TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Press24

Исмаили- Баздникин: Македонско-руското партнерство и понатаму ќе продолжи да се развива и да се унапредува

Press24 - 18.07.2019

Министерот за култура Хусни Исмаили денеска во својот кабинет оствари средба со амбасадорот на Руската Федерација, Сергеј Баздникин. На средбата, како што се наведува во соопштението на Министерството, Исмаили и Баздникин ја потенцирале досегашната ...

17 поврзани вести »

ФОТО: Цени „боли глава„- Будва покапа и од Монте Карло

Press24 - 18.07.2019

Фотографии кои се појавија на социјалните мрежи од еден бар воБудва во екот на сезоната, прикажуваат дека цените се превисоки. Доколу го погледнете ценовникот ќе размислите дали би седнале во овој локал.

11 поврзани вести »

Српската Влада даде согласност со Македонија да се склучи Договор за дигитална трансформација

Press24 - 18.07.2019

Српската Влада на денешната седница усвои Заклучок за давање на согласност на Канцеларијата за информатичка технологија и електронска администрација на Република Србија со Министерството за информатичко општество и администрација на Република ...

41 поврзани вести »

Херој на денот: Татко секој ден прави нешто чудесно за неговиот син безбедно да стигна до училиште (ВИДЕО)

Press24 - 18.07.2019

Ако некогаш и е тешко да стигнете до работа или училите, ве фати гужва на семафори, сетете се на овој човек од Виетнам. На социјалните мрежи се појавија фотографии од еден основец кој на патот кон своето училиште секојдневно се соочува со сериозни ...

6 поврзани вести »

СЈО: Ја штитиме приватноста на Катица, не смееме да кажуваме од што е болна!

Press24 - 18.07.2019

Во изјава за Лидер, портпаролката на обвинителството открива само дека Јанева е на боледување од 16ти, денот кога почна случајот „Рекет” од кој е дел шефицата на СЈО. Во исто време, портпаролката на СЈО не открива кој е докторот кој на Јанева и дал ...

216 поврзани вести »

Жбогар: Поминаа две недели од препораките на УНЕСКО, а резултати нема

Press24 - 18.07.2019

Потребна е меѓусебна соработка помеѓу сите институциите за да се исполнат препораките на Унеско за Охрид смета евроамбасадорот Самуел Жбогар.Од 4 јули кога Унеско ја даде препораката па се до 1 февруари има време,но до овој момент нема никаков ...

Руската мисица кралот ја протера поради секс снимка, а сега таа објави видео во кое му објавува љубов (ВИДЕО)

Press24 - 18.07.2019

Во светот се рашири веста за поранешниот крал на Малезија, Мухамед Келантан и руската убавица Оксана Војдеводина, некогашна мисица. 50- годишниот крал и 26- годишна мисица, во брак биле цели шест месеци.

7 поврзани вести »

ФОТО: Карлеуша целата во злато, само за боди платила повеќе од 500 евра

Press24 - 18.07.2019

Јелена Карлеуша секогаш привлекува внимание на настапите и не штеди кога се работи за гардероба, обувки и асесоари. Овојпат Карлеуша настапи во клуб во Макарска, а на себе носела боди Версаче, а сето тоа го платила „дебело“.

10 поврзани вести »

По разделбата популарната манекенка брзо му најде замена: Ирина насмеана во машко друштво (ФОТО)

Press24 - 18.07.2019

Помина само месец дена откако Ирина Шајк ја раскина четири годишната врска со Бредли Купер, а странските медиуми веќе шпекулираат дека таа нашла утеха во друг маж. Руската манекенка со својата ќерка е во Њујорк, а фотографи ја уловија Ирина во машко ...

25 поврзани вести »

Мерко добивал закани: Се развласти и бара владата да руши дивоградби

Press24 - 18.07.2019

Струшкиот градоначалник, Рамиз Мерко се развласти и ја информираше владата оти таа ќе биде надлежна да ги руши дивоградбите во градот, пренесува „Независен„. Тој денеска испрати писмо до „Илинденска“ во која го информира премиерот Зоран Заев дека ...

88 поврзани вести »

Цеца со порака до Албанија: „Ќе ги замолам моето име да не го мешаат“

Press24 - 18.07.2019

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ се огласи по забраната да се емитуваат нејзините песни на јавниот сервис на Албанија (РТШ) од страна на албанското тело за аудио и видео медиуми. -Не сум слушнала за забраната во Албанија.

34 поврзани вести »

Пред неколку недели се оперирала: Јанева ставила прстен за намалување на желудникот за да слабее

Press24 - 18.07.2019

Стилот и животот на специјалната јавна обвинителка во оставка, Катица Јанева, се имаат променето по запознавањето со Боки 13 објавува „Алсат М“ од каде дознаваат дека пред неколку недели врз неа се спровела хируршка интервенција во една од болниците ...

216 поврзани вести »

За малку ќе му ја откинеше раката: Воспитувачка во Србија се однесува неодговорно кон децата (ВИДЕО)

Press24 - 18.07.2019

На социјалните мрежи се појавивидео од воспитувачка во домот за незгрижени деца во Србија, која според наведеното се однесува неодговорно кон малите деца кои се без родители. Имено , на снимката се гледа како го носи детето за една рака и со ...

6 поврзани вести »

ФОТО: Жешката Алесандра со нови фотографии во бикини

Press24 - 18.07.2019

Бразилската убавица ова лето одлучила да ужива на грчкиот остров Миконос, па веднаш ги “почестила“ своите фанови со сексапилни фотографии. Популарните личности ова лето го окупираа Миконос, а на овој егзотичен грчки остров пристигнала и познатата ...

Николовски: Чудно ни е што сме слободно и отворено општество што сега созрева

Press24 - 18.07.2019

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски на својот Фејсбук профил сподели дека во државава на сите им е „чудно што сме слободно и отворено општество, што сега созрева“. Ова следува по отворањрто на случајот „Рекет“ како и признанието на ...

Предлог-законот за основно образование влезе во Собранието

Press24 - 18.07.2019

Предлог-законите за основно образование и за наставници и стручни соработници во основно и средно образование денеска влегоа во собраниска процедура откако Владата ги усвои на седница минатиот вторник.

Имотот на бизнисменот Сеад Кочан набрзо ќе биде во државна сопственост

Press24 - 18.07.2019

Имотот на бизнисменот Сеад Кочан набрзо ќе биде во државна сопственост, објави Канал 5 . Со правосилната одлука за случајот Труст, Агенцијата за управување со одземен имот формирала комисија која веќе работи на документацијата со која го презема ...

68 поврзани вести »

Завршната сметка за 2018 во Собранието: За власта очекувањата реализирани, за опозицијата финансиски една од најлошите ...

Press24 - 18.07.2019

Приходите во минатата година во Буџетот се реализирани во согласност со очекувањата. Расходите се извршувале редовно и навремено, а дефицит бил помал од проектираниот и изнесува 1,8 отсто од БДП, изјави заменик-министерката за финансии Ширет Елези, ...

20 поврзани вести »

МЗ: Пациентите вклучени во програмата за третман на зависности ќе добиваат метадон на локација која им е во близина

Press24 - 18.07.2019

Пациентите кои се вклучени во програмата за третман и превенција на зависности ќе можат да добиваат метадон на пет локации кои им се најблиску до местото на живеење, односно во поликлиниката во населбата Ченто, во поликлиниката „Јане Сандански“, во ...

48 поврзани вести »

Градоначалникот Мерко добил закана по живот, ги вратил сите овластувања во Владата

Press24 - 18.07.2019

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко денеска преку писмо соопштиl дека се откажува од ингеренциите врз Општината и бара од Владата таа да почне да раководи со градот Струга, откако добил закана по живот, дознава ТВ24 .

88 поврзани вести »