TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поглед

Каракачанов позитивен на kоронавирусот: Се наоѓа во самоизолација

Поглед - пред: 3 часа

Бугарскиот министер за одбрана Красимир Каракачанов веќе два дена е во самоизолација, откако се дознало дека командантот на бугарските воени воздухопловни сили, генерал Димитар Петров е заразен со коронавирус.

49 поврзани вести »

Јоци: Да излезеш на прес и да кажеш колку буџетски пари ќе одат во џебот на Камчев

Поглед - пред: 6 часа

Венко Филипче прво да излезе на прес и да каже на народот колку буџетски пари ќе одат во џебот на Камчев со измените на Законот за заразни болести со кои се дели колачот за лечење на пациенти меѓу приватно и јавно здравство.

Д-р Соња Михаиловска: Лекарската комора е столб за поквалитетно здравство во државата (Фото)

Поглед - пред: 8 часа

Д-р Соња Михаиловска, актуелна пратеничка од редовите на СДСМ која во минатото беше дел од структурите на ЛКМ денеска оствари средба со претседателката на ЛКМ д-р Калина Грчева Старделова и Извршниот одбор Фејсбук објава на официјалната фејсбук ...

Колкумина од вас го знаат значењето на лентата со сончоглед?

Поглед - пред: 10 часа

Сигурна сум многу малку🌻 Сончогледовата лента не е нов тренд, инициран од некаков псевдоинфлуенсер🌻 Тоа е симбол што се користи претежно на фреквентни места (железничка станица, аеродроми, итн.

2 поврзани вести »

Ќе стигнат порано: Еве кога ќе се исплати октомвриската пензија

Поглед - пред: 10 часа

Владата на денешната 13-та седница ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за октомври 2020 година и го задолжи Фондот за пензиско и инвалидско осигурување на Северна Македонија да ги достави податоците за пензиите до деловните банки ...

36 поврзани вести »

Владата ги донесе новите мерки : Администрацијата ќе работи од дома, се ограничува работното време на сите угостителски ...

Поглед - пред: 11 часа

Владата на Република Северна Македонија на денешната 13-та седница ги разгледа и прифати препораките на Комисијата за заразни болести да се ограничи работно време на сите угостителски објекти до 23 часот, освен оние што вршат испорака, како и да се ...

36 поврзани вести »

Господине не кењајте: Карлеуша вулгарно го нападна Босанец

Поглед - пред: 14 часа

Натпреварувачката Ивана Димковски од „Ѕвездите на Гранд“ чиј ментор е Јелена Карлеуша, освои пет гласа од вкупно шест члена на жирито. Вики Миљковиќ рече дека оваа девојка, чиј ментор е Јелена Карлеуша, е најдобрата пејачка меѓу конкурентите, по што ...

21 поврзани вести »

Заев: Се дури постои македонскиот јазик, ќе постојат Македонци

Поглед - пред: 16 часа

Македонскиот јазик денес е признат во целиот свет и неговата посебност е впишана во личната карта на нашата држава, во големото семејство на народи и на земји членки на ОН. Како рамноправен со сите светски јазици, се користи слободно секаде низ ...

83 поврзани вести »

ТАЖНА ВЕСТ ОД СКОПЈЕ: На 50 годишна возраст ненадејно почиnа Сашо Михајловски

Поглед - пред: 16 часа

Сашо долги години беше вработен во АЛФА, уште од нејзиното формирање, а беше претседател на синдикалната организација. Со ненадејната сmpт на Сашо телевизијата не изгуби само работник, туку голем другар, колега, пријател, соборец… Искрено сочувство ...

194 поврзани вести »

Каракачанов ќе праќа инженерски полк во Скопје, да ги отстранат спомениците кои не одговараат на историските факти

Поглед - пред: 17 часа

Во Скопје, тие одлучија дека можат да се мешаат со Бугарија. Тие веројатно добиле охрабрување од една или друга земја, но продолжуваат да се однесуваат на овој провинциски соседски начин со земја од која зависи нивната европска иднина, нагласи ...

49 поврзани вести »

Ги разреши дилемите: Венко кажа – полициски час ќе биде следен чекор ако не дадат резултат сегашниве мерки

Поглед - 19.10.2020

Комисијата на владата ќе и предложи сите економски оператори да имаат крај на работното време во 23 часот односно. Еден час пред полноќ се ќе мора да биде затворено. Покрај оваа мерка, Владата ќе предложи и 50% намалување на капацитетите во јавниот ...

За Груевски се е прогон и хајка против него: Еден ден се ќе падне вели од Будимпешта

Поглед - 19.10.2020

Власта продолжува со политичкиот прогон и хајките против мене и против други луѓе кои ги прогонуваат за да изнудат било какви невистинити изјави против мене. Денешната истрага има иста цел како и сите претходни и е без никаква основа затоа што ...

127 поврзани вести »