net

Зошто мачките реагираат на „пс-пс“?

Оff.net - пред: 6 часа

Може да се сфати и како ретро заводнички повик по атрактивен припадник на спротивниот пол. Но се пс-ка најчесто по мачиња, кога се сака да им се привлече внимание. Дали еволутивно има врска едното со другото, тоа само еден Дарвин би знаел.

Ѓоковиќ и за голф го бивало

Оff.net - пред: 10 часа

Во пресрет на големиот Рајдер Куп на кој играат најдобрите голфери од САД и Европа, група ѕвезди од другите спортови се пробаа на теренот. Андреј Шевченко, Герет Бејл (инаку врвен голфер), Карлос Саинз, Новак Ѓоковиќ и други демонстрираа дека добро ...

3 поврзани вести »

Махериште на колото за 2,1 милион денари

Оff.net - пред: 11 часа

28 фикса фатил кумановецот. Дваесет и осум и со 50че им земал 34.000 евра. Ако имате добитен тикет или ако една ве зафркнала, пратете ни го на [email protected] ...

Осимен игнорирал и некои од соиграчите

Оff.net - пред: 11 часа

Од прекрасна шампионска идила и доминација на Наполи минатата сезона кога се освои долго сонуваното скудето, до мал раздор во екипата на почеток на сезонава. Од нејасни причини на еден официјален профил на социјалните мрежи беше поставено видео во ...

64 поврзани вести »

Лего дигна раце од пластика од рециклирани шишиња

Оff.net - пред: 11 часа

Лего се откажува од напорите да ги произведува своите прочуени коцки од рециклирани пластични шишиња. Данската компанија вели дека компликациите со материјалите, на крајот би довеле до повисоки вкупни емисии на јаглерод.

4 поврзани вести »

Приказната за ФК Јени Маале, клубот кој 15 години продава висока мода

Оff.net - пред: 11 часа

Фудбалска Македонија е феномен. Саглам трева не знаеме да засадиме и сочуваме, за пари во клубови молиме, лигата со години не ни е за гледање, ама ентузијазмот, љубовта и страста никој не може да ни ја одземе.

Макрон ја турка Европа кон пресметка со Кина тешка 900 милијарди долари

Оff.net - пред: 12 часа

Заради стравот на Франција дека трговските односи со Кина стануваат критична закана за клучните индустрии на земјата, ЕУ започна со сериозни промени со кои се воведуваат построги правила за трговија со Пекинг.

Саво Милошевиќ е нов селектор на Босна и Херцеговина

Оff.net - пред: 12 часа

Share Tweet Сподели Некогашниот центарфор на Партизан, Сарагоса, Астон Вила, Парма, Еспањол, Селта, Осасуна и Рубин Казан, пред неколку години започна самостојна тренерска кариера. Доби шанса да ги води Партизан и Олимпија Љубљана каде бележеше ...

6 поврзани вести »

Е да бе, нацисти

Оff.net - пред: 13 часа

Одлична спрдачина со резилот кој си го приреди Канада поздравувајќи стар нацист како херој но и малку поширокото релативизирање на овој феномен, кога режими со апла наци елементи се слават како борци за слобода.

Германија ќе ги преполови парите што им ги плаќа на бегалците

Оff.net - пред: 13 часа

Од следната година парите што германската федерална влада им ги исплаќа на сојузниците држави за примање и интегрирање бегалци ќе бидат намалени за повеќе од 50%, не затоа што не ги сакаат бегалците, туку затоа што нема пари.

14 поврзани вести »

Мисија: Бајден на нозе

Оff.net - пред: 14 часа

Како што е природно да си загрижен ако те вози 80-годишен возач, така Американците се загрижени што нивното кормило е во рацете на 80-годишен маж, а грижите ни најмалку не ги олесни тоа што човекот имаше неколку сопкања пред цела американска јавност.

Колку е убав реновираниот „Сантијаго Бернабеу“

Оff.net - пред: 14 часа

На почетокот на септември Реал Мадрид објави промотивни кадри од грандиозната обнова на стадионот „Сантијаго Бернабеу“, светскиот храм на фудбалот. Целосна презентација на спремната арена ќе има во декември, а екипата веќе игра на својот стадион на ...

Навивачите на Кадиз да дојдат и на Градски да го бодрат одговорниот за тревата што го немаме

Оff.net - пред: 14 часа

Ова е она кога на гостинските навивачите ќе им речат да почекаат, тоест нема да им дозволат веднаш да го напуштат стадионот од безбедносни причини. Па им преостанува да си најдат забава. Ние со паразити имаме ...

Чави е тоа, како сака може да ја прими

Оff.net - пред: 15 часа

Осум години поминаа откако си замина од Барселона како играч и кој не го фатил од помладите, пропуштил многу, премногу. Не за џабе го даваат и на репетиција од друг агол. Мозок беше со топка.

2 поврзани вести »

Стево кога?

Оff.net - пред: 15 часа

После Ердоган и Нетанјаху, и претседателката на Унгарија, Каталин Новак, се провозе со Сајбертракот на Илон Маск. Aма прогресивната Александрија Окасио Кортез сакала да ја трампа својата Тесла за друга кола пошто му е лута на Маск. Ама, го заболе.

Пиротехничко шоу на навивачите на Австрија Салцбург

Оff.net - пред: 15 часа

Мечот чекан цели 18 години се одигра синоќа. Некогашниот клуб Австрија Салцбург чии навивачи и основачи тврдат се прави наследници на стариот клуб, очекувано загубија од многу посилниот учесник во Лига на шампиони Ред Бул Салцбург со 0-4 во Купот на ...

3 поврзани вести »

Вакцините се 100% ефикасни и безбедни

Оff.net - пред: 15 часа

Така се почна. Со сто посто. Го имавме чуено тоа безброј пати. Потоа почнаа да доаѓаат други цифри. 98%, 96%... па 85%, 82%... па се раситни и седумдесетката, шеесетката, пеесетката... кога се дојде под 40%, па 32% па 20%....

Баерн треба да плати казна од 65.000 евра за фрлени тениски топчиња

Оff.net - пред: 16 часа

Во првата рунда од германскиот Куп, Баерн Минхен лесно го совлада Прусен Минстер на гости со 0-4. Стрелци на головите беа Шупо-Мотинг, Лаимер, Кратциг и Матис Тел. Навивачите на Баварците протестирале против одлуката на Германската фудбалска ...

38 поврзани вести »

Осимен ги избришал од Инстаграм скоро сите фотки од Наполи

Оff.net - пред: 17 часа

Работава ќе излезе од играчка плачка. Работава со Виктор Осимен не оди на арно. Ако му го скролнете профилот на Инстаграм, едвај ќе најдете фотографија во дрес на Наполи. Ја има само онаа на која е свртен со грб во скок дуел и толку.

64 поврзани вести »

Kинезерија - кога европските „инфлуенсери“ граделе палати во кинески стил

Оff.net - пред: 17 часа

Денес на ова би се гледало како на „културно присвојување“, но кога францускиот крал Луј 14-ти наредил изградба на 5 објекти инспирирани од Порцеланската кула во Нанџинг (едно од седумте светски чуда кое малкумина Французи го имале видено со свои ...