TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Press24

Џафери: Идејата не е Собранието целосно да работи онлајн, туку да се вклучат само пратениците со Ковид-19 или во ...

Press24 - тукушто објавено

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека опозицијата навремено била запозната со идејата за предлогот за работа на далечина на пратениците во случај на Ковид-19 и самоизолација потенцирајќи дека дополнувањето на Предлогот на ...

89 поврзани вести »

Вакцина „Спутник V“ има ефикасност од 95 отсто: Русите порачаа дека ќе бидат поефтини од ривалите- произведуваат ...

Press24 - пред: 24 мин

Ефективноста на вакцината „Спутник V“, според преодните резултати од истражувањето, надминува 95% на 42-от ден по првата доза на лекот, под услов пациентот да ја прими втората, се вели во вакцината на Твитер и во изјавата објавена од Рускиот фонд за ...

312 поврзани вести »

Околу 450 припадници на безбедносните сили ќе ги обезбедуваат здравствените установи низ земјава

Press24 - пред: 26 мин

Околу 450 припадници на безбедносните сили ќе ги обезбедуваат здравствените установи низ земјава Речиси 300 војници и околу 150 полициски службеници ќе ги обезбедуваат здравствените установи ширум Македонија, соопшти првиот човек на Главниот штаб, ...

75 поврзани вести »

Митревски: Здравството и економијата се во фокусот на Предлог Буџетот

Press24 - пред: 37 мин

Предлог Буџетот кој денеска влегува во собраниска процедура е континуитет на одговорните, домаќински политики на Владата предводена од СДСМ. Со него е предвидена уште посилна поддршка на здравствениот систем и уште поголема помош за домашната ...

95 поврзани вести »

Живее во луксуз, а многумина го сметаат за наследник на Ким- Кој е внукот на Ким Јонг-Ун кој е под заштита на ЦИА

Press24 - пред: 45 мин

Според списанието "NewYorker", ЦИА го ставила внукот на Ким Јонг Ун, Ким Хан Сол во заштитна програма само неколку дена откако неговиот татко бил убиен со нервен агенс. Ким Хан Сол побарал помош од "Free Joseon", група "борци за слобода" чија цел е ...

3 поврзани вести »

Заложничка драма во Санкт Петербург- маж со секира држи заробени шест деца

Press24 - пред: 55 мин

Вооружен маж држи во заложништво шест деца во стан во предградието на Санкт Петербург Колпино. Безбедносните сили истакнуваат дека напаѓачот бил пијан и вооружен со секира. Полицијата е на лице место, пренесува Спутник.

5 поврзани вести »

Мицевски: Предлог-буџетот е нереален и строго партиски

Press24 - пред: 57 мин

Оваа власт на чело со Заев креираа уште еден огромен, нереален и неразвоен буџет. Овој буџет е строго партиски, а не народен и граѓански. Овој буџет покажува дека СДСМ не планира да ја помага економијата, не планира да го помогне реалниот сектор и ...

95 поврзани вести »

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Press24 - пред: 1 час

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да достават мислења за драфт верзијата на измените на Законот за работни односи, што се однесуваат на ...

29 поврзани вести »

“Те сакам, тоа праам“ - Игор Џамбазов и испрати порака на Илина

Press24 - пред: 1 час

Игор Џамбазов и Илина Арсова несомнено станаа омилениот пар на македонската јавност. Двајцата се активни на социјалните мрежи и често знаат да објават некоја заедничка фотографија или јавно да си изразат љубов.

7 поврзани вести »

Панова: Филипче наместо да се зафати со работа ја преспа КОВИД кризата

Press24 - пред: 1 час

Драматично се зголемува бројот на активни случаи и за жал бројот на починати, а министерот одговорен за чување на нашето здравје, се однесува како да е „се под контрола“ . Не прифаќа никаква понудена помош од опозицијата, не ги прифаќаат ниту ...

6 поврзани вести »

Албанецот познат како „вујко“ во кланот Ндрагета испорачан на Италија- Сејдини „паднал“ поради 20 килограми кокаин

Press24 - пред: 1 час

Албанскиот државјанин Бујар Сејдини, кој во криминалната италијанска организација Ндрагета е попознат под прекарот „џаџаи“ (вујко), екстрадиран и е на Италија, која го бара за трговија со дрога.

6 поврзани вести »

Бочварски: Инвестираме 50 милиони евра за патно поврзување со Бугарија

Press24 - пред: 2 часа

Инвестираме 50 милиони евра во патната инфраструктура за поврзување со Бугарија, изјави денеска министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, при увидот на активностите за обнова на патот Трстија -Бигла.

28 поврзани вести »

Зоран Иванов: Ако Европа „падне“ на Бугарија, тогаш Македонија ќе треба да си го брка својот пат

Press24 - пред: 2 часа

Зоран Иванов , дипломиран новинар, уредник и публицист со своето четириесет и пет годишно искуство во речиси сите медиумски формати, со коментар од една реченица на Фејсбук предизвика тектонско бранување во бугарската, но и во македонската јавност и ...

216 поврзани вести »

Нов бјути трик на Интернет: Ги мачкаат ноктите со паста- како тоа делува

Press24 - пред: 2 часа

Интернетот е полн со снимки на кои луѓето мачкаат паста за заби на нокти. Погледнете што ќе се случи ако го направите тоа. Негата на ноктите е секојдневна женска рутина, но некои дами мака мачат со кршење на ноктите.

8 поврзани вести »

Приведен крадец од скопско, расчистени четири тешки кражби

Press24 - пред: 2 часа

Полицијата вчера уапси 37-годишен крадец од село Јурумлери кај кого биле пронајдени украдени предмети од викендица. -Вчера во 10.50 часот полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Гази Баба на место викано Дрма, атар на с.Мралино, го ...

18 поврзани вести »

„Создадовме најсеопфата изборна измама во историјата на Америка“: Интервјуто на Бајден крена голема прашина (ВИДЕО)

Press24 - пред: 2 часа

Зборовите што избраниот претседател на САД, Џозеф Бајден, ги даде во интервју за портал минатиот месец, беа извадени од контекст, пишува Њујорк Тајмс. За време на интервјуто на 24 октомври претседателот Џо Бајден , според пишување на некои медиуми ...

89 поврзани вести »

Мицкоски: Заев и Филипче наместо демагогија, доволно е да обезбедат кревети и кислород за пациентите

Press24 - пред: 2 часа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, објави видео со бројка на починати паиенти во земјва, истакнувајќи дека бројките се поразителни. -Едноставно е, Заев и Филипче наместо демагогија, доволно е да обезбедат кревети за пациентите и доволно ...

99 поврзани вести »

Се гради Модуларен ковид центар со 90 кревети во Клиничка болница-Битола

Press24 - пред: 3 часа

Градежна механизација од Битола почна со подоготовка на терен со површина од 1.000 квадратни метри каде ќе бидат поставени три модуларни градби, нов ковид центар за сместување на пациенти инфицирани од вирусот корона.

64 поврзани вести »

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 48 пациенти

Press24 - пред: 3 часа

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, информираат од ...

228 поврзани вести »

Се снимаше речиси гола:Поранешната ѕвезда на „Парови“ во никогаш пожешко издание

Press24 - пред: 3 часа

Ѕвездата на реалното шоу „Парови“, а сегашна модна дизајнерка Наташа Шавија неодамна приреди вистинско уживање за своите фанови на Инстаграм во многу предизвикувачко издание По многу провокации во долна облека, Наташа Шавија реши да отиде чекор ...