TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Press24

Милошоски: Лекарското за боледувањето на обвинителката Катица Јанева е неверодостојно

Press24 - 18.07.2019

„Лекарското за боледувањето на обвинителката Катица Јанева е неверодостојно“, вели во својот фејсбук статус пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски. „СЈО го крие боледувањето! Но, јавноста има право да знае од каде е земено боледувањето, кој ...

216 поврзани вести »

Активистката Ристеска осудена на една година затвор

Press24 - 18.07.2019

Активистката за легализирање на марихуаната, Моника Ристеска, е осудена на една година затвор за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги. - „Се чуствувам виновна за делото што ми се става на товар.

Го бркале со сатар - МВР со детали за драмата во Лептокарија

Press24 - 18.07.2019

Вработени во ресторан во Скопје нападнале скопјанец поради расправија околу нарачката за храна. МВР информира дека М.Т. од Скопје пријавил дека околу 11.20 часот вчера во ресторан во Трговски центар, бил физички нападнат од вработените во ...

27 поврзани вести »

Пендаровски ги разреши спорните старешини на Иванов

Press24 - 18.07.2019

Македонскиот п ретседател Стево Пендаровски потпиша укази за разрешувања, поставувања и отповикувања во Армијата на Република Македонија, со што постапи по одлуката на Државната комисија за спречување на корупцијата, која утврди дека поранешниот шеф ...

Тој е најомразениот човек во Америка: Ги уби бремената сопруга и двете ќерки, а сега ја откри причината

Press24 - 18.07.2019

Крис Ватс (34) од Колорадо кој ја уби бремената сопруга и двете ќерки тврди дека со него се случило вистинско чудо кое го натерало физички да посегне по своето семејство. Таткото по овој масакар на своите пријатели кои го посетиле во затворот ...

4 поврзани вести »

ФОТО: Ѕвездата на Гранд ослабела над 20 килограми - сите ѝ се воодушевуваат на упорноста

Press24 - 18.07.2019

Катарина Јовановиќ е една од најпознатите натпреварувачки на Ѕвездите на Гранд. Сите имаа можност да сведочат на нејзината трансформација, која инспирираше многумина. Имено, Катарина за кратко време ослабела дури 20 килограми се претворила во ...

Мицкоски: Заев и СЈО стојат зад обвинетите во „Рекет"

Press24 - 18.07.2019

Зад случајот „Рекет" стојат луѓе со поддршка на Заев и СЈО. Ова го изјави лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, во интервју за Експрес . -Овие деновиве имаме неуспешна и панична операција на Власта да обезбеди „перење“ на сите учесници во ...

81 поврзани вести »

ФОТО: Ова е директорката на банка која утринава беше застрелана во Белград - напаќачот ја погодил со 3 куршуми

Press24 - 18.07.2019

Љубица Мичиќ, вработена во Сбербанка, ранета е утринава рано во Ѕвездара, кога непознат маж на скутер ѝ пришол, ја тргнал кацигата и потоа испукал повеќе куршуми кон неа. Се се одиграло кога тргнала на работа, на само дваесетина метри од зградата во ...

12 поврзани вести »

ФОТО: Верижен судир во Скопје создаде хаос во сообраќајот

Press24 - 18.07.2019

Верижен судир предмалку се случи на Булеварот Србија во Скопје, кога се судрија неколку комби возила. Направете е материјална штета, а повеќе детали се очекуваат за подоцна. Фотографиите се објавени на Ѕидот на сообраќајниот срам.

6 поврзани вести »

ФОТО: Ова е најзгодната албанска ТВ водителка - нејзините облини и големите гради секогаш паѓаат во очи

Press24 - 18.07.2019

Ева Мурати е албанска актерка и презентерка и важи за едно од најубавите телевизиски лица како во Албанија како и пошироко во регионот. View this post on Instagram Vetem nje foto po postoj nga ky set se sot dua qe vemendja te jete tek finalja e ...

Асани: Се изготвуваат решенија за преземање на одземениот имот на Кочан

Press24 - 18.07.2019

Минатата недела во Агенцијата за управување со одземен имот стаса правосилна пресуда во врска со одземениот имот на Сеад Кочан. Изготвени се 26 решенија за префрлање на одземениот имот на име на Агенцијата.

68 поврзани вести »

Актерот Тоциновски се огласи по бркотницата со сатар во Лептокарија: „Ме нападнаа поради неколку забелешки“

Press24 - 18.07.2019

Не е точно дека не сум ја платил сметката во импровизираниот кинески ресторан во „Лептокарија“, јас не ни нарачав храна, бев нападнат откако дадов неколку забелешки за високата цена на храната и за бавната услуга, сведочи за Плусинфо познатиот актер ...

27 поврзани вести »

Анѓушев: Да извезуваме производи а не луѓе од државата

Press24 - 18.07.2019

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, заедно со премиерот Зоран Заев, министерот за економија, Крешник Бектеши и директорот на Дирекцијата на ТИР зоните, Александар Младеновски, го означи стартот на изградбата на новата фабрика на ...

41 поврзани вести »

Заев: Отвараме нови работни места за младите

Press24 - 18.07.2019

Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, министерот за економија, Крешник Бектеши и директорот на Дирекцијата на ТИР зоните, Александар Младеновски, денеска со свои обраќања го означија ...

41 поврзани вести »

ВИДЕО: Најстрашната несреќа во аква-парк во Шпанија - поради спуштање низ тобоган момче остана неподвижно

Press24 - 18.07.2019

Аквалендиа, аква паркот во шпанскиот град Бенидорм во моментов се соочува со трагичен случај кој се случил на еден од нивните тобогани. Имено, 23-годишниот Дејвид Брифолт, скршил два прешлени во вратот при спуштање низ тобоган и не е сигурно дали ...

Жбогар: „Рекет“ не влијае на европерспективата, да се најде решение за иднината на СЈО

Press24 - 18.07.2019

Последните случувања во врска со случајот „Рекет“ не треба да имаат последици врз европерспективите на земјава, смета мбасадорот на ЕУ Самуел Жбогар. Напротив, како што вели, активностите што ги презема Јавното обвинителство претставуваат ...

Воз предизвика голем пожар во Демир Капија

Press24 - 18.07.2019

Товарен воз денеска предизвикал пожар близу железничка пруга од Дуброво до Демир Капија, најверојатно поради искрење при движење, изјави за МИА Иле Илиев, командир на Територијалната противпожарна единица од Неготино.

14 поврзани вести »

АХВ: Уништени 218 килограми небезбедна храна

Press24 - 18.07.2019

Околу 218 килограми храна, најголем дел месо и подготовки од месо и јајца, се уништени како небезбедни при извршени инспекции кај оператори со храна во Дојран, Охрид и Струга, соопшти денеска на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ).

Бектеши: Не значи дека нема да им понудиме ново место на разрешените

Press24 - 18.07.2019

Демократската унија за интеграција како отворена партија секогаш е подготвена разговара за да се изнајде решение што ќе биде најдобро за сите граѓани и за државата. Ова го порача министерот за економија Крешник Бекеши во одговор на прашање дали има ...

ВИДЕО: Туристи на грчкото летувалиште каменувале сабјарка мислејќи дека е ајкула - локалците бараат жестока казна

Press24 - 18.07.2019

Туристи на Халкидики каменувале една сабјарка која се приближила до крајбрежјето за на свет да донесе малечки. Капачите кренале паника, бидејќи мислеле дека станува збор за ајкула, но така ја убиле рибата.

2 поврзани вести »