TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Попара

Болеста замала замав: Брус Вилис по долго време виден во јавност, познатиот актер не личи на себе (ФОТО)

Попара - пред: 2 часа

Познатиот актер Брус Вилис за првпат се појави во јавноста откако завчера во емисијата „Тудеј“ гостуваше неговата сопруга Ема Хеминг Вилис и беше на работ на солзи. Познатиот актер Брус Вилис за првпат се појави во јавноста откако завчера во ...

23 поврзани вести »

ЗОШТО МАЖИТЕ ИЗНЕВЕРУВААТ? Вистината ја откриваат жени кои спијат со оженети момци секој ден, тоа ќе ве воодушеви!

Попара - пред: 3 часа

Вечното женско прашање, зошто мажите треба да изневеруваат и да вработуваат проститутки, е решено денес! Во разговорите со бројни сексуални работници, љубовници и мажи, Трејси Кокс, експерт за секс и врски, решаваше долгогодишни проблеми што ги ...

8 поврзани вести »

Хороскопски знаци кои тешко се заљубуваат! Дали препознавате некој?

Попара - пред: 3 часа

Многу самци понекогаш може да се чувствуваат осамено. Гледајќи други парови како одат држејќи се за рака, некои од нив чувствуваат желба да имаат некој посебен покрај себе. Сакаат да го вкусат чувството на љубов, но стравот од предавство понекогаш ...

27 поврзани вести »

Сите гледаа во нејзиното деколте: Селена Гомез никогаш не била попровокативна, ги засени сите присутни со својата модна ...

Попара - пред: 5 часа

За време на модната недела во Париз, Селена Гомез ниже впечатливи комбинации, а сега се појави во највпечатливиот стајлинг. Сите се вртеле по Селена Гомез која пристигнала на вечера во луксузниот Royal Monceau во Париз.

7 поврзани вести »

Рецепт за успешен брак! На прво место е …

Попара - пред: 5 часа

Преголемите очекувања од брачниот живот може да бидат причина за многу проблеми по кажувањето на судбоносното ДА. Еве неколку совети како да не си направите проблеми во бракот: – Не одете на спиење лути еден на друг.

ЗОШТО СЕЛЕНОТ Е ПОТРЕБЕН ЗА ТЕЛОТО: Во која храна најмногу се наоѓа и што ако немаме доволно

Попара - пред: 10 часа

Селенот е микроелемент кој го зајакнува имунолошкиот систем и благотворно делува на растот на здравите клетки, ги активира механизмите на заздравување и обновување во организмот. Во 1980 година, Светската здравствена организација го призна селенот ...

2 поврзани вести »

„ЖОЛТА МАГИЈА“ на раката на Новак го воодушеви светот: Има само 250 парчиња на светот, а цената ќе ви ја заврти главата

Попара - пред: 11 часа

Српскиот тенисер не е познат по својот екстравагантен вкус, но за светска ѕвезда од неговиот калибар луксузот се подразбира. Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, статистички најдобриот во историјата на овој спорт, деновиве се наоѓа во Италија каде што ...

44 поврзани вести »

Девојки, изберете мажи родени под овие хороскопски знаци: Ќе ве гледаат како кралица!

Попара - пред: 11 часа

Во секое време покрај него ќе се чувствувате сакано и почитувано Неколку ѕвездени знаци се познати по својата заштитна природа. Тие поминуваат години усовршувајќи ги своите вештини за да ги третираат жените како кралици.

27 поврзани вести »

Посен колач со грозје: Засладете се со ова вкусно уживање

Попара - пред: 12 часа

Воодушевете ги вашите најблиски со малку необичен десерт На денешниот празник се препорачува една од главните намирници во денот да биде – грозјето. Во врска со ова, во продолжение ви пренесуваме посен рецепт за колач со грозје, кој е сè само не ...

6 поврзани вести »

10 Тибетански поговорки КОИ ГАРАНТИРААТ СРЕЌЕН ЖИВОТ: Една мисла може да ви нанесе повеќе штета отколку крвните ...

Попара - пред: 13 часа

Овие поговорки ни покажуваат дека добрината кон другите и сочувството се патот до поисполнет и позначаен живот Тибетските поговорки претставуваат извор на длабоки и мудри мисли кои ни обезбедуваат увид во различни аспекти на животот, носејќи ни ...

2 поврзани вести »

Двојниот ајлајнер го полуди светот на шминката: Еве како најбрзо и најлесно да го нанесете

Попара - пред: 14 часа

Трендовите за убавина постојано се менуваат, а слично како и во светот на модата, шминкерите често наоѓаат инспирација во минатото. Порано беше честа појава во одреден временски период да доминира еден специфичен изглед, па специфичните фризури или ...

Срцето ви чука како лудо и постојано сте уморни? Овие се симптоми на подмолната болест која се почесто ги погодува ...

Попара - пред: 15 часа

Хипертироидизмот е болест на тироидната жлезда која се јавува како резултат на прекумерно производство и лачење на хормоните Т4 и Т3. Причината е автоимуно заболување на тироидната жлезда (Баседовова болест) кај кое од се уште необјаснети причини ...

3 поврзани вести »

Кратка фризура, тенки веѓи и размачкана шминка: Ким Кардашијан го запрепасти светот со шокантна трансформација

Попара - пред: 15 часа

Ким Кардашијан ги изненади своите фанови кога објави фотографии за насловната страница на еден магазин на кои е целосно непрепознатлива. Имено, на сликите кои го обиколија светот, најпознатата старлета на светот изгледа сосема поинаку од вообичаено.

3 поврзани вести »

Како влијаат ролерите на вашата фигура? Кои мускули работат и колку калории може да согорите

Попара - пред: 16 часа

Лизгањето на ролери неодамна „оживеа“ и повторно стана популарно, а за тоа, секако, можеме да им се заблагодариме на социјалните мрежи. Но, дали е тоа само модерна забава или ефективен тренинг? Тука сме да ја решиме дилемата.

Кејт Мидлтон ја најави најтренди бојата за оваа есен: Природни нијанси за постудените денови

Попара - пред: 17 часа

Британската принцеза Кејт Мидлтон при посетата на текстилна фабрика во Лидс, Англија, покажа есенски стајлинг применлив за многу деловни пригоди. Темно зелениот костум го сочинуваа долги панталони со широки ногавици, а подолгото сако му даваше допир ...

ХОРОСКОП ЗА 27-МИ СЕПТЕМВРИ: За Близнаците доаѓа стрес на работа, а Раковите се под наплив на негативни емоции

Попара - пред: 17 часа

Овен Денес започнувате нови работи, особено кога се во прашање семејните односи. Што се однесува до работата, ќе бидете многу расположени и ќе имате голем успех во следните неколку дена. Здравјето е одлично.

7 поврзани вести »

Веќе не се кријат: Тејлор Свифт ја објави нејзината врска со згодниот спортист, сите коментираат дека нема поубав пар!

Попара - пред: 18 часа

Пред неколку недели почнаа гласини дека Тејлор Свифт се забавува со американскиот фудбалер Тревис Келси, но пејачката до сега се трудеше да ја задржи во тајност новата романса. Меѓутоа, сега кога криењето заврши, новото момче на Тејлор Свифт повеќе ...

9 поврзани вести »

Кремаста супа од тиква: Една состојка ѝ дава посебен вкус, одлична идеја за есенски ручек

Попара - пред: 18 часа

Со оглед на тоа што butternut тиквите може да се купат речиси цела година, од нив можете да правите супа кога сакате, па зошто да не ја правите секој ден или оваа недела за да започне сезоната! Комбинацијата е совршена! Кога супата е готова, ...

2 поврзани вести »

Што значи да сонувате дека плачете: Овој сон е често пропратен со вистински солзи

Попара - пред: 19 часа

Плачењето во соништата е вистинска слика за вашите емоции. Можеби ви треба една „серија“ плачење, но вие само го туркате настрана. Ако е така, тогаш телото ќе реагира само кога не можете да го контролирате – кога сонувате.

Брз ручек во кој ќе уживате: Фантастичен рецепт за ќофтиња (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Попара - пред: 20 часа

Ќофтињата се подготвуваат брзо, така што за кратко време ќе имате готов ручек Потребно за ќофтиња: Уште : Подготовка ...

8 поврзани вести »