TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Press24

Во Прилеп денеска нема регистрирано новозаболени од коронавирусот

Press24 - пред: 13 часа

Во Прилеп денеска нема регистрирано новозаболени од коронавирусот, но регистрирано е дека четворица оздравеле од оваа заразна болест. Од прилепскиот Центар за јавно здравје информираат дека од почетокот на пандемијата до денеска, се регистрирани ...

73 поврзани вести »

Пауновски: Келнерот, односно газдата на угостителскиот објект е тој кој треба да ги спроведува протоколите

Press24 - пред: 13 часа

Инспекторатите нема да ги казнуваат гостите во угостителските објекти, туку фирмите доколку не се почитуваат протоколите за работа, најави директорот на Пазарниот инспекторат, Стојко Пауновски.

46 поврзани вести »

ФОТО: Српскиот претседател Вучиќ ги однесе своите соработници на сарми

Press24 - пред: 13 часа

Александар Вучиќ, претседателот на Србија, објавил на Инстаграм фотографија со своите најблиски соработници за време на работниот ручек во зградата на Претседателството. -Фантастични сарми во ресторанот на Претседателството, со кратка анализа на ...

Регистрирани три смртни случаи од коронавирусот- еден од нив е со посмртен брис

Press24 - пред: 14 часа

Министерството за здравство информира дека денеска починаа двајца пациенти од Тетово. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина 74 годишен пациент, лекуван на клиниката од 21 мај.

79 поврзани вести »

Регистрирани 38 нови случаи на Ковид 19 – во земјава вкупната бројка на дијагностицирани изнесува 2077

Press24 - пред: 14 часа

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 16 оздравени пациенти во: Скопје-1, Куманово-1, Прилеп-4, Велес-9, Битола-1. Починаа двајца пациенти од Тетово.

ВИДЕО: Ајкула од 6 метри кружела околу пливач - драматична средба со морскиот предатор

Press24 - пред: 14 часа

Во Шпанија беше снимено видео на кое е забележано како ајкула со должина од 6 метри кружи околу пливач, а снимката е објавена на социјалните мрежи. Очевидците во близина на Малага снимиле ајкула од 6 метри која максимално се доближила до човек.

Чулев: Фрапантно кршење на законите, АНБ се уште има увид во прислушуваните разговори

Press24 - пред: 14 часа

Начинот на кој е формирана Агенцијата за национална безбедност (АНБ) и неотстранувањето на посредничката улога на АНБ при следењето на комуникациите, говори дека реформите на безбедносниот систем се само замајување на јавноста, а не реални реформи ...

41 поврзани вести »

Жена во Хрватска која се оздравела од коронавирусот, повторно позитивна

Press24 - пред: 14 часа

Хрватските здравствени власти забележле т.н. „корона повратник“ во Задар. Имено, една жена која веќе го прележала вирусот, повторно е позитивна на Ковид-19, пренесоа тамошните медиуми. Според информациите од Штабот за цивилна заштита во Задарската ...

272 поврзани вести »

Ганиу: Непрописното паркирање на Пластичарска улица ќе се реши со изградба на две нови катни гаражи

Press24 - пред: 14 часа

На почетокот на пандемијата општина Чаир имаше најмал број на заразени од коронавирус, благодарение на граѓаните кои беа послушни, рече денеска во Скопски агол, на „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ , градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу.

5 поврзани вести »

Сугарески: Се работи на автопатот Кичево-Охрид, наесен ќе бидат пуштени првите километри

Press24 - пред: 14 часа

На автопатот Кичево-Охрид се работи и дел од километрите наесен ќе бидат пуштени, изјави министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, одговарајќи на новинарски прашања при денешната посета на Општина Ѓорче Петров.

15 поврзани вести »

ВИДЕО: Нова снимка од апсењето и убиството кое ја шокираше Америка јасно покажува дека полицијата лаже

Press24 - пред: 14 часа

Новата снимка која ја објави „CBS Evening News” јасно го прикажува апсењето на Афроамериканецот Џорџ Флојд кој почина откако полицаецот Дерек Чавин со колено му го имаше притиснато вратот пет минути.

81 поврзани вести »

Нинџа: Ми се заканија лица кои беа во придружба на ќерката на Чавков, а во затвор добивам закани и од политичари

Press24 - пред: 14 часа

Александар Василевски – Нинџа, утрово пред почетокот на јавната седница во Апелацискиот суд за случајот „27 април“, им кажа на судиите дека лица кои биле пред судската зграда во придружба на ќерката на Митко Чавков, му се заканувале, објави „360 ...

55 поврзани вести »

Почина првиот здравствен работник од Ковид 19 во Македонија

Press24 - пред: 14 часа

Почина и првиот здравствен работник од Ковид 19, информираа од Фармацевтската комора. Станува збор за фармацевтскиот работник П.М од село Подгoрци, Струга. Според информациите од Фармацевтската комора, тој се заразил извршувајќи ги своите ...

42 поврзани вести »

Д-р Дохчев: Кај еден од двајцата пациенти е отфрлен пресадениот бубрег

Press24 - пред: 14 часа

Кај еден од двајцата пациенти на коишто им беа пресадени бубрези, не профункционирал, односно телото го отфрлило и органот морало да биде изваден, информира директорот на Урологија, д-р Сашо Дохчев во „ Утрински брифинг “ .

15 поврзани вести »

Филипче: Лекарите специјалисти во болниците земаат помеѓу 85 и 170 илјади денари нето плата во зависност од бројот на ...

Press24 - пред: 15 часа

Министерот за здравство, Венко Филипче, во вчерашното гостување во дебатната емисија „Топ Тема“ на телевизија Телма, потенцираше дека зголемување од 20% плата за два месеци ќе добијат сите кои биле ангажирани со лекување на ковид пациентите.

„Јас сум целосно здрава личност“ - после шпекулациите дека е заразен, Кадиров се огласи на Инстаграм

Press24 - пред: 15 часа

После шпекулациите дека е зараен со коронавирус, чеченскиот лидер Рамазан Кадиров се појавил во видео пренос емитуван на Инстаграм профил на еден од неговите соработници. „Јас сум целосно драва личност“, рекол Кадиров, очигледно настојувајќи да ги ...

2 поврзани вести »

Лето ни на повидок, подгответе си чадор - детална временска прогноза

Press24 - пред: 15 часа

Во попладневните часови денеска на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Според УХМР, продолжува периодот на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд и со ...

82 поврзани вести »

Рада Манојловиќ примена во болница по итна постапка

Press24 - пред: 15 часа

Српската пејачка Радмила Манојловиќ, која веќе имаше повреда на кичмата, овој пат токму од таа причина ја преплакала ноќта од болки, информира Курир.рс Како што наведува, пејачката поради повредата итно била примена во болни, односно сега мора ...

10 поврзани вести »

Д-р Кон сподели убава вест: Србија излегува од епидемијата, носењето маски на отворено е бесмислено

Press24 - пред: 15 часа

Епидемиологот Предраг Кон од српскиот Кризен штаб за борбата против коронавирусот смета дека неговата земја се наоѓа на излезот од епидемијата, но мора да се почека процентот на нозаразени меѓу тестираните лица да паден под 0,5 проценти, за да може ...

6 поврзани вести »

ФОТО: Џеј Ло трчаше во бела облека на дожд - затегнатиот задник и градите се оцртуваа преку гардеробата

Press24 - пред: 15 часа

50-годишната Џенифер Лопез и за време на коронавирусот ужива со вереникот Алекс Родригез и децата во својата вила на Флорида. Иако се враќа на работните обврски, пејачката и понатаму не може така лесно да продолжи со работа, бидејќи слободата и ...

2 поврзани вести »