TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

+инфо

И без закон за ЈО, извесно е дека ќе има епилог за предметите на СЈО

+инфо - 14.09.2019

Јавното обвинителство на Република Северна Македонија вчера ги презеде предметите од СЈО. Со тоа, веќе е извесно дека нивното процесирање во судовите ќе продолжи и ќе имаат завршница. Носењето на законот за ЈО, според министерката за правда Рената ...

72 поврзани вести »

Разрешувањето на Јанева денеска на Собрание

+инфо - 14.09.2019

Одлуката се носи со двотретинско мнозинство и со т.н. Бадентерово гласање, а на крајот треба да ја потврди и Советот на обвинители. Претседателот на Собранието Талат Џафери за денеска во 13 часот ја закажа собраниската седница на која единствена ...

294 поврзани вести »

Сончево, со температура до 34 степени, но и со засилен северен ветер

+инфо - 14.09.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево со повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 и 16, а максималната од 26 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со повремено засилен северен ветер.

57 поврзани вести »