TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пулс24

И Максим Димитриевски ги собра потребните 10.000 потписи

Пулс24 - пред: 4 часа

Лидерот на партијата За наша Македонија (ЗНАМ) Максим Димитриевски вечерва на својот фејсбук-профил објави дека ги има 10-те илјади потписи потребни за кандидат за претседател на државата на изборите и им се заблагодари на граѓаните за поддршката.

44 поврзани вести »

Познатата актерка се обиде да стане од каучот во премногу тесен фустан, но залудно: Донатела Версаче пукна од смеење ...

Пулс24 - пред: 4 часа

Не секој фустан е најудобен. Има такви во кои не можете да ги правите наједноставните работи – на пример, да станете од кревет. Таква голгота ја снајде познатата актерка Ен Хатавеј, која добро ќе го памети црвениот фустан од Версаче што неодамна го ...

7 поврзани вести »

Си-Би-Ес: Потрошени 12 милиони долари за лично обезбедување на двајца поранешни советници на Трамп поради ирански ...

Пулс24 - пред: 4 часа

Џон Болтон и Роберт О’Брајан, поранешни советници за национална безбедност во администрацијата на Трамп, побарале спроведување постојана заштита од тајната служба на САД што чинела над 12 милиони долари.Заштитата била побаранa поради наводна ...

8 поврзани вести »

Покрај работите кои ги нарачал од Амазон, на Балканец му пристигнале и кутии на „ајфон“ : Еве што нашол кога ги отворил

Пулс24 - пред: 4 часа

Инфлуенсерот нарачал неколку артикли од Амазон, но кога пристигнала пратката бил многу изненаден. Покрај нарачката, во кутијата пронашол и неколку кутии за телефон Ајфон.Поштарот прво го предупредил дека пакетот е отворен и да провери дали има се ...

2 поврзани вести »

ПОЧИНАЛ ЧЛЕН НА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО – Имал само 45 години, итно соопшти Бакингемската палата: „Неговата смрт е шок за ...

Пулс24 - пред: 5 часа

Сопругот на Лејди Габриел Виндзор, Томас Кингстон, почина на 45-годишна возраст, соопшти Бакингемската палата.Во изјавата во име на Лејди Габриел Кингстон, г-дин Мартин и г-ѓа Џил Кингстон, г-ѓа Џоана Коноли и г-ѓа Ема Мареј се вели: „Со најдлабока ...

5 поврзани вести »

3.200 вработени на УКИМ ќе добијат поголеми плати

Пулс24 - пред: 5 часа

Од МТСП велат дека конечно заврши одисејата која ја имаа 3200 вработени на универзитетот Св. Кирил и Методиј. На владина седница помина одлуката со која сите вработени на УКИМ согласно колективниот договор добиваат поголеми плати.

40 поврзани вести »

МВР ГИ ЧИСТИ СПИСОЦИТЕ СО ТЕРМИНИ ЗА ФОТОГРАФИРАЊЕ: Закажани во декември може да бидат викнати до крајот на април

Пулс24 - пред: 5 часа

За да се справи со зголемениот број на закажани термини за пасоши, Министерството за внатрешни работи планира да ги чисти списоците за закажување на секои три недели. Поединците закажани за крајот на годината сега ќе бидат повикани порано, ...

78 поврзани вести »

Макрон в четврток го отвора Олимпиското село во Париз

Пулс24 - пред: 5 часа

Францускиот претседател Емануел Макрон ќе го отвори в четврток „Олимпиското село 2024“, лоцирано во предградие на Париз, и тоа е „важен чекор кон Игрите“, соопшти вечерва Елисејската палата.Компанијата која го градеше Олимпиското село на ...

9 поврзани вести »

Клименко: Двајца украински полицајци загинаа при руско гранатирање

Пулс24 - пред: 5 часа

Двајца украински полицајци загинаа, а четворица се ранети при руско гранатирање во северниот регион Суми, изјави денеска министерот за внатрешни работи на Украина Игор Клименко.Во објава на социјалната мрежа Телеграм, тој напиша дека истражен тим ...

5 поврзани вести »

Таравари ги собра потребните 10.000 потписи за кандидатура за претседател

Пулс24 - пред: 5 часа

Европскиот сојуз за промени вечерва објави дека Арбен Таравари, кој го предводи едното крило на Алијансата за Албанците и е нивен кандидат за претседател, ги собрал потребните 10 000 потписи потребни за кандидирање на изборите за Претседател на ...

95 поврзани вести »

Бела куќа: САД нема да испраќаат војници во Украина

Пулс24 - пред: 6 часа

Соединетите Американски Држави нема да испратат војници во Украина, соопшти денеска Белата куќа откако францускиот претседател навести за таква можност .Претседателот Џо Бајден беше јасен кога рече дека САД нема да испратат војници да се борат во ...

175 поврзани вести »

Адвокатот на Алексеј Навални приведен во Москва?

Пулс24 - пред: 6 часа

Навални почина на 16 февруари, а неговото тело и беше предадено на мајка муВасилиј Дубков, адвокатот на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални , кој почина на 16 февруари, денеска е приведен во Москва, јавуваат медиумите.Тој, наводно, бил уапсен ...

100 поврзани вести »

Германците плаќаат 41 отсто повеќе за струја, греење и гориво отколку пред три години

Пулс24 - пред: 6 часа

Германските граѓани денеска плаќаат 41 отсто повеќе за струја, греење и гориво отколку во февруари 2021 година, објави весникот „Берлинер моргенпост“, повикувајќи се на студија на порталот „Веривокс“.

10 поврзани вести »

Јована Јеремиќ ја тужи оваа пејачка: Ова се сите детали од спорот

Пулс24 - пред: 6 часа

Пејачката и реалити ѕвезда Сашка Каран денеска беше видена пред Првиот основен суд во Белград во придружба на нејзиниот сопруг Александар Газивода.Нејзиниот сопруг за медиумите откри дека се работи за тужба од водителката Јована Јеремиќ.

6 поврзани вести »

Во „специјалната воена операција“ загинале над 444.000 украински војници, тврди Шојгу

Пулс24 - пред: 7 часа

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека од почетокот на „специјалната воена операција“ украинската армија изгубила повеќе од 444.0000 војници. Според него, од почетокот на годината Украина дневно губи повеќе од 800 војници и ...

48 поврзани вести »

Луѓето родени под овие хороскопски знаци не сакаат да го слават својот роденден

Пулс24 - пред: 7 часа

Роденденските прослави им носат радост на многу луѓе, но за некои тие се вистинска мака. Родените под овие три хороскопски знаци не се најголеми љубители на роденденските прослави, но доколку одлучат да ги прослават, тоа ќе го направат со ...

3 поврзани вести »

Германскиот канцелар: Земјите на НАТО и ЕУ нема да испраќаат копнени трупи во Украина

Пулс24 - пред: 7 часа

Германскиот канцелар Олаф Шолц денес изјави дека западните земји нема да испраќаат копнени трупи во Украина, отфрлајќи го неодамнешниот предлог на францускиот претседател Емануел Макрон.„Она што беше меѓусебно договорено од почетокот важи и за ...

175 поврзани вести »

Украинскиот претседател пристигна во работна посета на Саудиска Арабија

Пулс24 - пред: 7 часа

– Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска пристигна во работна посета на Саудиска Арабиј, каде ќе има средба со престолонаследникот Мохамед бин Салман.Главна тема на разговорите ќе биде мировната формула на Киев за ставање крај на руската ...

17 поврзани вести »

Барањето за избор на претседател на државата во Собранието останува и при составувањето на идната влада

Пулс24 - пред: 7 часа

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција, заблагодарувајќи им се на граѓаните, кои се потпишале на кандидатурата на Бујар Османи за претседател на државата, истакна дека барањето ...

18 поврзани вести »

Четири хороскопски знаци кои би можеле да се збогатат до крајот на зимата

Пулс24 - пред: 8 часа

Според астролошките прогнози, до крајот на зимата Бикот, Девицата, Шкорпијата и Јарецот би можеле да се најдат на прагот на значително зголемување на нивните банкарски сметки. Како ќе се случи тоа? Еве детали.БикБиковите, познати по својата упорност ...

2 поврзани вести »