TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поглед

Интервју Александар Генчов: има ли можност ЗА семакедонско обединување?

Поглед - пред: 6 часа

Разговараме со г-дин Александар Генчов, еден од основачите на НАТО движењето во Република Македонија, поранешен партиципент во безбедносните структури во земјата, аналитичар кој во континуитет ги следи процесите и случувањата во Македонија, но и во ...

3 поврзани вести »

Милчин: Време е за тајм аут во преговорите со Грција

Поглед - пред: 8 часа

Граѓаните се нестрпливи со право, бараат социјална правда и казнување на криминалците, без оглед на партиската и етничката припадност., пу порачува Милчин на премиерот Зоран ...

7 поврзани вести »

ФОТО: Мицкоски пречекан со транспарент Република Македонија во Бутел

Поглед - пред: 8 часа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во Општина Бутел беше пречекан со транспарент Република Македонија, откако тој пред два дена кажа дека него лично како предлог за името му се допаѓа токму тоа име.

67 поврзани вести »

Кој ќе ја освои ЛШ? Одговорот го има овој човек!

Поглед - пред: 9 часа

Поранешниот англиски репрезентативец Мајкал Овен кој своевремено играше и за Реал Мадрид и за Ливерпул, ја даде својата прогноза за финалето од ЛШ. „Ќе се сретнат два различни стила. Ливерпул игра добро против големите и сака да ја држи топката во ...

16 поврзани вести »

Зидан објасни зошто му даде шанса на својот син да го брани голот против Вилјареал

Поглед - пред: 9 часа

Зинедин Зидан одлучи да го поштеди Кејлор Навас на вчерашниот меч со Вилјареал, но сосема неочекувано, наместо Кико Касилја, на голот на Реал Мадрид се најде синот на феноменалниот француски стручњак, Лука Зидан.

15 поврзани вести »

Србов: Какви аматери! Се истрчаа јавно да прифатат ерга омнес употреба, сега остнаува уште името..

Поглед - пред: 1 ден

Какви аматери си играат политика и дипломатија, коментира Никола Србов на својот Фејсбук профил. -Какви аматери водат политика во државава, извесно е Грција да го отфрли предлогот „Илинденска“ а овие се истрчаа јавно дека се согласуваат со ерга ...

6 поврзани вести »

Тони Михајловски со спомени го испраќа Зеко: Знам дека ќе има смеа таму на небото

Поглед - пред: 1 ден

Актерот Тони Михајлоски со Фејсбук статус се прости од скопската легенда Зеко, кој почина вчера. Го пренесуваме неговиот статус: Беше тоа 91/92 мислам. Тројца менаџери го зедоа да го “работат” диското Силекс.

2 поврзани вести »

Грчката Влада: Благодариме на ФИРОМ што прифатија ерга омнес, останува да најдеме одредница за името

Поглед - 19.05.2018

По изјавата која македонскиот премиер ја даде веднаш после лидерската средба, се огласи грчката Влада. Додека Македонците се изреволтирани од простапот на Зоран Заев и од идеите кои тој ги прифаќа, а за цел народ се неприфатливи, од грчката страна ...

84 поврзани вести »

Генчов: Лошо е што волку круцијално прашање за нашето име и идентитет стана синекванон услов за нашето членство во ЕУ и ...

Поглед - 19.05.2018

„Овој процес сметам дека не се приближува кон неговата завршница. Лошо е што волку круцијално прашање за нашето име и идентитет низ сите овие години со свесна или несвесна политичка одлука стана синекванон услов за нашето членство во ЕУ и НАТО “, ...

3 поврзани вести »

Грчката Влада го отфрли предлогот „Република Илинденска Македонија“

Поглед - 19.05.2018

Грчката Влада го отфрли предлогот „Република Илинденска Македонија“. Само еден час откако премиерот Заев по лидерската средба изјави дека тоа е опцијата која може да биде решение за спорот, од Кабинетот на Ципрас испратија соопштение во кое пишува: ...

84 поврзани вести »

Иванов: Заев не информира усно, очекуваме писмен документ за да можеме да излеземе со официјален став

Поглед - 19.05.2018

Бевме прв пат информирани за некои работи, тие се усно пренесени, така да очекуваме и писмен документ за да може да градиме став. Сега само ги добивме информациите, очекуваме дека во иднина нема да бидеме селективно и нецелосно информирани, ...

22 поврзани вести »

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати промена на Уставот и на уставното име!

Поглед - 19.05.2018

Зоран Заев и Никола Димитров прифатиле решение кое пред малку ви беше соопштено. ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот кој што беше повторен во минатото, нема да прифати промена на Уставот со цел промена на уставното име.

67 поврзани вести »

Заев: Илиденската Македонија е држава за која подеднакво се ангажирани сите!

Поглед - 19.05.2018

Премиерот Зоран Заев по лидерската средба потврди дека новиот предлог за името е Република Илинденска Македонија, или преведено на англиски како Republic of Ilinden Macedonia. Илинденската Македонија е држава и општество за чиј добробит и развој ...

88 поврзани вести »

Најава: Интервју со аналитичарот Александар Генчов

Поглед - 19.05.2018

Александар Генчов , поранешен партиципент во безбедносните структури во земјата и еден од основачите на НАТО движењето во Македонија, своевремено Државен советник за НАТО во Министерството за одбрана, Генерален менаџер за компанијата Хелиос Гелита, ...

3 поврзани вести »

Впечатливата Меган: Нежна и убава како ангел (ФОТО)

Поглед - 19.05.2018

Буквално пред минута принцот Хари и неговата избраничка на срцето Меган Меркел си разменија брачни клетви во капелата “Сеинт Џорџ“. Невестата го остави помладиот син на Lady Diana и сите гости и гледачи останаа без здив поради изборот на нејзината ...

195 поврзани вести »

Семејствата Клуни и Бекам меѓу гостите на кралската свадба (ВИДЕО)

Поглед - 19.05.2018

Познатата американска телевизиска ѕвезда Опра Винфри, фудбалската ѕвезда Дејвид Бекам и неговата сопруга Викторија, актерот Џорџ Клуни и сопругата Амала беа првите ѕвезди кои пристигнаа на свадбата на принцот Хари и Меган Маркел, соопштија светските ...

61 поврзани вести »

СЕ РАСПЛАКА КАКО НИКОГАШ ПРЕТХОДНО: Торес емотивно се распрсна пред илјадниците фанови на Атлетико (ВИДЕО)

Поглед - 19.05.2018

Атлетико Мадрид изминатава вечер направи шампионската фешта пред фонтата „Нептуно“ (место каде редовно ги прославува успесите), а како што можеше да се очекува, главна ѕвезда на вечерта беше Фернандо Торес кој за првпат во својата кариера освои еден ...

13 поврзани вести »

Митески: Марин е доказ за лицемерието на СДСМ, криејќи од јавноста донесоа одлука за изградба на нови згради во ...

Поглед - 19.05.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека Златко Марин и ограноците на картелот во Аеродром, нетранспарентно, без претходна консултација со жителите на општината, носат нови урбанистички планови со кои се предвидува изградба на огромни станбени блокови.

19 поврзани вести »

Стојчевска: Покачувањето на акцизата нема да ги погоди сиромашните оти немаат автомобили

Поглед - 19.05.2018

Комисијата за финансирање и буџет вчера расправаше за предлогот на ВМРО-ДПМНЕ да се укине покачувањето на акцизата на дизелот од три денари, кое стапи на сила на 1 јануари. „Покачувањето на акцизата на дизелот нема да ги погоди сиромашните граѓани ...

12 поврзани вести »

Путин: Русија ќе продолжи напред со модернизацијата на својата армија

Поглед - 19.05.2018

Рускиот претседател Владимир Путин рече дека Русија ќе го запази високото темпо на модернизација на воениот арсенал оваа година. На средбата со претставници на воените сили на Русија во Сочи, Путин рече, дека руските воени воздушни сили ќе добијат ...

3 поврзани вести »